999 rezultate për

stine

Si të mbrohemi nga virozat me ushqim? Harroni mishin dhe peshkun Gjatë stinës së vjeshtës temperaturat fillojnë të ulen dhe shirat janë më prezente. Njerëzit fillojnë të jenë më të lodh
Organizmi i njeriut njeh vetëm dy stinë Viti përbëhet nga katër stinë dhe këtë e dimë të gjithë. Por duket se organizmi i njeriut njeh vetëm 2. Sipas një stu
Kjo stinë shton rrezikun, ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Fjala e fundit e modës, kjo është xhaketa më "In" e vjeshtës (FOTO LAJM) Vjeshta shpesh lidhet me shirat, uljen e temperaturave dhe në një kohë tjetër një veshje e bardhë me gjasë nuk do të ish
Me vjeshtën erdhën edhe pikëpyetjet, çfarë duan vajzat për dhuratë në këtë stinë Të gjesh dhuratën perfekte për një grua elegante që bën pjesë në jetën tënde nuk është edhe që e lehtë por ne do t’ju a
Brataj tregon si ta dalloni koronavirusin nga virozat e stinës Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar dallimet dhe ngjashmëritë midis
Edhe palestinezët kundër hapjes së ambasadave të Kosovës dhe Serbisë në Jerusalem Pas Ligës Arabe, edhe Qeveria e Palestinës ka reaguar pasi Kosova dhe Serbia morën vendim për të hapur Ambasadat e tyre
Pse duhet të hamë shalqi, fruti i stinës që nuk duhet të mungojë Pse duhet të hamë shalqi, fruti i stinës që nuk duhet Ekspertët thonë se shalqiri është një frut, i cili nuk duhet të m
Frutat dhe perimet e nevojshme për stinën e verës Stina e verës për shkak të temperaturave të larta kërkon një regjim të mirë ushqimor, fruta dhe perime të ndryshëm të c
Transportonte klandestinë, si e pësoi 37-vjeçari nga Berati Policia e Korçës ka vënë në pranga një person i cili akuzohet për dhënie ndihme ndaj shtetasve të huaj. Në kuadër të
Mjekja shpjegon dallimin mes virozave të stinës dhe COVID-19: Shqiptarët nuk e besojnë Shpesh njerëzit ngatërrohen dhe gabimisht mendojnë se mund të jenë prekur nga koronavirusi. Dallimin mes simptomave t
Transportonin klandestinë, vihen në pranga 3 persona në Korçë Policia e Korçës kanë vënë në pranga tre persona të cilët u kapën duke transportuar kundrejt fitimit 14 emigrantë të pa
Ushqimet për të cilat ka nevojë organizmi gjatë stinës së verës Vera ka trokitur, por ne nuk ndihemi gati e për të qenë më të qartë, trupat tanë nuk janë ende gati ! Ka patur një
Me klandestinë në makinë, si u kapën dy durrsakët në Gramsh Dy persona janë arrestuar nga Policia pasi janë kapur duke transportuar me makinen e tyre 4 shtetas të huaj, për të kal
Drafti për amnistinë: Si do të deklarohen paratë, shtëpitë dhe makinat Ministria e Financave ka përfunduar draftin për amnistinë fiskale të njoftuar disa javë më parë nga kryeministri Rama, e
Kalonin klandestinë përtej kufirit, arrestohen 3 shqiptarë dhe 1 egjiptian Tre shqiptarë dhe një egjiptian janë arrestuar nga Policia e Vlorës gjatë një operacioni për parandalimin dhe goditjen e
Klandestinë në makinë, arrestohen dy persona në Devoll Policia e Devollit ka vënë nën pranga dy persona të cilët kundrejt përfitimit, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufijve
Klandestinë drejt SHBA, Kanadasë dhe Anglisë: Mes të arrestuarve edhe dy policë 16 persona janë arrestuar me urdhër të SPAK lidhur me operacionin e zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga Policia e Shtetit n
Transportonin klandestinë, dy shqiptarë e dy të huaj përfundojnë në pranga 4 persona janë arrestuar në Tiranë, mes tyre edhe të huaj pasi akuzohen se kanë ndihmuar disa shtetas të kalojnë kufirin
Stine dhe Noizy do të sjellin papritur një bashkëpunim dhe i dedikohet dashurisë (VIDEO) Reperi i njohur Noizy do të vijë së shpejti me një projekt të ri muzikor. Kënga është një bashkëpunim me Stinen dhe tema