999 rezultate për

standardeve

Fuga: Pa njohje reciproke Kosovë-Serbi, edhe Shqipëria mbetet jashtë BE-së Akademiku Artan Fuga ka reaguar për marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë midis mes Kosovës dhe Serbisë teksa thekson se Shq
Vaksina kundër Covid-19, shkencëtarët kalojnë në fazën e dytë Kina nisi fazën e dytë të testeve klinike për një vaksinë kundër koronavirusit të ri. Shkencëtarët bënë injektimin e saj
Të gjithë po armatosen në Ballkan, vetëm Shqipëria dhe Kosova jo A ka garë armatimi mes shteteve të Ballkanit apo vetëm po modernizojnë kapacitete ushtarake, apo po përshtaten shtetet a
Bie në praga grupi që kolaudonin makina jashtë standardeve kundrejt pagesës Policia e Shtetit ka shkatërrrua një grup në LAç të cilët me anë të presjoneve dhe kundrejt pagesës kalonin makina jasht
Bllokohet 1 ton mish jashtë standardeve Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe
Standardet: U adoptuan 2839, por problem përkthimi Drejtoria e Përgjithshme e Standartizimit raportoi se vitin e shkuar u adoptuan në total 2839 standarde nga të cilat 2,1
Maqedonasit ende larg standardeve të BE-së, as një pushim nuk e sigurojnë Sipas Eurostat, mbi 60 për qind e qytetarëve në Maqedoni nuk mund t’i sigurojnë vetes një pushim veror. Për të ofruar
Shtrëngohen kreditë, por apartamentet po shiten me çanta me lekë nga hashashi Nëse doni të merrni hua në një bankë do ta keni më të vështirë, pasi bankat do ju kërkojnë më shumë “llogari” për të ard
Sekuestrohet magazina ushqimore, kushtet higjeno-sanitare jashtë standardeve Gjatë një operacioni të zhvilluar nga AKU në Shkodër është sekuestruar një magazinë ushqimore, e cila përdorej për prodh
Pamje të rralla nga një aksion i FSK-së për shpëtimin e pengjeve (VIDEO) Ky Batalion ka mbi 370 pjesëtarë të cilët janë të përgatitur sipas standardeve të NATO-s Reportazhi është nga kazerma
OSBE/ODIHR: Maqedonia organizoi zgjedhje sipas standardeve ndërkombëtare Pas zgjedhjeve të djeshme ku qytetarët e Maqedonisë votuan për kryetarët e komunave dhe këshillat komunale, vijnë edhe p
Basha nga Vlora: Do ndalojmë drogën e do lejojmë gjuetinë e ligjshme Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sot ishte në qytetin e Vlorës ku zhvilloi takime me banorët e pensionistët e zo
8 meshkuj të famshëm që kanë zgjedhur gruan ideale, sipas standardeve të tyre (FOTO LAJM) Jemi mësuar të shohim burra të pasur dhe të famshëm së bashku me gratë që duken pa dyshim si supermodele. Por ka edh
OSBE: Referendumi në Turqi nuk i ka përmbushur standardet! Misioni vëzhgues i OSBE-së në Turqi njoftoi të hënën se procedura e votimit nuk ishte sipas standardeve ndërkombëtare.
Panariti: Sistemi hidrik ka nevojë për menaxhim sipas standardeve të kohës Një muaj pas nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit me Republikën Popullore të Kinës, në fushën e menaxhimit të in
Xhixho: Siguria ushqimore sipas standardeve të BE, detyrim ndaj qytetarëve Zv. Ministrja e Integrimit Europian, Erisa Xhixho, mori pjesë në vizitën monitoruese/inspektuese në Zyrën Rajonale të Au
Thaçi dhe Rama drekojnë në Prizren, ja çfarë do të flasin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë seminarit të 93-të Rose Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në Prishtin
Pas Beogradit, Edi Rama për drekë në Prizren Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se askush nuk ka ndonjë aspiratë për ndryshimin e kufijve me Shqipërinë, për
Kosova ka kapacitetet për ushtri moderne sipas standardeve të NATO-s Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka deklaruar se Kosova i ka kapacitetet e mjaftueshme për të
Nesër në mesditë vendoset për liberalizimin e vizave Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Mina Andreeva ka bërë me dije se nesër do të diskutojë gjendjen e fundit të Kosovës l