999 rezultate për

stomakut

Mënyrat natyrale për të kuruar ulçerën e stomakut Ulçera shfaqet në shtresën e brendshme të stomakut. Ajo ndodh kur acidi i stomakut irriton shtresën e lartpërmendur.
5 shenjat e heshtura të ulcerës që s'duhet t'i neglizhoni Ulcerat e stomakut, njohur ndryshe si ulcera gastrike janë plagë të dhimbshme që shfaqen kur dëmtohet apo hollohet shtre
Si ti ndalni gazrat dhe fryrjen e stomakut E ke provuar apo jo? Je e ulur në karrigen e zyrës apo kudo tjetër dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë… pa u ndalur. Nuk j
Patatet, armiku i madh i kancerit të stomakut Konsumimi me shumicë i perimeve të bardha ul rrezikun e prekjes nga kanceri në stomak. Ky është konkluzioni në të cil
Nuk u vaksinua, vdekja e dhimbshme e 4 vjeçares Një vajzë 4- vjeçare ka ndërruar jetë pas një infeksioni vetëm pak ditë pasi ishte ankuar për dhimbje të kokës dhe të st
Kjo bimë bën mrekulli, ja kura 100% efektive Gastriti mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, por kryesisht, ndodh për shkak të dietës së pashëndetshme dhe mënyr
Pasojat e rënda që ka konsumimi i ushqimeve pikante Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
E tmerrshme çfarë u gjet brenda stomakut të këtij peshku Pamjet e tmerrshme janë zbuluar brenda stomakut të një peshku të ngordhur. Siç shihet edhe nga pamjet brenda stomakut
Vdiq pas të vjellave dhe dhimbjeve të stomakut, më pas mjekët mësojnë të vërtetën tronditëse Një vajzë vetëm 18 vjeç dhe shumë e shëndetshme është gjetur e e vdekur nga miqtë e saj në kampusin e Universitetit.
Receta e një dite të plotë për ata që vuajnë nga stomaku Stomaku luan një rol shumë të rëndësishëm në procesin e tretjes së ushqimeve. Pasi përtypet në gojë, ushqimi merret në f
Njihuni me perimen që ju shpëton nga kanceri i stomakut Konsumimi me shumicë i perimeve të bardha ul rrezikun e prekjes nga kanceri në stomak.Ky është konkluzioni në të cilin k
Pijini sa më rrallë, ilaçet e stomakut shkaktojnë vdekjen e parakohshme Një studim i ri ka arritur në përfundimin se ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik
Ky lloj kanceri nuk të shkakton dhimbje, por të vret pak nga pak Kanceri i stomakut konsiderohet si një nga kanceret më të rrezikshëm. Por detaji më i frikshëm i kësaj sëmundjeje ësh
Vdiq pas dhimbjeve të stomakut, më pas mjekët mësojnë të vërtetën tronditëse Një vajzë vetëm 18 vjeç dhe shumë e shëndetshme është gjetur e e vdekur nga miqtë e saj në kampusin e Universitetit.
Analizat që duhen bërë për të vërtetuar kancerin e stomakut Kanceri i stomakut është i trajtueshëm nëse kapet herët. Fatkeqësisht, rrallë simptomat fillojmë në stadet e hershme.
E pijmë të gjithë, këto janë kombinimet tragjike të çajit që shkaktojnë kancer Shumë e përdorin për shërim, por një studim i fundit i bërë nga shkencëtarë kinezë ka arritur në përfundimin se çaji i n
Bëni kujdes nga këto 5 shenja, paralajmërojnë kancer në stomak Kanceri në stomak njihet si një nga format më të dhimbshme të kancerit. Megjithatë, tek shumë pacientë dhimbja nuk është
Zbulohet pajisja që do të zbulojë 17 sëmundje nëpërmjet frymëmarrjes së pacientit Hossam Haick, inxhinier kimik në Institutin Technion Israel of Technology në Haifa, ka zhvilluar një pajisje, që sipas t
Vdiq pas të vjellave dhe dhimbjeve të stomakut, më pas mjekët mësojnë të vërtetën tronditëse Një vajzë vetëm 18 vjeç dhe shumë e shëndetshme është gjetur e e vdekur nga miqtë e saj në kampusin e Universitetit.
Qëllohet me armë një person në Gostivar Një banor tridhjetë e katër vjeçar i fshatit Koritë të Gostivarit dje është qëlluar me armë zjarri në pjesën e stomakut.