999 rezultate për

standard

BE me rekomandime për zgjidhje, BDI me standarde të dyfishta Ambasadori i BE-së, Aivo Orav u ka sugjeruar liderëve nënshkrues të Marrëveshjes së Përzhinos, shtatë rekomandime për ri
Shuplaka e Vokshit për Ramën: Standarti i shqiptarëve është liria Deputetja e PD, Albana Vokshi, ka reaguar me anë të një statusi pas kallëzimit të bërë nga Policia e Tiranës për të dhe
Basha: The DP will have an American standard During his visit to the US, the Democratic Party leader, Lulzim Basha met with officials in the International Republican
Basha: PD me standard amerikan Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, ka zhvilluar një takim në Institutin Repu
Galaxy S7 dhe S7 Edge pa standard Lajmi se janë hedhur në treg celularët e rinj të Samsung bëri që shumë klient të vraponin drejt dyqaneve ku shiteshin, m
KOMENT/ Lëshimi i Kokëdhimës, komplot nga PS apo standard i ri i Ramës? Deputeti socialist Koço Kokëdhima rrezikon seriozisht mandatin e tij në Gjykatën Kushtetuese nisur edhe nga precedenti i
One D Clubman modeli i ri nga Mini (FOTO LAJM) Mini prezanton modelin më të fundit të tij One D Clubman në Britani të Madhe. Mini është një model ekonomik me motor 1.5
Arbitrat me dy standarde në Itali ... Arbritrat e sfidës së mbrëmjes së djeshme Inter-Juve, nuk kanë pasur aspak një mbrëmje të mirë, pasi kanë bërë disa gabi
"Der Standard": Maqedonia, gjithmonë e më shumë drejt një vendi autoritar Maqedonia nuk do ketë zgjedhje në 24 prill, siç u parashikua nga qeveria VMRO-BDI, kjo për shkak të detyrimit ndërkombët
Ambasada gjermane: Nuk ka kushte për zgjedhje të standarteve europiane Ministria e Jashtme e Gjermanisë vlerëson se, në Maqedoni nuk ka kushte për mbajtje të zgjedhjeve të standardeve evropia
Gjosha: Shqipëria ka nevojë të rrisë standardet dhe të forcojë institucionet Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori pjesë sot në konferencën “Mbështetja e BE-së dhe qytetarët shqiptar
Zaev për "Der Standard": BDI e VMRO janë vëllezër binjakë, zgjedhjet në fillim të Ramazanit 85% e mediave kontrollohen nga pushteti, ndërsa në vendin me 1.6 milion banorë ka 180.000 administratorë, thekson kryeop
Standarde europiane apo standarde të Bashkimit Europian? Nga Lavdrim Lita - Publiku shqiptar bombardohet përditë në shumë drejtime nga media, politikanë dhe njerëz të ndryshëm
Edhe Gostivari me "Unitet" Partia politike “Uniteti” mbrëmë në qytetin e Gostivarit themeloi degën e saj për këtë komunë. Kuvendarët e Gostivarit n
Rama: EU standards and criteria are the main catalyst of reforms Invited to address the audience on the theme "Keep the dream of an Open Europe alive" in Bruegge, Belgium, Prime Ministe
Rama: Standardet e kriteret e BE-së janë katalizatori kryesor i reformave Pas kryeministrit të Spanjës, Marioano Rajoy, Presidentit të Italisë, Sergio Mattarela dhe Presidentit të Kinës, Xi Jinp
"Der Standard": Maqedonia pa një rrugëdalje nga kriza politike Maqedonia s’po gjen mundësinë e daljes nga kriza politike, pavarësisht se situata dukej e pjekur. Bisedat maratonike të
Der Standard: Ndërmjetësues i posaçëm per zgjidhjen e krizës në Kosovë Gazeta austriake "Der Standard" i ka kushtuar një shkrim aktualitetit në Kosovë, ku tregohet mundësia e ardhjes së një n
Edon Zhegrova çmend belgët me talentin e tij (VIDEO) Talenti kosovar Edon Zhegrova, i cili është zgjedh disa herë më i miri për gjeneratat e tij, po mahnit Belgjikën. 16-
Meta: A justice reform based on the highest standards Speaker of the Parliament, Ilir Meta in a letter sent to the President of the Venice Commission, expresses the instituti