999 rezultate për

steinmeier

Nishani takohet me presidentin gjerman Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në Takimin e 22-të Ndërkombëtar të Berlinit, u prit so
Presidenti Nishani uron Steinmeier për zgjedhjen si president të Gjermanisë Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të zgjedhur të Republikës Federale të G
Maqedonia frikësohet nga presidenti i ri gjerman Zgjedhja e Frank-Walter Steinmeier si president Gjermanisë, ka shtuar shpresën tek vendet e Ballkanit se do t'i mbështes
Kosova: Me Steinmeier, Ballkani do kenë një zë të fuqishëm në BE Përfaqësues të institucioneve të Kosovës kanë pëeshëndetur zgjedhjen e presidentit të Republikës Federale të Gjermanisë
Hoxhaj: Është fat që kemi miq si Steinmeier që e përkrahin Kosovën pa kushte Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar Frank-Walter Steinmeierin, për zgjedhjen e tij si president. Ai k
Kadri Veseli uron Presidentin e ri të Gjermanisë Kryeu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar presidentin e ri gjerman, Frank-Walter Steinmeier, duke thënë se zgj
Frank Walter Steinmeier zgjidhet Presidenti i Gjermanisë Frank Walter Steinmeier, ish-ministër i jashtëm i respektuar dhe kritiku i ashpër Donald Trump, gjatë fushatës presidenc
Gjermania zgjedh sot presidentin e ri, Steinmeier favorit Asambleja parlamentare e Gjermanisë zgjedh sot presidentin e ri. Sipas medieve, favorit i madh për t'u zgjedhur presiden
Tensionet në Evropë / Gjermania i kërkon ndihme Rusisë Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank ¬Walter Steinmeier, i ka kërkuar ndihmë Rusisë që të ndihmojë në uljen e tensione
Bushati takon Steinmeier: Mbështetje e Gjermanisë për integrimin Ministri Ditmir Bushati në Berlin është takuar me homologun gjerman Frank-Walter Steinmeier. Ky takim vjen një javë para
Frank-Walter Steinmeier, presidenti i ardhshëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier do të jetë presidenti i ardhsëm i Gjermanisë. Kancelarja gjermane Angela Merkel konfirmoi mi
Steinmeier: Situata aktuale më e rrezikshme se Lufta e Ftohtë Situata aktuale është më e rrezikshme se Lufta e Ftohtë, deklaroi sot kreu i diplomacisë gjermane, Frank-Walter Steinmei
Ministri i Jashtëm gjerman: Populistët si Trump helm për ekonominë Politikanët populistë të krahut të djathtë, si kandidati republikan për president i SHBA-së, Donald Trump, janë toksikë
Gjermania: Britania të dalë sa më shpejt nga BE-ja Vendet themeluese të Bashkimit Europian bëjnë thirrje që Londra të nisë sa më shpejt negociatat për të dalë nga blloku.
Steinmeier: Tani e kemi më të vështirë t’ia zgjasim sanksionet Rusisë Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ka deklaruar se një marrëveshje për rivendosjen e sanksioneve k
Steinmeier: Kriza e vështirëson rrugën e Maqedonisë drejtë BE-së Shefi i diplomacisë gjermane Frank-Walter Steinmeier nëpërmjet një postimi në Twitter-in e zyrës të Ministrisë së Punëve
Gaz lotsjellës kundër refugjatëve, Steinmeier i brengosur me Maqedoninë Ministri i jashtëm gjerman, Frank-Walter Steinmeier, është i brengosur për gjendjen në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqis
Bushati-Steinmeier discuss crisis in Macedonia, Merkel to visit Tirana Germany urges Skopje to take a clear position towards European Union integration. German Foreign Minister Frank Walter S
Merkel do të vizitojë Tiranën Vendi kryesor i Bashkimit Europian i kërkon Shkupit të pozicionohet qartë për orientimin integrues drejt Bashkimit Europ
Të mërkurën, në Berlin diskutohet Ukraina Sot është rihapur konflikti në Ukraninë mes forcave të ushtrisë ukrainase dhe forcave separatiste pro-ruse. Ministri