999 rezultate për

standardet

Fatmir Mediu këshillon Metën: Nëse Kuvendi nuk të pyet, shpërndaje! "Meta duhet të shpërndajë parlamentin nëse parlamenti nuk merr në konsideratë dekretin e tij për kthimin e ndryshimeve t
DASH: Shqipëria s’përmbush standardet më minimale në luftën ndaj trafikimit njerëzor Departamenti Amerikan i Shtetit për Monitorimin dhe Luftën e Trafikimit të Qënieve Njerëzore publikoi Raportin Vjetor të
Zv.ministrja e Shëndetësisë: Mos përhapni panik! Karantina plotëson standardet Akuzave të Partisë Demokratike se Ministria e Shëndetësisë nuk po jep transparencë po dhe aktron me masat e marra në pik
Admir Shabani: Po ndjekim standardet e BE Admir Shabani dhe Lupka Guguceva janë dy nënpunësit e KSHZ-së që ideuan aplikimin e trajnimit të këshillave zgjedhore pë
A do i japë dritën jeshile Parisi Maqedonisë? Ja qëndrimi që kanë francezët Franca mbetet e pavendosur për miratimin e datës për Maqedoninë e Veriut për fillimin e negociatave të anëtarësimit në B
Gjata bën deklaratën e fortë: Jemi të gatshëm të hyjmë në zgjedhje vetëm kur plotësohen standardet Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Opinion” është shprehur se opozita do
Raporti i DASH për trafikun e qënieve njerëzore: Shqipëria nuk i përmbush standardet minimale Një raport vjetor i Departamentit amerikan të Shtetit për trafikun e qënieve njerëzore i publikuar të enjten, e klasifik
Zaev reagon për vdekjen e vajzës në Gostivar Kryeministri Zoran Zaev, duke shprehur shqetësimin për tragjedinë që ndodhi në Gostivar, ku një 17 vjeçare humbi jetën n
Standardet: U adoptuan 2839, por problem përkthimi Drejtoria e Përgjithshme e Standartizimit raportoi se vitin e shkuar u adoptuan në total 2839 standarde nga të cilat 2,1
Shtrëngohen kreditë, por apartamentet po shiten me çanta me lekë nga hashashi Nëse doni të merrni hua në një bankë do ta keni më të vështirë, pasi bankat do ju kërkojnë më shumë “llogari” për të ard
Rama reagon për letrën e Hahn drejtuar shqiptarëve: Mesazh i pazakontë Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas letrës që iu dërgoi eurodeputeti Hahn shqiptarëve. Me anë të një statu
OSBE: Referendumi në Turqi nuk i ka përmbushur standardet! Misioni vëzhgues i OSBE-së në Turqi njoftoi të hënën se procedura e votimit nuk ishte sipas standardeve ndërkombëtare.
Ivanov ankohet nga Stambolli për standardet e dyfishta të BE-së Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, po merr pjesë në sesionin e 20-të presidencial të Forumit euroaziatik ekonomik q
Ndoka: Votimi elektronik, "bibla" e zgjedhjeve Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, deputeti Nard Ndoka e ka cilësuar votimin elektronik si "bibla" e zgjedhj
Gjosha: Shqipëria ka nevojë të rrisë standardet dhe të forcojë institucionet Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori pjesë sot në konferencën “Mbështetja e BE-së dhe qytetarët shqiptar
Standarde europiane apo standarde të Bashkimit Europian? Nga Lavdrim Lita - Publiku shqiptar bombardohet përditë në shumë drejtime nga media, politikanë dhe njerëz të ndryshëm
Rama: Standardet e kriteret e BE-së janë katalizatori kryesor i reformave Pas kryeministrit të Spanjës, Marioano Rajoy, Presidentit të Italisë, Sergio Mattarela dhe Presidentit të Kinës, Xi Jinp
Rusia bllokon prodhimet turke: Nuk plotësojnë standardet tona (VIDEO) Menjëherë pas incidentit të avionit rus, Vladimir Putin paralajmëroi se, për Turqinë do të ketë pasoja serioze. Masat
Gjosha: Hapat drejt BE, vetëm duke përmbushur standardet e kërkuara Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, e mbylli vizitën e saj në Francë me disa takime me deputetë, senatorë dh
Dy në pranga për vjedhjen e ujit, abuzonin me qytetarët Drejtuesit e dy autoboteve janë vënë në pranga, pasi vidhnin ujin duke ia shitur qytetarëve e mos përmbushur standardet.