999 rezultate për

stoltenberg

NATO merr vendimin për t'ju përgjigjur raketave bërthamore ruse Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t’i përgjigjet “shtimi
Haradinaj ia thotë troç Stoltenbergut: Për ushtrinë, Kosova është një Sot në Samitin e Ministrave te Mbrojtjes së vendeve të NOTO-s është diskutuar për FSK-në, shkruan Albeu.com. Jens Sto
NATO: Ushtria e Kosovës nuk mund të hyjë në Veri Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO-ja është e zh
Stoltenberg tregon kur do ta përdorin në praktikë emrin e ri të Maqedonisë Kjo është ditë historike, ky me të vërtetë është një moment krenar për Republikën ardhshme të Maqedonisë së Veriut, si d
Zaev takohet me Hahn dhe Stoltenberg Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me zëvendëskryeministrin e angazhuar për Çështje ekonomike, Koço Angjush
Haradinaj tregon çfarë foli me Stoltenbergun në telefon Kryeministri Ramush Haradinaj me anë të shkrimi në Facebook, ka njoftuar se gjatë ditës ka zhvilluar një bisedë telefoni
Stoltenberg i telefonon Haradinajt për Ushtrinë e Kosovës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Ramu
Kosova i reagon Stoltenbergut: Kosova është NATO Qeveria e Kosovës ka uruar qytetarët e Kosovës për formimin e Ushtrisë së Kosovës, por i është përgjigjur edhe deklarata
Shefi i NATO-s telefonon Haradinajn dhe i shpreh qendrimin për ushtrinë Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar kryeministrin e Ramush Haradinaj, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander
Zv.ministri i AAK-së i reagon Stoltenbergut: NATO na mbështet Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka folur pas deklarimeve që sekretari gjeneral i NATO-
NATO: Zbatoni marrëveshjen dhe direkt anëtarësoheni Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka rikujtuar se Aleanca është e gatshme ta nënshkruajë protokollin
Sekretari i NATO-s: Do ta monitorojmë dhe mbështesim dialogun Kosovë-Serbi NATO mbështet fuqishëm dialogun dhe të gjitha përpjekjet mes Prishtinës e Beogradit, duke shpresuar në një reduktim të t
Pas referendumit Stoltenberg ka një thirrje për liderët Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg përsëriti se dyert e Aleancës mbesin të hapura për Maqedoninë, por s
NATO: Rusia vazhdon të ndërhyjë në Maqedoni Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka akuzuar Rusinë se po tenton të pengojë anëtarësimin e Maqedonisë
Stoltenberg i jep një porosi Ivanovit dhe opozitës: Ja me ne, ja kundra nesh “Kjo është mundësi historike për këtë vend, bëhet fjalë për mundësi të papërsëritshme të bëheni anëtare të bashkësisë nd
Mësoni ku ndodhet rruga që mori emrin Stolenberg Në shenjë falënderimi ndaj diplomatit nga Norvegjia Torvald Stoltenberg, për ndihmën që i ka dhënë Shkupit gjatë tërmeti
Mesazhi historik që dha sot Stolenberg për maqedonasit Brenda pak javësh do të keni një referendum në të cilin do të vendosni për të ardhmen, për anëtarësimin tuaj në BE dhe n
Stolenberg shmang takimet me opozitën, një suprizë e bukur është për të Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot në orën 11 e 30 do ta vizitojë fshatin Stajkovcë, ndërsa pritës
Stoltenberg konfirmon ftesën për anëtarësim e Maqedonisë në NATO Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg konfirmoi se Maqedonia do të marrë ftesë për anëtarësim në aleancë n
Osmani flet pas takimit me Stoltenberg Zv/kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani i cili gjendet në Bruksel bashkë me kryeministrin Zoran Zaev dhe min