999 rezultate për

strategjik

Kosova dhe Kroacia me partneritet të fuqishëm strategjik Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, realizoi sot vizitë një-d
Greqia, një partner strategjik: Rama tregon çfarë diskutoi me ministrin grek Kryeministri Edi Rama e konsideron Greqinë si një partner strategjik të Shqipërisë. Në konferencën e përbashkët me minis
Kraja: Rama u soll në mënyrë të papërshtatshme, shpalli Serbinë partner strategjik në Pejë Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës Mehmet Kraja, foli rreth marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Shq
Pse liqeni i Ujmanit është kaq strategjik për Kosovën? Kjo pamje e ilustron shkurtimisht (VIDEO) Në javët e fundit u shtuan debatet për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë, ndërkohë që sot u nënshkrua edhe ma
Pas Shqipërisë, paratë ruse synojnë sektorë strategjik edhe në Kosovë Kosova është në një moment kyç tani kur po negocionet me Serbinë, ndërsa influenca ruse duket se nuk po mjaftohet vetëm
''Një partner i pazëvendësueshëm strategjik i Shqipërisë'', Meta zbardh takimin me ambasadorin italian Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zbardhur bisedën që ka zhvilluar me ambasadorin Italian, Fabrizio Bucci. Meta t
''Gabimi më i madh strategjik'', Thaçi: BE po vazhdon të diskriminojë Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian për hapje
Basha flet pas takimit me ambasadoren amerikane Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pasur sot një drekë punë me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Pasi përfundimit të
Osmani ministrit Di Maio: Perspektiva evropiane është orientim yni strategjik Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani sot gjatë takimit me ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio, diskut
Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, Bushati flet 6 vite pas mbledhjes së parë të dy qeverive "Partneriteti Shqipëri-Kosovë është strategjik për ne, stabilizues për rajonin dhe orientues për perspektivën europiane"
Hajdari: Investimet strategjike po mbështeten nga Kina Kuvendi sot pritet të diskutojë 22 pika të rëndësishme, një prej të cilave është diskutimi i projektligjit “Për një ndry
Presidenca i përgjigjet Ramës: Kryeministri ka partner strategjik Xibrakën dhe Kolumbinë! Duket se tani "lufta" mes Kryeministrit dhe Presidentit të vendit është bërë akoma edhe më e nxehtë edhe më personale. E
Rama refuzon projektin e Behgjet Pacollit për Divjakën Komiteti i Investimeve Strategjike, ka vendosur në prill të këtij viti të refuzojë kërkesën e kompanisë Mabetex të ish-m
Ish-ministrat e jashtëm letër BE: Gabim strategjik mospranimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut Gabim strategjik e kanë cilwsuar 10 ish-ministra të jashtëm refuzimin që i bëri Bashkimi Evropian Shqipërisë dhe Maqedon
Kurti kërkon partneritet strategjik mes Kosovës dhe Francës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka takuar sot në Paris kry
DW: Nga "gabimi strategjik" te shansi tjetër, si do tё ecet mё tej me pokerin e anëtarёsimit? Kryetarёt e shteteve dhe tё qeverive tё BE-sё kanё dёshtuar, sepse i refuzuan bisedi
Palmer: Do ndikojmë për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë "Integrimi euro-atlantik i rajonit të Ballkanit paraqet një qëllim strategjik të Uashingtonit". Deklarata vjen nga i
Palmer: SHBA-të mbështesin Maqedoninë e Veriut në realizimin e qëllimeve strategjike I dërguari special i SHBA-ve për Ballkanin, Metju Palmer theksoi se vendi i tij e mbështet Maqedoninë e Veriut në realiz
Meta uron pavarësinë SHBA-ve: Shqiptarët e Amerikës nuk ndihen të lumtur me krizën Presidenti Meta sot e ka filluar ndryshe "Mirëmëngjesin" për shqiptarët. Duke qenë se data 4 korrik përkon me pavarë
Rama mbyllet në zyrë me Tom Doshin Kryeministri Edi Rama është mbyllur në zyrë në selinë e PS me Tom Doshin fill pas mbledhjes me Grupin Parlamentar. N