999 rezultate për

stomakun

Kafe pa ngrënë? Gabimi i frikshëm që bëjnë shqiptarët Kafeja është një nga pijet më të konsumuara për të nisur ditën çdo mëngjes. Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të ka
Këshilla jetike! Çfarë s’duhet të bëni kurrë me stomakun bosh Nisja e ditës shëndetshëm sigurisht nis nga stomaku në mëngjes. Mënyra e të ushqyerit dhe kujdesi që duhet të tregojmë m
Çfarë (s)duhet të hamë në mëngjes me stomakun bosh Kos, nje filxhan çaj apo leng portokalli, keto duket se janë ushqimet kryesore të vaktit të mëngjesit, por, faktikisht n
Nga bananet te kosi, 6 ushqime që mund t’ju dëmtojnë nëse i hani në kohën e gabuar Edhe pse bananet duken si një mënyrë e mirë në mëngjes, nëse konsumohen me stomakun bosh mund të ulin nivelin e e
"Gënje" stomakun me këtë hile për të shuar urinë para gjumit Të gjithë e kemi provuar. Je gati për t’u shtrirë në shtrat, ke fikur dritat dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë. Je e uri
Balena e gjetur e vdekur në Itali, kishte stomakun e mbushur me plastikë Një balenë me plastikë të mbushur në stomak u gjet e vdekur në një plazh të Sicilisë, rasti i pestë i tillë në pesë muaj
Këto ushqime nuk duhen ngrënë asnjëherë në mëngjes Shumica prej nesh kur zgjohemi herët në mëngjes zgjedhim të hamë disa ushqime të caktuara të cilat mendojmë që janë të s
Mos i hani këto ushqime me barkun bosh Stomaku reagon në mënyra të ndryshme ndaj ushqimeve të caktuara kur ai është bosh. Disa ushqime të shëndetshme nuk mund
Shkoi me dhimbje në spital, mjekët zbulojnë tmerrin në stomakun e pacientit Nj ngjarje e rëndë dhe e pazakontë ka ndodhur në Indi. Maksud Khan, 35 vjeç, u dërgua në një spital në Madhya Pradesh
Kur ke syrin më të madh se stomakun Një çafkë dukej se ka syrin më të madh se stomaku i saj, pasi përpiqej të gëlltiste një bretkosë të madhe të gjelbër.
Këto dy monedha ishin në stomakun e një fëmije Një ndërhyrje me sukses kanë bërë mjekët në Gjilan. Ata kanë arritur që t'ia heqin nga hunda dy monedha një dyvjeçari ng
Horrori në Shkodër, futet të operojë stomakun e del me këmbë të përvëluar Një ngjarje alla-shqiptare i ka ndodhur një burri në qytetin e Shkodrës, i cili i është drejtuar uniformave të bardha pë
Denoncimi i frikshëm i Berishës: Xhafaj i çau stomakun të riut në hetuesi ish kryeministri Sali Berisha, ka bërë një denoncim shumë të rëndë këtë herë, nëpërmjet mesazht të një qytetari. Sipa
10 ushqimet që s'duhet ngrënë kurrë me stomakun bosh Kur jemi të uritur, hamë ushqimin e parë që na gjendet pranë, duke mos menduar fare për pasojat eventuale. Këta arti
Kujdes, këto ushqime nuk duhet t’i hani kurrë me stomakun bosh Të jetosh shëndetshëm më shumë se sa me një regjim të rregullt ushqimor ka të bëjë me një stil të ekuilibruar jetese. Ju
U nda me të dashurin? Genta Gjalpi e dëshpëruar zhduket nga rrjetet sociale Pas shumë kohe "humbjeje", Genta e Big Brother u rikthye vrullshëm në vëmendjen e publikut. Por si duket ajo nuk ësh
Kilogramët pandalshëm po ulen poshtë! Hani hudhër në stomakun bosh Pak specialitete nuk humbin kënaqsinë nëse lëmë jashtë hudhrën, apo jo? Me aq kënaqsi e përdorur në pothuajse çdo kuzhin
8 gjërat që nuk duhet të bëni kurrë me stomakun bosh Vazhdimisht dëgjojmë shprehjen se ne jemi ajo çka hamë, por jo të gjithë i kushtojmë të njëjtën rëndësi ushqimit. Jet
8 gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni me stomakun bosh Vazhdimisht dëgjojmë shprehjen se ne jemi ajo çka hamë, por jo të gjithë i kushtojmë të njëjtën rëndësi ushqimit. Jeta e
Kurrë mos pini kafe me stomakun bosh Pjesa më e madhe e njerëzve pinë kafe menjëherë sapo zgjohen, pa ngrënë akoma mëngjes. Për më tepër e shoqërojnë atë me