999 rezultate për

stefanoviq

Serbia dhe Rusia "dolli" për suksesin e tyre në parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq sot në Moskë ka deklaruar se Serbia po vazhdon luftën e saj për të v
Serbia e vendosur të mos e lejojë anëtarësimin e Kosovës në Interpol Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se Serbia do të vazhdojë një luftë të vendosur diplomatike për t
Plagoset në Krushevc ish-kryenegociatori serb për Kosovën (FOTO LAJM) Ish-kryenegociatori serb për Kosovën, Borko Stefanoviç është sulmuar në Krushevc të Serbisë. Pamjet e publikuara nga
Stefanoviç: Kosova e formon ushtrinë në 28 Nëntor Ministri i Brendshëm serb Nebojsha Stefanoviq është shprehur se ka një mundësi që Kosova të njoftojë formimin e Ushtrisë
Serbia nis luftën kundër Kosovës Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, njoftoi sot se u ka shkruar të gjitha vendeve anëtare të Interpolit
Kapen serbët që rrahën barbarisht dy shqiptarët pse folën shqip Katër persona janë arrestuar lidhur me sulmin ndaj dy të rinjve shqiptarë në Novi Sad që ndodhi mes natës së shtune dhe
Stefanoviç reagon për arrestimet e 5 serbve në Kosovë Ministri i brendshëm në Serbi, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se arrestimi i serbëve në Gjilan, është presion ndaj tyre pë
Serbia pretendon se Haradinaj dhe Thaçi do të jenë në sistemin e Interpol-it Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsa Stefanoviq, ka thënë se fletarrestet e gjykatave serbe për kosovarët,
Ministri i Jashtëm: Do t'i arrestojmë ministrat serbë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se nëse përfaqësuesit serb, Stefanoviq dhe Gju
Ministri serb: Dyshoj se hetuesia e Kosovës do ta zbardh vrasjen e Ivanoviqit Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, thotë se sipas informacionit që ka asgjë serioze nuk ësh
Stefanoviq: Pres që SHBA dhe BE të reagojnë ndaj kërcënimeve për Specialen Serbia nuk mund të lejojë që serbët të jenë një popull që lejohet ta vrasin dhe torturojnë dhe për këtë askush të mos pë
Stefanoviq: Vuçiq e ka larguar Serbinë nga veriu i Kosovës Marrëveshjet që i kam arritur në Bruksel nuk janë akt njohjeje të pavarësisë së Kosovës dhe në kohën time nuk është nëns
Haradinaj mund të arrestohet Policia do të veprojë sipas urdhrave të Prokurorisë lidhur me personat që gjenden në fletë arreste, ka deklaruar ministr
Aleksandër Vuçiç evakuohet pas atentatit Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është zhvendosur në një vend të sigurt së bashku me familjen e tij, pasi në af
Lunacek: Pranimi dhe marrëdhënia e sinqertë, formula për Kosovën dhe Serbinë Prishtina dhe Beogradi nuk kanë zhvilluar takime në nivelet e larta politike në Bruksel, që nga janari i këtij viti.
Serbi/ Arrestohen mbi 120 persona të lidhur me krimin e organizuar Policia serbe ka arrestuar 123 persona në 18 qytete në një aksion të gjerë të zhvilluar në bashkëpunim me Gjermaninë. L
Policë serb ndihmojnë banorët maqedonas të përmbytur Përfaqësues më MPB-së, Serbi, i kanë ardhur në ndihmë qytetarëve të përmbytur nga vërshimet në Maqedoni. Në njoftimi
Serbia shpërblen policin shqiptar që e përqafoi djaloshin sirian Ministri serb i Policisë Nebojsha Stefanoviq ka biseduar sot me policin nga Presheva Rexhep Arifi fotografia e të cilit
Ja cili do të jetë “kontributi” i Serbisë për Gjykatën Speciale Mediat serbe kanë shkruar rreth vendimit të Kuvendit të Kosovës për ndryshimin e amendamenteve kushtetuese të cilat do t
Stefanoviq: Temë kryesore në Bruksel, Asociacioni serb i komunave në Kosovë Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka theksuar se pozicioni politik i Serbisë rreth formimit të Asociac