999 rezultate për

standard

Der Standard: Valuta atraktive euro, në Kosovë Kosova dhe Mali i Zi nuk janë pjesë e eurozonës. Megjithatë atje që nga viti 2002 paguhet me euro. Kështu e fillon artik
Sezoni turistik me standarde të reja (FOTO LAJM) Përmes fotove në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama bën me dije se ne plazh vazhdon puna për pastrimin dhe mirëm
Meta: Zgjedhjet vendore me standarde Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, priti sot Bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshi
Panariti siguron standarde europiane për cilësinë e miellit Gjatë një takimi të mbajtur me importuesit e grurit, Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, premtoi se do të punohet for
Thaçi për gazetën Austriake: Kosova do ta themelojë Gjykatën Speciale Zëvendëskryeministri i parë, Hashim Thaçi, dhe ministri i Jashtëm i Kosovës ka thënë për gazetën austriake Der Standard
Der Standard: Kriminelët zgjidhen kryebashkiakë! Këto ishin zgjedhjet e para, që kur Shqipëria mori statusin e vendit kandidat. Misioni i vëzhguesve ndërkombëtarë të OSB
Turneu më i dhunshëm në botë (FOTO LAJM) Çdo qershor në Florence mbahet turneu i futbollit të shekullit të 16-të ku përveç lojës aty mund të shikoni edhe mundje,
Meta: Sjellja e Kosovës sjell standard të ri Kreu i LSI-së, Ilir Meta, ka vlerësuar kandidimin e Halim Kosovës, duke u shprehur se sjellja e tij sjell një standard t
Topi: Bashkimi me ASHE një standard i ri Në takimin përmbyllës elektoral të FRD, Bamir Topi tha se bënë zgjedhjen e duhur për bashkimin me koalicionin e majtë. “
Stërvitja, Franca kërkon të na mund me goditje standarde (VIDEO) Franca zhvilloi nën masa të rrepta sigurie stërvitjen në “Qemal Stafa” në prag të ndeshjes së të shtunës me Shqipërinë.
Maqedonia kundër hetimit ndërkombëtar për Kumanovën Qeveria maqedonase me të gjitha forcat po kundërshton kërkesat e hetimit ndërkombëtar për ngjarjet në Kumanovë, shkruan
Tahiri: Drejtësia nuk duhet të jetë me dy standarde Referuar akuzave të Edi Palokës, ministri Tahiri është paraqitur paraditen e sotme në Gjykatë, ndërsa në një deklaratë t
Kuçi- Boogert: Progres në arritjen e standarteve evropiane Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka pritur në takim përfaqësuesen nga Drejtoria e Përgjithshme për Zgjerim të Komisi
Basha-ODIHR-it: Shumica po shkel standardet zgjedhore Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi sot misionin paraprak faktmbledhës të ODIHR, ku u diskutua mbi situa
UEFA me standarde të dyfishta, zyrtarisht Rusisë i jepen 3 pikë UEFA e ka shpërblyer Rusinë me fitore zyrtare 3 me 0 ndaj Malit të Zi pas incidenteve që ndodhën në Podgoricë për kualif
UEFA me standarde të dyfishta, Rusisë i dhuron pikë, Shqipërisë jo (VIDEO) Gjyqtari i Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit për Sport (CAS) në Lozanë, Lucio Colantuoni, beson se ndeshja e ndërpre
Kosova ende larg përmbushjes së standardeve për konsumatorët Në ditën ndërkombëtare të Konsumatorit, kryeministri Isa Mustafa pranon se Kosova është ende larg përmbushjes së standar
Kosovo seeks WTO membership Kosovo wants to become of World Trade Organization, but this will depend on how the country will fulfill EU's conditions
Porsche sjell modelin e ri Cayman GT4 RS (FOTO LAJM) Porsche pas prezantimit të modelit Caymanit GT4, po planifikon një model të ri Cayman GT4 RS. Porsche Cayman GT4 RS, me
Ruzhin: Për Maqedoninë emri nuk është problemi i vetëm Ish–ambasadori Nano Ruzhin për REL thotë se për Maqedoninë nuk është problem vetë çështja e emrit. Sipas Ruzhin, vendit