999 rezultate për

standard

Pjanic, mbreti i goditjeve standarde në Europë fakti që dikur ka luajtur s bashku me Juninhon e ka ndihmuar shumë që ai të jetë më i miri në goditjet e dënimit, madje
Avramopulos: Liberalizimi i vizave, pas plotësimit të 8 standardeve Komisioneri për Çështje të Brendshme, Dimitris Avramopulos, ka bërë të ditur se Kosova ka arritur përparim të dukshëm dr
Ja çfarë shkruan "Der Standard" për situatën në Kosovë Der Standard - Në Prishtinë çdo gjë është veshur me flamuj. Përveç flamurit shqiptar – shqiponjës së zezë me sfondin
Rusia bllokon prodhimet turke: Nuk plotësojnë standardet tona (VIDEO) Menjëherë pas incidentit të avionit rus, Vladimir Putin paralajmëroi se, për Turqinë do të ketë pasoja serioze. Masat
A ishte Facebook me standard të dyfishtë?! Pas masakrës së Parisit, rrjeti social Facebook ka ofruar mundësinë që fotoja e profilit të mund të shoqërohet me ngjyra
Elita shqiptare, kjo themeluese e kombit, shtetit, gjuhës standarde dhe e kulturës kombëtare Nag Jakup Krasniqi - Të gjitha studimet historike e gjuhësore të shekullit XIX e XX, të shkencëtarëve të huaj (evropianë
Gjosha: Hapat drejt BE, vetëm duke përmbushur standardet e kërkuara Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, e mbylli vizitën e saj në Francë me disa takime me deputetë, senatorë dh
Dy në pranga për vjedhjen e ujit, abuzonin me qytetarët Drejtuesit e dy autoboteve janë vënë në pranga, pasi vidhnin ujin duke ia shitur qytetarëve e mos përmbushur standardet.
I vetmi komb, ajka e të cilit kritikon gjuhën standarde Ne sot kemi një luftë politike e ideologjike dhe krahinore e dialektore për ndryshimin e parimeve të gjuhës së njësuar l
UEFA me dy standarde, gati të dënojë City-n... Serbinë e fali UEFA ka nisur një hetim ndaj Manchester City-t pasi tifozët e klubit anglez fërshëllyen himnin e Champions League, përpa
Basha: Bashkëqeverisja me krimin dhunon standardet demokratike Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori sot pjesë në Samitin e Partive Popullore Europiane, ku u diskutua edh
Basha: The criminal government violates democratic standards Chairman of the Democratic Party, Lulzim Basha, took part today in the European People's Party Summit, where they discus
Ministri Bajrami letër për udhëheqësit e Universitetit të Prishtinës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, u ka dërguar një letër/kërkesë përfaqësuesve udhëheqës të
iPhone 7 telefoni më i hollë nga Apple (FOTO LAJM) Pas prezantimit të modelit iPhone 6S dhe 6S Plus, Apple ka nisur menjëheë punën për krijimin e telefonit të ri, i cili p
SKANDAL/ Paguan trajnerin për të hyrë në formacion Presidenti i ri i klubit belg të Standard Liezhit, Bruno Venanzi ka dhënë detaje të habitshme para mediave vendase duke
Dibra pa ujë të pijshëm, NPK "Standard": 60% nuk e paguajnë Pjesa qendrore e qytetit të Dibrës po përballet me mungesën e ujit të pijshëm dhe se banorët theksojnë se për rreth 9 or
A do të veprojë sërish UEFA me dy standarde? Nuk mjaftoi një goditje e portierit Akinfejev, që gjyqtari të ndërpriste ndeshjen Mali i Zi-Rusi. Ishte pak, dhuna ndaj
Basha comments elections: Democratic standards were violated In the first meeting of the Parliamentary Group after the local elections, Lulzim Basha said that the elections failed t
Basha: U cënuan standardet demokratike të zgjedhjeve Në mbledhjen e parë të Grupit Parlamentar pas zgjedhjeve për pushtetin vendor, Lulzim Basha është shprehur se zgjedhjet
Basha i shpreh shqetësimet e zgjedhjeve shefes së ODIHR Nga shitblerja e votave e deri tek kërcënimi i administratës publike kanë qënë shqetësimet e ngritura nga Basha, pas një