999 rezultate për

stiv

Anxhela Peristeri publikon një pjesë të klipit që do të na përfaqësojë në Eurovizion (VIDEO) Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në “Eurovision” të pazakontë për shkak të pandemisë. Kënga që
Incident në "Selma Stermasi", familjarët e Stivi Frashërit përshihen në një sherr Në fundin e ndeshjes mes Tiranës dhe Teutës, në tribunën e “Selman Stërmasit” është regjistruar një incident. Kur gjy
A e keni dëgjuar ndonjëherë historinë e Shën Valentinit? 14 shkurti njihet si Dita e të Dashuruarve, ku përveç dashurisë këtë ditë e bëjnë të veçantë edhe dhuratat që partnerët
Jonida Vokshi më krenare se kurrë për të shoqin, filmi i tij fiton çmimin e rëndësishëm (VIDEO) Jonida Vokshi është mëse krenare për bashkëshortin e saj, Besnik Krapi dhe këtë gjë e ka treguar së fundmi. Filmi i tij
Bëri histori në festivalin prestigjioz, Rita Ora i tregon botës suksesin e filmit shqiptar (FOTO LAJM) Filmi “Hive” i regjisores shqiptare Blerta Basholli bëri histori në kinematografinë shqiptare. Historia dhe profesionali
Regjistrohet tjetër tërmet afër Gostivarit Është regjistruar një tërmet tjetër prej 2.8 ballë sipas Rihterit sot në ora 14:46 në pjesën perëndimore të vendit.
Bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë informon në 24 orët e fundit janë kryer 1.964 teste, ndërsa janë regjistruar 336 raste të reja
Tërmet në afërsi të Gostivarit Një tërmet është regjistruar sot në afërsi të qytetit të Gostivarit. Tërmeti ka qenë 2.6 ballë me epiqendër 20 kilome
20 viktima dhe 106 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 761 testime dhe janë regjistruar 106 raste të rej
Numri i shqiptarëve në Shkup, Tetovë e Gostivar në statistikat e vitit 1908 (FOTO LAJM) Kjo statistikë që shihni më poshtë, e botuar nga media kosovare mendohet se është realizuar bazuar në një dokument të ha
Këngëtari shqiptar për festivalin e Këngës: Ka pësuar mutacion! Këngëtari shqiptar Shpend Latifi ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku komenton përzgjedhjen e Anxhela Perist
Emisionet e tyre bëjnë namin, misteri pse Luana dhe Bora u "përjashtuan" nga klipi festiv (FOTO LAJM) “Top Media” ka publikuar edhe këtë Krishtlindje këngën e fundvitit, të shndërruar për 19 vite në një traditë të televizi
Krishtlindje dhe bikini, në këtë plazh festojnë babagjyshet më joshëse (FOTO LAJM) Duhet thënë se të festosh Krishtlindjet në plazh duket ca e cuditshme. Por në Australi cdo vit ndodh dicka e tillë dh
Fustani e nxorri "zbuluar" në Festival, Xhesika Polo: Mendje të sëmura (FOTO LAJM) Fustani i Xhesika Polos në gjysmëfinalen e "Festivalit të Këngës" ka marrë shumë vëmendjen. Në portale u shkruajt se kën
Po Rosela ç'pati? Plas "thumbat" pasi Anxhela Peristeri fitoi Festivalin e Këngës (FOTO LAJM) Pas mbarimit të festivalit të fundvitit nuk kanë munguar si çdo herë tjetër edhe reagimet e qëndrimet e ndryshme të pjes
Vjet fitoi festivalin, RTSH dhe organizatorët i bëjnë të papriturën Arilena Arës (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme ishte nata finale e edicionit 59-të të "Festivalit të Këngës". Çuditërisht, kjo mbrëmje nuk është hap
Fustani transparent "tradhton" serish Xhesika Polon, bëhet virale në rrjet (FOTO LAJM) Përveç këngës dhe performancës LIVE të këngëtarëve në Festivalin e Këngës, publiku është shumë i vëmendshëm për të vlerë
Shpallet fituesja, kjo është këngëtarja që mori çmimin e parë në festivalin e 59-të të Këngës Mbrëmjen e sotme është mbajtur nata finale e Festivalit të 59-të të Këngës në RTSH, ku fillimisht u prezantuan 26 këngë
Zbulohen emrat e jurisë së Festivalit të Këngës, zgjidhet sot fituesi Kompozitori Robert Radoja, muzikologu Vasil Tole, poeti Preç Zogaj, tenori Ramë Lahaj, këngëtari Luan Zhegu, kompozitorj
Kostum "femëror" në Festivalin e Këngës, reagon artisti: Më kanë kërcënuar me vdekje (FOTO LAJM) Këngëtari Durim Morina i njohur ndryshe si ‘Mirudi’ . i cili ka marrë këtë vit në “Festivalin e Këngës” me këngën “Nës