999 rezultate për

strehim

Strehimi i muxhahedinëve dhe dëbimi i diplomatëve, DW jep alarmin: Shqipëria e kërcënuar nga Irani Shqipëria dëboi në mesin e javës së kaluar (15.01.2020) dy diplomatë iranianë, të identifikuar nga autoritetet si Mohamm
"U dogjën edhe paratë që kisha ruajtur për varrim", të moshuarit bëjnë apel për strehim (VIDEO) Kanë kaluar 10 ditë nga djegia e 12 apartamenteve në Pogradec dhe autoritetet nuk kanë marrë asnjë masë për banorët që k
Nano: Zvicerianët nuk duhet t’i japin strehim politik Agron Tufës Publicisti Agron Tufa, i cili drejtonte Institutin e Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, bashkë me familjen e
Kosova nuk e di se sa qytetarë të Shqipërisë kanë shkuar për strehim Me mijëra qytetarë të zonave të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, po vazhdojnë të vijnë në Kosovë për strehim përmes pi
10 vjeçari kërkon korridoreve të spitalit motrën që i mori tërmeti, daja thirrje për strehim dhe psikolog Pamje që të rrëqethin mishin janë të gjitha ato ç'ka shohim pas tërmetit të 26 nëntort. Sindrit Caca, vëllai i Manjol
"Ofroj ushqim dhe strehim për të prekurit nga tërmeti", sulmuesi i Kukësit bën veprimin e madh Sporti tregon edhe njëherë se shkon përtej fushave. Një gjë të tillë e tregon edhe reagimi i sulmuesit të Kukësit, Mirli
Si kurrë më parë! Shqiptarët bëhen bashkë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti Të bashkuar në ndihmë të të prekurve nga tërmeti shqiptarët kanë dhënë një shembull për t'u ndjekur. Shumë qytetarë
Akt human, kosovari ofron strehim për 10 persona Teksa ushtria e Kosovës ka mbërritur në Shqipëri, një individ ka ofruar ndihmën e tij për të strehuar 10 familje në nevo
Më mirë të legalizohen se sa të prishen, RCC reagon për vendstrehimet e romëve Në dy Bashki të vendit do të nis zbatimi i një projekti për përmirësimin e kushteve të strehimit të komunitetit rom.
Nëna braktis 3 fëmijët në Prishtinë, dërgohen në jetimore Prokuroria Themelore e Prishtinës ka pranuar një telefonatë nga Policia e Kosovës – Stacioni Qendër, të cilët e kanë njo
Tërmeti u shkatërron shtëpitë, disa familje në Vlorë pa strehim në mes të borës (VIDEO) Tërmeti i para dy ditëve në Qarkun e Vlorës, e që u ndie edhe në Gjirokastër, ka shkaktuar disa probleme. Më të dëmtu
Paga minimale rritet me 165 euro Presidenti i qeverisë Spanjolle Pedro Sanchez dhe sekretari i “Podemos”, Pablo Iglesias, kanë shtrënguar duart në lidhje
Hapet konkursi që prisnin të gjithë studentët Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës (UP), shpall konkursin për pranimin e studentëve për banim në konvikte
Ditët e fundit të merkatos, Ausilio kërkon “strehim” për dy futbollistë zikaltër Interi po vijon përgatitjet për ndeshjen e të shtunës me Bolognën, ku do të kërkojë fitoren e parë në kampionat, pas një
Gjendet strehim për të moshuarit e hedhur në rrugë nga fëmijët në Korçë (VIDEO) Pamjet e dy të moshuarëve që prej ditësh endeshin rrugëve të Korçës pasi ishin nxjerrë me dhunë nga shtëpia prej fëmijëv
Ndërtuesit kundër 3% për stehimin social: Do të rriten çmimet e shtëpive Ndërtuesit kanë kundërshtuar sot (e premte) përmes një deklarate ligjin "Për strehimin social" që i detyron ata që 3 për
Hapen aplikimet për 500 kreditë e buta, 20 dokumentet që duhen plotësuar Bashkia e Tiranës hap aplikimet për 500 kreditë të buta. Bashkia përcakton datën 16 prill për nisjen e aplikimeve, të ci
Doni shtëpi falas? Qeveria ju kërkon të thoni se jeni gej ose lezbike Komisioni i Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë ka shtyrë dje miratimin nen për nen të projektligjit për “strehimin socia
Moti i ftohtë, arrest për të pastrehët që refuzojnë shtëpitë e strehimit Një komunë e kryeqytetit të Belgjikës, Bruksel, ka dhënë urdhër për arrestimin e të gjithë të pastrehëve të cilët refuzo
Gjermani, strehimoret për azilkërkues kanë mbetur bosh Fluksi i refugjatëve në Gjermani është bërë më i vogël. Rreth 90,000 azilkërkues erdhën në gjysmën e parë të vitit 2017.