999 rezultate për

statutin

Grup ekspertësh për statutin e Asociacionit Qeveria e Kosovës ende nuk ka filluar hartimin e statutit për themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe. Kj
PDK-Opozitës: Draftojeni ju statutin e Asociacionit (VIDEO) Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, i ka bërë një ofertë opozitës për të zgjedhur krizën politike në të
Përfaqësuesit e serbëve të Kosovës analizojnë vendimin e Kushtetueses Gjatë ditëve në vijim pritet që përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës të analizojnë vendimin dhe vërejtjet e Gjyk
Fino: Kreut të PS t'i konfirmohet mandati kur fiton zgjedhjet parlamentare Deputeti socialist, Bashkim Fino u shpreh se përfshirja në statutin e PS-­së të nenit që i jep automatikisht mundësinë k
Mustafa: Ja ndryshimet në Statutin e LDK-së Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri i vendit dhe kreu i LDK-së Isa Mustafa paralajmëron për ndryshime progra
Gjuriç: Do flasim për statutin e asociacionit të komunave serbe Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriç, ka thënë se vazhdimi i dialogut Beograd-Prishtinë më 9 shk
Sot mblidhet Kuvendi Kombëtar i PD-së Partia Demokratike i cili mblidhet pas 5 vjetësh.Do të jenë rreth 300 vendvotime, ku delegatët do t’i drejtohen kutive p
Kuvendet e komunave veriore mblidhen sot për statutin Përfaqësuesit e zgjedhur nga katër komunat veriore të Kosovës kanë paralajmëruar se do të mblidhen sot për të vendosur p
KISCOMS: Dorëheqja e rektorit e më pas ndryshime në statutin e UP Ndërkohë që studentët e Universitetit të Prishtinës kanë vazhduar edhe sot protestën para rektoratit të UP-së, Organizat
Kisha serbe kërkon garanci për statutin e vet në Kosovë Ipeshkvi serb Teodosie ka deklaruar se është me rëndësi që në kuadër të negociatave të Brukselit të fillojë edhe çështja
Kryesia e PS-së voton unanimisht statutin dhe programin e ri politik Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste, e cila u mblodh për herë të parë që pas zgjedhjeve të 8 majit.
Vetëvendosje nis zgjedhjet e brendshme Lëvizja Vetëvendosje nis sot procesin e zgjedhjeve të brendshme. Synimi i tyre është organizimi i përgjithshëm organ
Leter e hapur e 37 perfaqesuesve te PS: Rama ik, zbato statutin Në prag të mbledhjes së Kongresit të Jashtëzakonshëm të PS-së që pritet t&e
Bello: Kongresi te ndryshoje statutin Deputeti i PS-së Marko Bello është shprehur për televzionin “Ora News” se Kongresi duhet