999 rezultate për

strauss

Ish kreu i FMN lirohet nga akuza e shfrytëzimit të prostitucionit Strauss-Kahn lirohet nga akuza e shfrytëzimit të prostitucionit. Lidhur me akuzën e shfrytëzimit të prostitucionit, tash
Festohet 30 vjetori i vizitës së Franz Josef Straussit në Shqipëri Në selinë e Kryesisë së Kuvendit u organizua mbrëmë një ceremoni me rastin e 30 vjetorit të vizitës në Shqipëri të ish K
Arkivi i “New York Times”, planet e SHBA-së dhe Anglisë për t’u lidhur me Shqipërinë komuniste “New York Times” Shqipëria hap dyert për Bonin DAVID BINDER, 25 nëntor 1984 Në një vit është parë që Shqipëria
Kahn akuza ndaj Sarkozy Ish-kreu i FMN-së, Dominique Strauss Kahn ka akuzuar sërish kundërshtarët e tij politikë se organizuan rrënimin e tij p
Kahn pritet me protesta në Kembrixh Mbërritja e sh-drejtorit të Fondit Monetar Ndërkombëtar Dominique Strauss-Kahn në Kembrixh u prit nga një grup të rinjsh
Strauss-Kahn: Duhet kompromis për të dalë nga kriza Nësë arrihet një kompromis midis vendeve të Bashkimit Evropian mund të arrihet në frenimin e efekteve të krizës. Kështu
Kahn akuzohet sërish për ngacmim seksual Dominique Strauss-Kahn, ish kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar mund të përballet me akuza të reja për sulm seksual gjatë
Përdhunimi i Shtraus-Khan bëhet reklamë (VIDEO) Përdhunimi i presupozuar i kreut të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Strauss-Khan bëhet një reklamë e njohur në Greqi, vend
Kush do ta zëvendësojë Stros Kanin në postin e drejtorit të FMN-së? Ish shefi i Fondit Monetar Ndërkombëtar, francezi Dominique Strauss-Kahn, është liruar me kusht nga një burg i Nju Jorku
Shefi i FMN-së në burgun më mizor Nën akuzën e dhunës sekauale kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Dominique Strauss Kahn, është dërguar në burgun ku mbah
Strauss Kahn, drejt kandidatures per ne Elize Mund të konkretizohet kandidatura e drejtorit të përgjithshëm të FMN-së, Dominique Strauss