999 rezultate për

statutin

Zbulohet pika në statutin e UEFA-s për heqjen e dënimeve, pse Skënderbeu synon faljen (FOTO LAJM) A mund të falet Skënderbeu nga UEFA? Ka pak shanse… Madje vetë klubi, pas shumë hezitimesh vendosi të dalë me një komuni
''Rroftë Stalini i madh dhe Enveri'', prapaskenat e Kongresit të III-të të Kishës Orthodokse që ndryshoi statutin Publikohet historia e panjohur të Kishës Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë, e cila në kongresin e jashtëzakonshëm të s
Vetëvendosja ndryshon statutin, Kurti mbetet kryetar i partisë Me statutin aktual të Lëvizjes Vetëvendosje, nëse kreu i VV’së bëhet kryeministër shteti, duhet ta lirojë pozitën e kreu
7500 demokratë do të miratojnë sot statutin e ri të PD-së Partia Demokratike ka mbledhur sot Kuvendin Kombëtar për të miratuar statutin e ri të kësaj force politike. 7500 anët
Lista Serbe heq dorë nga Asociacioni, a po u bindet Ramush Haradinaj? Lista Serbe, e cila përfaqëson komunitetin serb në institucionet lokale dhe qendrore të Kosovës ka konfirmuar se ka hequ
Partia Demokratike mbledh nesër Këshillin Kombëtar Nesër në orën 18:00, Partia Demokratike mbledh këshillin i cili diskuton draft statutin që do miratohet në kuvendin kom
Ndërhyrja e palës së tretë në kandidim, ky është Statuti i UEFA-s që tregon gjithçka Në lidhje me ndërhyrjen e një pale të tretë në garën elektorale në një federatë, UEFA në Statutin e saj është kategorike
VMRO-DPMNE ndryshon statutin e partisë Komisioni statutar i VMRO-DPMNE-së ka filluar punën për ndryshimin e statutit të partisë. Burime brenda opozitares bëjnë
Reagon grupi kundër Bashës: Po shkel sërish statutin Pasi Lulzim Basha refuzoi të hapë dorëheqjen nga drejtimi i PD-së, duke ngrirë të gjitha funksionet e tij për të kaluar
Ben Blushi paditet nga financierja: Ka shkelur statutin e partisë Ish-financierja e partisë LIBRA, Adriana Kalaja ka hedhur në gjyq partinë LIBRA por edhe kryetarin e saj duke kërkuar s
Tahiri: Ekipi për Asociacionin pa autorizim për të hartuar Statutin Ekipi menaxhues për përgatitjen e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, ka bërë me dije se ka marrë a
Mediat serbe janë bërë "tym" / Lufta akoma nuk ka mbaruar (FOTO LAJM) Shtypi serb nuk ka arritur akoma ta pranojë faktin se Kosova tashmë është antare e barabartë e UEFA-s. Gati të gjitha
Nuk ndalen mediat serbe: Serbia u torturua në Budapest Mediat serbe kanë vërshuar me tituj bombastik, duke thënë se Serbia është torturuar në Budapest, pasi Kosova u anëtarësu
"Çmenden" mediat serbe: Pranimi i Kosovës në UEFA ka shkel statutin e organizatës Lajmi se Kosova është pranuar në UEFA, i ka “çmendur” mediat serbe, pasi ata kanë shkruar se është shkelur statutin e kë
Ja çfarë ndryshimi bëri Rama në statutin e ri Sipas ndryshimit më të fundit të bërë në statutin e ri të Partisë Socialiste, i miratuar në kongresin e të shtunës, krye
Ndryshimet në statutin e PS, Sekretari i Përgjithshëm zgjidhet nga asambleja Statuti i ri që u miratua të shtunën në Kongres kishte pësuar ndryshime sa i takon autoritetit të Sekretarit të Përgjith
Rama dhe Blushi përplasen për statutin e PS-së Anëtarët dhe delegatët e Partisë Socialiste kanë votuar në parim lidhur me statutin e partisë dhe ku ka patur jo pak deb
VV nuk e braktis Kuvendin Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, në llogarinë e tij në Facebook me anë të një postimi ka konfirmuar s
Ruçi "fut në një thes" Nanon, Ramën dhe Blushin Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi nuk i ka kursyer batutat e tij në mbledhjen me dyer të mbyllura të Asamb
Balla i përgjigjet Blushit: PS-ja nuk ka nevojë për modelin tënd Nënkryetari i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla, ka reaguar ndaj platformës së Ben Blushit, duke e akuzuar se