999 rezultate për

stresuese

Pas një periudhe stresuese, çaji dhe ushqimet që do ju ndihmojnë të vini gjumë në sy Të privohesh nga orët e gjumit mund të jetë një ndër gjërat më shqetësuese për një njeri. Netët e fundit, të gjithë shqi
Këto janë punët më stresuese në botë Çdo person i punësuar ndihet i stresuar herë pas here. Niveli i stresit që e përjetojmë varet nga ajo se çfarë profesion
Mos e mbani stresin brenda vetes, ju vret Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë shëndetit. Një studim i kryer nga “Psy
Periudha më stresuese, si të menaxhoni gjithçka rreth festave Presioni festiv me të vërtetë fillon të rritet që nga fillimi i dhjetorit. Të afërmit fillojnë vizitat, dhe ekziston një
Kini kujdes! Puna stresuese të verbon Nivelet e larta të stresit mund të shkaktojnë humbje të shikimit, ka zbuluar një studim i ri. Edhe pse dihet që humb
Perisiç flet pas rinovimit me Interin: Ishte situatë shumë stresuese (VIDEO) Ivan Perisiç ka folur për herë të parë pas rinovimit të kontratës me Interin duke thënë se ishte një situatë shumë stres
KUJDES! Martesa stresuese ju rrezikon nga sulmet në zemër Të gjithë mendojnë dhe thonë se martesa i bën mirë shëndetit, por kjo nuk ndodh gjithmonë. Sipas Shkollës së Mjekësis
E dini se është me stresuese të jesh kamerier sesa neurokirurg? Një studim i ri ka zbuluar se puna e kamerierit është në mesin e punëve më stresuese në botë. Nuk është sekret se të
Profesionet që shkaktojnë më shumë stres Të jetosh në këtë kohë nuk është vetëm e bukur e me mundësi të shumta zgjedhjesh. Është edhe stresuese, ku ndikojnë mëny
Kujdes! Keni punë stresuese, rrezikoheni nga këto 5 lloje kanceri Të punuarit në një profesion stresues për 15 vite rrit rrezikun për 5 lloje të ndryshme të kësaj sëmundjeje vdekjeprurës
Ja cilat janë punët më stresuese të vitit 2016 Nëse ndiheni të rënduar psikologjikisht, atëherë zbuloni nëse situatat është krijuara nga puna që bëni. “CareerCast”
Ardit Gjebrea kalon një situatë stresuese, ja çfarë ndodhi sot te "E diela Shqiptare" Teksa moderatori i suksesshëm, Ardit Gjebrea prezantonte emisionin e tij si cdo herë “E diela Shqiptare, papritur u ndë
Ja cilët janë punët më stresuese Stresi është sëmundje e kohës moderne, ndërsa shkaqet janë të lidhura me punën dhe mënyrën e jetesës. Ai është prezent t
Njihuni me profesionet më stresuese të 2015-ës Puna është një pjesë e rëndësishme në jetën tonë, është ajo e cila na siguron të ardhurat për të jetuar. Të gjithë theks
Ja cilët janë profesionet më pak stresuese që ju mund të zgjidhni Ekzistojnë disa vende pune të cilat nuk kanë shumë ndikim në rritjen e nivelit të stresit. Sipas një studimi të bërë nga
Si të silleni në situatat stresuese në çift Ekspertët pohojnë se shumë çifte bëhen të frustruar, madje gjenden edhe në panik kur jeta e tyre seksuale e merr teposht
Të mos plakeni për shkak të stresit Sipas reagimeve tona ndaj stresit, secili prej nesh i takon njërit nga tre tipat e njerëzve, thonë profesionistët. Njerë
Ja profesionet më stresuese Në ditët e sotme, njerëzit janë të kënaqur që kanë një punë edhe pse nuk janë shumë të lumtur apo kalojnë momente shqetë