999 rezultate për

statistikave

Sipas statistikave, Messi do të fitonte Topin e Artë, ndërsa Ronaldo do të mbetej jashtë top treshes Sipas asaj që thonë statistikat, Lionel Messit i është "grabitur" Topi i Artë i shtatë në karrierë. Ceremonia e famsh
Suedia pas 30 vjetësh, shënon rekord vdekjesh në një muaj Pandemia e koronavirusit ka tërhequr vëmendje në gjithë botën për përhapjen e shpejtë dhe numrin e viktimave që ka shënu
Ky është futbollisti më i shpejtë në botë sipas statistikave (FOTO LAJM) Kylian Mbappe është futbollisti më i shpejtë në botë, shkruan “The Sun”. Ylli i Paris Saint-Germinit kishte arritur n
Koronavirusi, më shumë se 20.000 persona mbeten pa punë në Maqedoni Muajin e fundit në Agjencinë për Punësim janë çregjistruar mbi 20 mijë persona. Alsat radhit deri te lista e të dhën
Sipas statistikave, kjo është arsyeja pse jeni akoma beqarë Ka shumë biseda këto ditë se si takimi në shekullin XXI është më i vështirë se kurrë. Aplikacionet e takimit na kanë dhë
Depay më i miri në Europë sipas statistikave Memphis Depay ka kaluar një sezon mjaftë të mirë me fanellën e Olimpique Lyon në Francë. Ylli holandez ka shënaur 12
Sipas statistikave në Kosovë ka më shumë të punësuar djem se vajza Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore (AFP), për vitin 2018.
"Arratisen" nga Shqipëria 134 mijë nxënës dhe studentë në 4 vitet e fundit Plakja e popullsisë dhe emigracioni ka sjellë rënie të ndjeshme të numrit të nxënësve e studentëve në vitin akademik 201
Bizneset të shqetësuara me politikën në Maqedoni Sektori i biznesit i ka paralajmëruar në vazhdimësi autoritetet qeveritare se ekonomia e Maqedonisë ka marrë tatëpjetën
Sipas statistikave kjo është kombëtarja që mund të fitoj Kupën e Botës Sipas institutit të futbollit CIES, është skuadra e Spanjës, ekipi më favorit për të fituar Kupën e Botës këtë verë që d
Manchester City mbret i statistikave në Europë Ligat kryesore europiane po i afrohen fazës më të nxehtë të sezonit aty ku do të përcaktohet shumë në lidhje me luftën p
Aksident i rëndë në Vushtrri (FOTO) Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident në fshatin Pestovë të Vushtrrisë. Dy makina janë aksidentuar të cilat sic s
Zgjidhet formacioni më i mirë në Seria A për pjesën e parë të sezonit (FOTO LAJM) Juventusi dhe napolitanët janë skuadrat e vetme që vazhdojnë të rivalizojnë seriozisht njëra-tjetrën për kampionat.
Milan i kthehet statistikave të vjetra në stadium, zbuloni sa kanë fituar kluqezinjtë nga biletat Milan wshtw duke i rikthyer, kjo duke u bazuar nw statistikat e merkatos dhe nw ato nw ndeshjeve tw fundit twkuqezinve.
Italianët fitojnë nga akulloret mbi 1.4 miliard euro Ekonomia italiane ka tendenca të ringjalljes në krahasim me rivalët në Bashkimin Evropian (BE), por në një fushë mbetet
Enti i Statistikave, 43.7% e popullsisë në Maqedoni është e punësuar Në tremujorin e parë të vitit 2017, Maqedonia numëron 952,633 popullsi aktive, prej së cilës 743,043 janë të punësuar, n
STATISTIKAT/ Më pak vdekje nga aksidentet në rrugë Në tremujorin e fundit të vitit 2016 ka pasur më pak aksidente krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.
Muaji i lindjes parashikon profesionin që do të keni në të ardhmen Studime të ndryshme kanë sygjeruar se ditëlindja ka një rol shumë të rëndësishëm në atë që do të bëheni në të ardhmen.
Formacioni më i mirë i Euro 2016 sipas statistikave (FOTO) Kompania “OPTA”, një nga më të famshmet në botë për statistikat futbollistike, ka përpiluar formacionin më të mirë të fa
Formacioni i futbollistëve më të mirë në botë sipas statistikave (FOTO LAJM) Yjet e futbollit kanë dhuruar një tjetër sezon të jashtëzakonshëm. Ibrahimovic ka fituar titullin në Francë me Paris Sai