999 rezultate për

strategji

"Ideja e madhe për shqiptarët", kandidati për kryeministër në RMV zbulon strategjinë e tij (VIDEO) Naser Ziberi është kandidati shqiptar për kryeministër në Maqedoninë e Veriut për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen
Setien ka shkaktuar edhe më shumë kaos te Barcelona, katalanasit po shkojnë drejt dështimit Katër vite pasi Barcelona kishte arritur të ndërtonte strategjinë me talentët, futbollin fantastik dhe filozofinë e thën
Meta për akuzat ndaj Thaçit e Veselit: Strategji për njollosjen e UÇK dhe dëmtimin e Kosovës Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka reaguar pas akuzave të ngritura nga Gjykata Speciale ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim T
Pas Shqipërisë, paratë ruse synojnë sektorë strategjik edhe në Kosovë Kosova është në një moment kyç tani kur po negocionet me Serbinë, ndërsa influenca ruse duket se nuk po mjaftohet vetëm
Shehu: Duhet strategji, nuk kemi të bëjmë me një rishfaqje të virusit Ditën e sotme, u konfirmuan 42 persona me koronavirus që ngre shqetësimin për një shpërthim tjetër të pandemisë. Mjek
Basha konferencë me kryeministrin grek: I gatshëm të na ndihmojë me strategjinë për turizmin Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, realizoi sot një video konferencë me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotak
''Një partner i pazëvendësueshëm strategjik i Shqipërisë'', Meta zbardh takimin me ambasadorin italian Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zbardhur bisedën që ka zhvilluar me ambasadorin Italian, Fabrizio Bucci. Meta t
Strategjia e daljes dhe kërcënimi që i vjen Shqipërisë nga rikthimi në normalitet Pandemia e COVID-19 e ka vënë gjithë botën në provë, duke imponuar një distancim social, që ka bërë të rivlerësojmë zako
Shqiperia dhe Kosova pa strategji per profilin e diplomatit shqiptar Prof. Lisen Bashkurti Diplomacia shqiptare ne dy anet e kufirit kombetar, Shqiperi dhe Kosove eshte perballe sfidave
Rama flet për kapacitetin e shtretërve, cila është strategjia për bërjen e testeve Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se në të dy spitalet, atë infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” janë në dispozicion 310 s
Ky vend po lufton koronavirusin duke ndarë burrat nga gratë Ndryshe nga gjithë vendet e tjera të botës, Panamaja po ndjek një tjetër strategji për të parandaluar përhapjen e korona
4 strategji si të kujdeseni në shtëpi për moshën e tretë Kur vjen mosha e pleqërisë, familjet dhe mbi të gjitha pjestarët e moshës së tretë, kanë tendencën të ndjejnë vetiu një
''Gabimi më i madh strategjik'', Thaçi: BE po vazhdon të diskriminojë Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vendimi i sotëm i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian për hapje
Kjo është strategjia e PSG për të shitur Neymar dhe transferuar yllin e Juventusit Paris Saint Germain shpreson të financojë një marrëveshje për sulmuesin e Juventusit, Paulo Dybala me të ardhurat e shit
Ish-deputeti paralajmëron kolaps: Ndryshoni strategji, jemi vonë Ish-deputeti demokrat, Tritan Shehu ka bërë një status ku ka nxjerrë në pah sipas tij një problem në mënyrën sesi po me
Basha flet pas takimit me ambasadoren amerikane Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pasur sot një drekë punë me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Pasi përfundimit të
Strategji e re? Zëdhënësja e OFL-së "braktis" podiumin dhe shfaqet mes makinave luksoze Tashmë prej disa kohësh, OFL të jeep përshtypjen se po bën një punë të vrullshme. Ata kanë zgjedhur si zëdhënëse një
Osmani ministrit Di Maio: Perspektiva evropiane është orientim yni strategjik Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani sot gjatë takimit me ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio, diskut
Avdullahu kritikon LLV: Nuk po e tregon strategjinë për dialog me Serbinë Rifillimi i dialogut me Serbinë është kërkesë e ShBA-së, por edhe BE-së. Në takimet që kryeministri kishte me ambasadori