999 rezultate për

strasburgut

Nuk ndalet Milani, interesohet edhe për qendërmbrojtësin nga Franca Në ditën e fundit të merkatos, Milani është në kërkim të një mbrojtësi qendre. Kuqezinjtë duket se më në fund e kanë
FRANCË/ Treni del nga shinat, ka të lënduar (VIDEO) Një tren i shpejtësisë së lartë në Francë ka dalë nga shinat të enjten, derisa po udhëtonte nga qyteti lindor i Strasbur
Ardian Fullani padit Shqipërinë në Gjykatën e Strasburgut Ish-Guvernatori i BSH-së, Ardian Fullani ka paditur Shqipërinë në Gjykatën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut në St
Gjykata e Strasburgut kërkon të dhëna për të shkarkuarit nga Vettingu Plot 15 pjestarë të sistemit të drejtësisë kanë depozituar çështjet e tyre në Gjykatën e Srtrasburgut pas skualifikimit
Nuk kaloi vettingun, Altina Xhoxhaj ankohet në Strasburg Ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj, e cila u shkarkua nga vettingu ka bërë ankesë në Gjykatën e Strasbu
Kalben burgjeve greke, dëmshpërblimi qesharak që marrin shqiptarët nga Strasburgu Gjykata e Strasburgut ka dënuar shtetin grek për dhunën e ushtruar ndaj një sërë të burgosurish shqiptarë e bullgarë në
Gjykata e Strasburgut, votohet përfaqësuesi i Shqipërisë Deputeti i PS-së Ervin Bushati nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se Asambleja Parlamenta
Mark Frroku hodhi në gjyq Shqipërinë: Zbulohet vendimi i Strasburgut Gjykata e Strasburgut ka rrëzuar pretendimin e ish-deputetit Mark Frroku se me ndalimin e tij, është shkelur neni 5 i Ko
Biba pranon përgjimin e sulmon gjyqtarin: E bëra për qeverinë! Nënkryetari i KQZ Denar Biba, ka reaguar sërish në lidhje me audiopërgjimin mes tij dhe gjyqtarit të Strasburgut Ledi Bi
Çfarë fshihet pas bisedës së frikshme Denar Biba-Ledi Bianku Nga Albeu.com Publikimi i një përgjimi mes Zv.Kryetarit të KQZ-së, Denar Biba dhe gjyqtarit të Gjykatës së Stras
PËRGJIMI/ Skandali me pronat, Rama shantazhoi gjyqtarin e Strasburgut Që nga viti 1991, kthimi i pronave të konfiskuara nga regjimi komunist ka mbetur një çështje problematike për të gjitha
Rama kërkon emërimin e kunatit të Fatmir Xhafajt në postin e rëndësishëm Partia Demokratike, përmes Gazment Bardhit, këshilltar ligjor i PD akuzon kryeministrin Rama se nuk heq dorë nga propozi
U shkarkuan nga Marku, çifti i Prokurorëve kundër Shqipërisë Çifti i prokurorëve, Dritan Gina dhe Rovena Gashi kanë dërguar anikimim në Gjykatën e Strasburgut, kundër procedurave të
Kush janë 17 gjyqtarët kandidatë për Gjykatën e Strasburgut Në kuadër të procesit për zgjedhjen e gjyqtarit të ri të Shqipërisë në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut, Kës
Gjykata e Strasburgut merr vendimin për Mark Frrokun Mark Frroku iu drejtua Gjykatës së Strasburgut pas shpalljes fajtor të tij në Shqipëri. Gjykata e Strasburgut e ka re
Basha i bën golin e papritur Ramës: 13 milionë euro gjobë! Në mandatin e parë kryeministri Edi Rama prishi lokale e ndërtesa të mëdha pa leje në të gjithë Shqipërinë. Një ndër
Gjykata e Strasburgut refuzon tre kandidaturat nga Shqipëria Refuzohen sërish kandidaturat e qeverisë shqiptare për Gjykatën e Strasburgut. Janë refuzuar sërish kandidaturat e qe
EMRAT/ Tre gjyqtarë shqiptarë në Gjykatën e Strasburgut Janë përzgjedhur 3 kandidatët e Shqipërisë për Gjykatën e Strasburgut. Mësohet se 3 të përzgjedhurit janë Aleksandër Mus
Gjykata e Strasburgut rrëzon ligjin e pronave, nuk njeh zërin kadastral të 1945-ës Gjykata e të Drejtave të Njeriut ka kthyer kërkesën e qeverisë shqiptare për të paktën pesë dosje dhe nuk ka pranuar ver
Berisha nuk lë rehat Ramën: Mund të quaj kazan e legen Sikundër çdo të enjte dhe sot ish kryeministri Berisha nuk ka lënë ofezat ndaj Edi Ramës, ku pavarësisht se iu drejtua m