999 rezultate për

strehimit

Më mirë të legalizohen se sa të prishen, RCC reagon për vendstrehimet e romëve Në dy Bashki të vendit do të nis zbatimi i një projekti për përmirësimin e kushteve të strehimit të komunitetit rom.
Hapen aplikimet për 500 kreditë e buta, 20 dokumentet që duhen plotësuar Bashkia e Tiranës hap aplikimet për 500 kreditë të buta. Bashkia përcakton datën 16 prill për nisjen e aplikimeve, të ci
Moti i ftohtë, arrest për të pastrehët që refuzojnë shtëpitë e strehimit Një komunë e kryeqytetit të Belgjikës, Bruksel, ka dhënë urdhër për arrestimin e të gjithë të pastrehëve të cilët refuzo
Shtëpi nga shteti, në 5 vjet 275 milionë USD. Ja qytetet problematike Në pesë vite qeveria ka shpenzuar 275 milionë dollarë për politikat e strehimit. Nga këto vetëm 81 milionë i përkasin ko
Veliaj: Qendra sociale për njerëzit në nevojë, zgjidhje të çështjes së strehimit Bashkia e Tiranës do të trajtojë me bonus strehimi disa nga familjet në nevojë të cilat nuk mund të përballojnë qiranë n
Qiraja do të mbulohet nga qeveria, ja kush janë 61 familjet përfituese (FOTO LAJM) Qeveria do të mbështese financiarisht 61 familje për të përballuar qiranë mujore në Tiranë. Ministria e Zhvillimit Urban
KRITERET/ Si të përfitoni banesa sociale në 61 bashki të Shqipërisë (FOTO LAJM) Qeveria do të shpërndajë banesa sociale në 61 bashki të vendit. Duhen shtatë dokumente për të përfituar një banesë so
Kriteret, bashkia jep 1000 kredi të buta për strehim në Tiranë Bashkia e Tiranës do të akordojë 1000 kredi të buta për familjet e reja apo në vështirësi ekonomike për të mundësuar leh
Kreditë e buta për strehim/ Ja dokumentet dhe procedurat për të aplikuar Projektligji për strehimin social do të kalojë brenda këtij viti për miratim në qeveri. Janë gjashtë programe strehimi k
Trump zgjedh Sekretarin e ardhshëm të Strehimit dhe Zhvillimit Urban Ben Carson do të emërohet si Sekretari i ardhshëm i Departamentit amerikan të Strehimit dhe Zhvillimit Urban, njoftoi so
Veliaj: 4 zgjidhje për të pastrehët, vitin tjetër 1500 kredi të buta Në Ditën Ndërkombëtare të Habitatit, Bashkia e Tiranës prezantoi disa nga skemat me anë të të cilave synohet t’i jepet z
Rryshfet për banesë sociale, pranga shefit të Strehimit në Bashkinë e Korçës Sa i takon akuzës për "korrupsion pasiv", mësohet se ka rënë në pranga përgjegjesi i sektorit të strehimit në Bashkinë e
Programi i strehimit/ Ja kriteret për familjet që do përfitojnë në Tiranë Bashkia e Tiranës edhe këtë vit e ka programuar buxhetin që do të japë për programin e strehimit. Po kush do të jenë kri
"Bonusi i strehimit", ja kush përfiton Qeveria në mbledhjen e saj të djeshme ka miratuar kriteret dhe procedurat për dhënien e bonusit të strehimit për disa ka
Ja disa nga shtëpitë tradicionale shqiptare (FOTO-LAJM) Në arkitekturën e ndërtimeve qytetare Shqiptare banesat rezidenciale apo te strehimit zënë një rol të rendesishëm në asp
Assad po shqyrton mundësinë e strehimit politik Pas përshkallëzimit të luftës, presidenti sirian Bashar al-Assad është duke marrë në konsideratë mundësinë e largimit ng
Totozani premton zgjidhje të strehimit për familjet rome Avokati i Popullit Igli Totozani u ka premtuar zgjidhje të problemit të strehimit dhearsimit familjeve romë të cilat jan
Kina, 200 miliardë dollarë investim Rreth 10 milionë banesa me kosto të ulët gjatë 2011-s,do të ndërtojë Kina, investimky që do të kapë një vlerë totale pr