E FUNDIT/ Të shtëna me armë në Tiranë

sterling

Shmanget Sterling: Mos më flisni për Messin dhe Ronaldon Raheem Sterling tentoi t’i shmangë krahasimet me dy futbollistët që konsiderohen më të mirët në botë, duke thënë se ai d
Mbrojtësi i Kombëtares sonte përballë Agueros dhe Sterling Liga e Kampionëve do të kthehet sonte në kontinentin e vjetër përmes tetë ndeshjeve shumë interesante, në kuadër të fazë
Xavi i këshillon Barcelonës të marin yllin anglez Ish-legjenda e Barcelonës Xavi Hernandez i ka këshilluar klubit katalanasve të marin Raheem Sterling. Xavi mendon gji
Befason Sterling: Sancho m’u përgjërua t’i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në kar
Dashuria e Aro Muric me Sterling bëhet virale (VIDEO) Arijanet Muriqi dhe Raheem Sterling kanë raporte shumë të mira. Edhe pse portieri i Kosovës nuk është më pjesë e Man
Tottenham barazon rezultatin brenda 3 minutave (VIDEO) Super ndeshja mes Manchester City dhe Tottenham po rezulton vërtet spektakolare. Pas golit të avantazhit të shënuar n
Zhbllokohet supersfida, Sterling thyen Liverpoolin (VIDEO) Manchester City ka kaluar në avantazh në finalen e "Community Shield" ndaj Liverpoolit që po zhvillohet në "Wembly".
Fyen Sterling, Chelsea dënon 6 tifozë Klubi i Chelsea, me një shënim në faqen e saj zyrtare ka njoftuar, se ka marrë masa ndëshkimore ndaj 6 tifozëve të saj.
Manchester City fiton dhe trofeun e tretë për këtë sezon Manchester City ka arritur ta fitojë edhe trofeun e tretë për sezoni 2018/19, pas triumfit me rezultat 5:0 kundër Watfor
Rrëfehet Sterling: Kur isha fëmijë bëja tifo për Manchester United Raheem Sterling është ylli i "qytetarëve" tashmë, por kur ishte më i ri, pranon se ishte një tifoz i madh i Manchester U
Raheem Sterling vlerësohet me çmim për qëndrimin kundër racizmit Raheem Sterling vlerësohet me çmim nga "BT Sport Industry Awards" për qëndrimin e tij të fortë kundër racizmit në futbol
Virgil van Dijk lojtari i vitit në Premier League Virgil van Dijk është shpallur Futbollisti i Vitit 2019 nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë, duke e mposhtur sulmu
Befason Sisoko: Kualifikimin e mësova në dhomat e zhveshjeve Ndeshja e djeshme mes Manchester Cityt dhe Tottenhamit, mund të quhet pa frikë sfida më emocionuese e këtij sezoni. G
Shënoi gol por iu anulua, Sterling: "Fu*ck VAR" (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme Mancehster City është eleminuar nga Tottenham në çerekfinalen e Champions League. Pas ndeshjes, F
Totthenham kualifikohet mes “drithërimave”, pas 57 vitesh në gjysmë-finale (VIDEO) Tottenham ka arritur të kualifikohet në gjysmë-finale mes drithërimave. Kjo mund të quhet humbja më e ëmbël për spurs.
Sterling "tund' rrjetën (VIDEO) Manchester City ka kaluar në epërsi që në minutën e 15 me anë të Raheem Sterling në transfertën ndaj Crystal Palace.
Thirrje raciste kundër Sterling, UEFA hap hetim ndaj Malit të Zi Anglia fitoi me rezultat 1-5 në transfertë ndaj Malit të Zi duke regjistruar fitoren e dytë radhazi në kualifikuesete
Është radha e Sterling për golin e 4-tët (VIDEO) Manchester City nuk di të ndalet përballë gjermanëve të Shalke 04 të cilët po përjetojnë një natë tmerri në Etihad Stadi
Aguero dyfishon rezultatin për Cityn (VIDEO) Vetëm 3 minuta pasi ekzekutoi saktë penalltinë sulmuesi argjentinas Aguero ka arritur të shënojë golin e dytë personal p
Nëse Sterling shënon Manchester City nuk njeh humbje Sa herë që ai shënon, skuadra ku ai luan nuk humbet. Ky është Raheem Sterling, që në karrierën e tij ka realizuar gol në