999 rezultate për

statuje

Djaloshi harxhon 4 mijë dollarë në një statujë gjigante Ted Pelkey ​​nga Westford, Vermont është përpjekur të vendosë një biznes për 10 vitet e fundit. Ai dëshiront
Gerrard respekt maksimal për Klopp: Liverpool duhet t’i ndërtojë një statujë Liverpool do të konfirmohet si kampioni i ri i Premierligës, nëse merr gjashtë pikë nga nëntë ndeshjet e fundit të sezon
Kështu do të duket statuja e legjendës Vokrri Në një ceremoni ku të pranishëm ishin edhe deputetë e figura të tjera, u bë zbulimi i bucketës në të cilën do të bazohet
Hamilton në krah të protestuesve amerikan që rrëzuan statujën e tregtarit të skllevërve (VIDEO) Të dielën, demonstruesit rrëzuan skulpturën e bronzit, mbi 5 metër të gjatë të tregtarit të skllevërve të dundit të shek
Shikoni çfarë i bëjnë statujës së Maradonës tifozët në Argjentinë (FOTO LAJM) Pikërisht për shkak të sukseseve që dhe asaj që ka thënë për ekipin kombëtar, Maradona është një idhull për shumë njerëz
Fitoi medalje ari, përurohet në Pejë statuja e Majlinda Kelmendit U përurua sot në Pejë, shtatorja e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi. U zgjodh pikërisht në vendlindjen e saj për të
Ja sa kushton një statujë e ‘Oscar’ Në industrinë e filmit, një çmim "Oscar" vlerësohet gjerësisht si një nga çmimet më prestigjioze që mund të marrë një ar
Rrëfimi i Nexhmije Hoxhës: Sali Berisha, rrëzimi i statujës dhe burgosja ime Viti 1991 ka qenë viti më i keq në jetën time politike dhe familjare. Gjatë gjithë këtij viti përjetova situata mjaft të
Pas Ibrahimovic, një tjetër statujë e futbollistit të njohur dëmtohet (FOTO LAJM) Dëmtohet statuja e Alexis Sanchez që ndodhet në qytetin e tij të lindjes, Tocopilla të Kilit. Statuja e tij është dëm
"Mllefi" i tifozëve të Malmo nuk ka kufij, shkatërrojnë plotësisht statujën e Ibrahimovic (VIDEO) Statuja e Zlatan Ibrahimoviçit e ngritur në qytetin e tij të lindjes (Malmo) është sulmuar përsëri nga vandalët. Në o
Tifozët masakrojnë statujën e Ibrahimovic (FOTO LAJM) Aktet e turpshme ndaj statujës së yllit të futbollit botëror, Zlatan Ibrahimovic nuk kanë të ndalur. Objekti prej 3 m
"Mundo Deportivo": Messit do t’i ngritët statujë në Madrid Federata Spanjolle e Futbollit po planifikon ta nderojë Lionel Messin. Messi ka fituar topin e gjashtë të artë në fil
Edi Rama për Pacollin: T’i bëjmë një statujë afër Skëndërbeut Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e sotme në Krujë dhe Thumanë, ku vizitoi familjet e prekura nga tërmeti tragjik i 2
Zbulohet statuja e Zlatan Ibrahimovicit në Malmo, Suedi Në qytetin Malmo të Suedisë u zbulua një statujë e Zlatan Ibrahimovicit. Gjiganti sudez ose dashurohet, ose urrehet, dek
Barcelona nderon me statujë bronzi legjendën holandeze (VIDEO) Klubi i Barcelonës ka zbuluar statujën e legjendës Johan Cruyff, e vendosur jashtë stadiumit mitik “Camp Nou”. Miqtë
Majlinda Kelmendi do të bëhet me statujë, reagon edhe Komiteti Olimpik i Kosovës Lajmi i madh se Majlinda Kelmendi do të bëhet me statujë është mirëpritur nga gjithë adhuruesit sportit në Kosovë, duke
Rama në statujën e diktatorit dhe në shtrat me krimin, simbolet e protestës së opozitës (FOTO LAJM) Partia Demokratike sqaron simbolet që do të përdoren në protestën e 9 kombëtare. “Simbolet e protestës së sotme janë fry
Eriksen: Lucas Moura meriton një statujë në Angli Lojtarët e Tottenham as vetë nuk e besojnë atë se cfarë kanë arritur të bëjnë në pjesë e dytë përballë Ajax, ku padyshim
Zbulohet varri 2500 vjeçar Një varr që daton 2,500 vjet është zbuluar në Egjipt, që përmban një statujë gëlqerore të një prej familjeve të pronarëv
Festivali i gjarprit në Itali (FOTO LAJM) Çdo vit njerëzit në Cocullo, një qytet i vogël mesjetar në rajonin Abruzzo të Italisë, zbukurojnë një statujë prej druri