999 rezultate për

strategjia

Zbulohet strategjia e Serbisë për të bllokuar anëtarësimin e Kosovës në Interpol Serbia ka bërë gati strategjinë për ta penguar sërish anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL Pas më pak se një muaji p
Ndryshon strategjia e mbjelljes së kanabisit: Parcela të vogla në male ku nuk hyn policia Kruja është një nga zonat më problematike për kultivimin e lëndëve narkotike ndërkohë që hetimet e prokurorisë kanë zbul
Fuga: Pse përfundoi si flluskë sapuni strategjia e Ramës Ligji i ri për Akademinë i propozuar nga një grup deputetësh të mazhorancës bie ndesh me kuadrin ligjor në fuqi, me Kush
Tre veprime që duhet të bëni urgjentisht pas ndarjes Nuk ka rëndësi se si përfundon një marrëdhënie, ndarja mund të jetë vërtet tronditëse Pas ndarjes të gjithë dëshirojn
3 strategji që lehtësojnë dhimbjen nga një ndarje sentimentale Pavarsisht se si një marrëdhënie përfundon, në fund gjithçka është tepër e dhimbshme. Nëse nuk mund që të anashkalojmë k
Strategjia e dëshpërimit dhe meraku për numrin 12! Nga Alfred Peza Sa më shumë kohë kalon nga 23 prilli, kur opozita e dogji mundësinë për tu regjistruar në KQZ si
Çfarë po ndodh në PS? Sot mblidhet kryesia Kriza politike në vend e krijuar nga djegia e mandateve të opozitës, duekt se ka sjellë shqetësime të mëdha edhe në radh
Me karrige dhe ulje rrethore, strategjia e anti-mitingut të Ramës për t'u dukur shumë Kryeministri Rama ka zgjedhur të bëjë një truk viziv gjatë atij që po cilësohet gjerësisht si anti-mitingu në Vlore me q
Përparësitë dhe strategjia e CIA-s Agjencia kryesore e spiunazhit të Shteteve të Bashkuara po kërkon të zgjerojë praninë e saj në mbarë globin për të elimi
Policia spanjolle godet hajdutët shqiptarë, strategjia si vidhnin Policia e Spanjës, në rajonin e Katalonjës, i ka arrestuar të premten 15 persona të dyshuar për vjedhje në zonën e autos
Zbulohet strategjia e opozitës sot në Kuvend Opozita nuk do të tërhiqet as gjatë seancës së sotme nga strategjia për të mos lejuar normalitet në Parlament për aq koh
Promovohet strategjia e re në arsim Thjeshtëzimi i mënyrës së punës së shkollave, organizimi i orëve mësimore, krijimi i një Qendre për nxënës të talentuar
Haradinaj ia shton borxhet Kosovës Në mbledhjen e fundit të Qeverisë, e cila është mbajtur dje, është miratuar vendimi për t’ia rekomanduar presidentit të
Strategjia e Serbisë: Heqim dorë nga NATO, por Kosovën nuk e njohim Serbia nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës, do të japë mbështetje të plotë për pjesëmarrjen e serbëve në institucionet
Zbulohet gjithçka, kjo ishte strategjia e Wanda Narës për ndarjen me Icardin Javën e kaluar, në rrjetet sociale dhe revistat e gazetat e specializuar për “Gossip”-in u ndalën vetëm te një histori:
Dera BE-së, e hapur- ndryshimi duhet të vij nga Ballkani Strategjia e sapo publikuar e BE për Ballkanin Perëndimor vë theksin te bashkëpunimi rajonal dhe marrëdhëniet e fqinjësi
Basha reagon pas protestës, përmend luftën kundër të keqes Pas protestës Basha ka vendosur që të reagojë nëpërmjet një statusi në Facebook, ku ka shkruar se strategjia e tij ësht
MPPS me strategji për integrimin e refugjatëve në Maqedoni Ministria për Punë dhe Politika Sociale (MPPS) do të përgatitë një strategji kombëtare për të integruar refugjatët në Ma
Kjo është strategjia e VMRO-së për ligjin për gjuhën shqipe VNRO-DPMNE taktizon me ligjin për gjuhën shqipe. Partia e Nikolla Gruevskit nuk do të propozojë një ligj për shqipen siç
Zbulohet strategjia e PS-së për fushatën e 18 qershorit Sot Partia Socialiste ka publikuar strategjinë për zgjedhjet parlamentare që pritet të mbahen më 18 qershor. Burime