999 rezultate për

standard

Land Rover sjell modelin e ri Discovery Sport (FOTO LAJM) Land Rover prezanton modelin e ri të saj Discovery Sport, në tregun amerikan. Modeli i ri do të ketë vetëm 250 ekzemp
UEFA me dy standarde: Feyenoord-i i nënës, Shqipëria e njerkës UEFA me dy standarde: asnjë ndëshkim për Feeyenord, dënim maksimal për Shqipërinë për ndeshjen në Beograd me kuqezinjtë
Ahmeti: BDI nuk ka standarde të dyfishta Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, theksoi sot se BDI nuk ka standarde të dyfishta kur bëhet fjalë për çështje kaq të ndjesh
Shembet rruga në mes të Kavajës, makina bie në të (FOTO LAJM) Një shembje në mes të një rruge, pranë sheshit të Kavajës, përballë shkollës 9-vjeçare "Rilindja" (ish 24 maji) ka bërë
Wilton: Fighting crime remains a challenge At the round table organized by the OSCE to increase the capacity of the Scientific Police, Robert Wilton, vice chairman
“Indeksi i mjerimit” mes 108 shteteve, Shqipëria me standard më të mirë se fqinjët Në bazë të një raporti të fundit të publikuar për “Indeksin e mjerimit”, nënvizohet fakti se Shqipëria ka një standard m
Në Institutin për Standardizim s'ka shqiptarë të punësuar Në Institutin për Standardizim në Republikën së Maqedonisë nuk ka të punësuar asnjë shqiptar, edhe pse Marrëveshja Ohrit
Në treg Mercedes-Benz CLA 2015 (FOTO LAJM) Mercedes-Benz CLA edhe pse nuk ka shumë ndryshim nga paraadhësi i tij, ai tashmë vjen me një ngritje çmimi prej 1,600 du
BFI kryen trajnim dyditor për hallall standardin në Maqedoni Agjencioni për Hallall Standard në Maqedoni, që funksionon në kuadër të BFI së Maqedonisë, në bashkëpunim me Agjencion
Shqiptarët më të diskriminuarit, Lugina më e prapambetura në Serbi Organizatat joqeveritare që operojnë në jug të Serbisë kanë informuar se të rinjtë shqiptarë nga Presheva, Medvegja dhe
Zot, fale popullin e Pogradecit! Nga Pogradeci i dikurshëm pak ka mbetur në imazh. Ato oborret plot me trëndafila. Ku janë? Ato eukal
Der Standard: Kosova i merr urdhërat nga Amerika Gazeta e njohur austriake, Der Standard ka shkruar një artikull për situatën politike në Kosovë, duke thënë se shteti më
Gjobat për kutinë e ndihmës së shpejtë, Doda: Standard apo skandal? Deputetja e Partisë Demokratike Mesila Doda ka reaguar ditën e sotme lidhur me vendosjen e gjobave për kutinë e ndihmës
Çmimi i bukës nuk do të rritet Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Z.Edmond Panariti ka vizituar një fabrikë në mielli
15 vjet nga themelimi i TMK-së Sot mbushen 15-vjet nga themelimi i Trupave të Mbrojtjes së Kosovës, TMK. Kjo njësi ushtarake u formua më 19 shtator
Pushime luksi, ja 26 holetet më të bukura në botë (FOTO-LAJM) Nëse shpenzon mesatarisht 500 euro për një natë për të qëndruar në një hotel luksoz, në të pritet që minimumi të kesh nj
PD: Kryeministri ktheu inkriminimin në standard Partia Demokratike akuzoi sot Kryeministrin Edi Rama se po e nis vitin e dytë të legjislaturës me një mazhorancë të inkr
MAShT organizoi pjesën e dytë të Provimit të Maturës Rreth 23 mijë maturantë iu nenshtruan këtë të shtunë pjesës së dytë të Provimit të Maturës Shtetërore 2014 - afati i gus
Pajaziti: Gruevski, nxitës i ndarjes etnike Njohësi i çështjeve politike në Maqedoni, Ali Pajaziti mendon se marrëdhëniet etnike në Maqedoni janë të acarruara dhe k
Standard i ri shërbimi në urgjencën e QSUT-së (FOTO-LAJM) Urgjenca e sëmundjeve të brendshme të QSUT përmbush sot parametrat e një urgjence të klinikave private jashtë vendit. D