999 rezultate për

stresit

Fejesa e tyre bëri bujë, ndahet Kejsi dhe Stresi? Janë bërë tashmë plot 3 vite e gjysmë që Stresi dhe partnerja e tij, Kejsi po jetojnë një histori dashurie. Në korri
Deklarata e fortë e Stresit: Kam kaluar në Mal të Zi me pasaportën e mikut tim Telashet për këngëtarin Arkimed Lushaj, apo siç njihet nga të gjithë me emrin e artit “Stresi”, duket se nuk kanë të sos
Pesë sjelljet e përditshme që dëmtojnë shëndetin Pirja e duhanit, konsumimi i shpejtë i ushqimit ose shijimi i tepërt i alkoolit… edhe zogjtë në degë i dinë shprehitë e
Dikur armiq të betuar, komenti i Stresit për Noizyn sapo i la të gjithë pa fjalë Në Instagram ka nisur një risi e re, të cilës nuk i kanë shpëtuar as VIP-at, Një prej tyre është edhe Stresi. Ai q
Kini kujdes! Puna stresuese të verbon Nivelet e larta të stresit mund të shkaktojnë humbje të shikimit, ka zbuluar një studim i ri. Edhe pse dihet që humb
Jeni të stresuar? Zgjidhni një medalje për ta kuptuar pse Stresi është një gjendje mendore në të cilën ne hasim çdo ditë. Mund të shkaktohet nga presioni i një situate, një detyr
Ndiqini këta 9 hapa për ta larguar stresin 1. Shmangini kafeinën, alkoolin dhe nikotinën. Largojeni, ose së paku zvogëlojeni konsumimin e nikotinës, si dhe çdo pij
Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Faktorët kryesor të stresit! Ekziston një bindje e përhapur në përgjithësi, se stresi është vetëm një mbingarkesë psikike. Mirëpo, kjo nuk është e vë
Këto janë efektet ansore të stresit Stresi me të vërtetë është i keq. Ai humbë energjinë tuaj, dëshirën tuaj për të bërë gjëra dhe krijon një problem për je
Përballoni më lehtë stresin gjatë ditës duke bërë këto veprimme Shumica e njerëzve vuajnë nga stresi dhe shpesh gjatë ditës kalojnë situata që i acarojnë. Disa prej tyre inatosen edhe
Burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët, dhe arsyeja do ju habisë Një studim i fundit i realizuar në SHBA ka dalë në një konkluzion tronditës nëse mendonit se gratë stresoheshin më tepër
Këto janë efektet anësore të stresit Stresi me të vërtetë është i keq. Ai humbë energjinë tuaj, dëshirën tuaj për të bërë gjëra dhe krijon një problem për je
Stresi nuk ka kufij, sapo tregoi këngëtaren që e ka pasur ish-të dashur Reperi i njohur Stresi është një prej personazheve më përfolur të showbizit shqiptar. I ftuar në një intervistë për e
Arjan Çani i shkruan Stresit pas daljes nga burgu (FOTO LAJM) Kujtojmë se sapo doli nga burgu ai publikoi një video në Instagram ku shfaqej duke tymosur një cigare hashash. Kjo n
Faktorët kryesor të stresit! Ekziston një bindje e përhapur në përgjithësi, se stresi është vetëm një mbingarkesë psikike. Mirëpo, kjo nuk është e vë
Në burg për kokainë, politikani shqiptar i del në mbrojtje Stresit Një nga reperët më të njohur shqiptarë, Stresi u kap duke konsumuar kokainë në një nga lokalet e Tiranës. Stresi ndod
Ushtrimi më i mirë fizik për largimin e stresit dhe ankthit Simptomat e stresit dhe shqetësimit i prekin një përqindje të madhe të njerëzve, ku vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, sipa
Pse ndihemi gjithmonë të sëmurë? Gjithkush ndjehet i sëmurë nganjëherë, por në disa rrethana, një person mund të ndjehet i sëmurë të gjithë ose shumicën
E kuruar plot stil, brenda shtëpisë superlukzose të Stresit (FOTO LAJM) Pas një historie të gjatë dashurie, Stresi dhe e fejuara e tij e kurorëzuan lidhjen me fejesë. Ata kanë më shumë se