999 rezultate për

standarteve

Konservatorët europianë shuplakë Ramës: Ndryshimet kushtetuese kundër standarteve të BE-së Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar ashpër mbi votimin në parlament të ndryshimeve kush
Basha nga Korça: Me protestën do t'i jepet fund dy standarteve Kryetari i Partisë Demokratike u ndal në Korçë në vijim të përgatitjeve për protestën e së shtunës ku deklaroi se protes
Kosova, gati për zgjedhje të standarteve europiane Rreth 1.7 milionë qytetarë të Kosovës do tu drejtohen nesër kutive të votimit për të zgjedhur partinë që duan ti qeveris
FSK e përgatitur sipas standarteve të NATO-s Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar sot një takim me komandantin e Forcës së Sigurisë së Koso
Albanologët: Niveli i shqipes në institucione, jashtë standarteve Albanologët konsiderojnë se përdorimi i gjuhës shqipe nëpër institucionet e vendit, jo që nuk është në nivelin e duhur p
Rama në Qukës-Qafë Plloçë: Siguri nga pikëpamja e standarteve Projekti i rrugës Qukës-Qafë Plloçë, pjesë e Korridorit Tiranë-Korçë (Korridori VIII), investim me vlerë 152 milion doll
Klosi: Jemi ende larg standarteve të parandalimit të krimit Pas vrasjes së gruas një ditë më parë nga bashkëshorti i saj gardist, një reagim ka ardhur dhe nga Ministri i Mirëqënies
Ambasada gjermane: Nuk ka kushte për zgjedhje të standarteve europiane Ministria e Jashtme e Gjermanisë vlerëson se, në Maqedoni nuk ka kushte për mbajtje të zgjedhjeve të standardeve evropia
MSH: Uji në Reçiçë të Madhe dhe Poroj, i pijshëm dhe brenda standarteve Rezultatet e fundit të analizave të kryera mbi cilësinë e ujit në rajonin e Tetovës, tregojnë se uji në Reçicë të Madhe
Kuçi- Boogert: Progres në arritjen e standarteve evropiane Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka pritur në takim përfaqësuesen nga Drejtoria e Përgjithshme për Zgjerim të Komisi
Basha-ODIHR-it: Shumica po shkel standardet zgjedhore Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi sot misionin paraprak faktmbledhës të ODIHR, ku u diskutua mbi situa
Rama në Shkodër: Stadiumi i ri sipas standarteve të UEFA-s Gjatë vizitës së tij në Shkodër kryeministri i vendit Edi Rama nuk ka lënë pa përmendur edhe stadiumin "Loro Boriçi", i
Malltezi: Planin e bregdetit s’e njeh askush, interesat e Ramës klienteliste Dhëndëri i Sali Berishës denoncon politikat që po ndjek kryeministri Edi Rama lidhur me territorin. Jamarbër Malltezi i
Berisha takim me studentët e kolegjit Hastings të Nebraskës Ish-kryeministri Berisha takon një grup studentesh amerikane te shkencave politike nga Hastings College te Nebraskes, te
Berisha ankohet tek Arvizu: Qeveria, sulm ndaj institucioneve të pavarura Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë një takimi me ambasadorin e SHBA-së në Tiranë, Aleksandër Arvizu shprehu shqetësimin
KQZ: Të plotësojë numrin e anëtarëve Nga qyteti i Korçës, ambasadori suedez në vendin tonë, Petrik Svenson apeloi që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të plotës
Shqipëria, “Kina e vogël” në rajon Në lancimin e Rrjetit Europian të Ndërmarrjeve EEN në Shqipëri, kryeministri Berisha e ka krasasuar Shqipërinë me Kinën
Inspektimi i OKB, reaktorët japonezë sipas standarteve të ANEB Agjencia e OKB-së për energjinë bërthamore në përfundim të një vizite nëntëditore të inspektorëve të saj në Japoni ka de
Topalli: Zgjedhje sipas standarteve Zgjedhjet e 8 majit do të mbahen sipas standardeve europiane, ka siguruar kryeparlamentarja Jozefina Topalli përfaqësues
Shqipëri-Kosovë, qarkullim sipas standarteve të BE-së Marrëveshja për kontroll të përbashkët në hyrje-daljet kufitare në kufirin Kosovë-Shqipëri do të implementohet me fillim