999 rezultate për

stam

Chelsea dhe Juventusi gati për një marrëveshje të befasishme Chelsea dhe Juventusi raportohet se janë gati të arrijnë një marrëveshje për shkëmbimin e dy lojtarëve, Bernadeschi-Jorg
Finalja e Champions nuk luhet në Stamboll? UEFA është në kërkim të një vendi të ri Sipas New York Times, organizatorët turq nuk do të donin të luanin finalen me dyer të mbyllura, shkruan Albeu.com. N
15 vite nga finalja dramatike e Stambollit, Carragher: Milan ishte skuadra më e mirë në fushë Një nga finalet e Ligës së Kampionëve që nuk do të harrohet kurrë është ajo e vitit 2005, mes Milan dhe Liverpool. Ri
Plas gallata: Zyrtarizuan Jaap Stam si trajner të ri, por në foto ishte dikush tjetër (FOTO LAJM) Klubi i Cincinnati-t në Majoor League Soccer (Shtetet e Bashkuara të Amerikës ) zyrtarizoi ditën e sotme në krye të s
Champions me format "express", vetëm nga një ndeshje dhe finalja e madhe me katër klube në Stamboll Liga e Kampionëve pritet të kthehet nga 8 gushti në një format ‘express’ në mënyrë që të përfundojë garën sa më shpejtë
Plani i ri i UEFA-s për të shpëtuar futbollin evropian TMW pretendon se grupi i punës ka përshkruar një ide për të përfunduar Ligën e Kampionëve me një Final Four në Stamboll
Muriqi me "valixhe në duar", Fenerbahce piketon zëvendësuesin Vedat Muriqi ka zhilluar një sezon të shkëlqyer me Fenerbahcen dhe për këtë arsye ka përfunduar në radarët e shumë klube
Terim: Juve fiton Championsin në Stamboll, Demiral mund të bëhet lojtar i madh Trajneri legjendar turk, Fatih Terim, i cili tashmë ka kaluar Koronavirusin me sukses ka folur me fjalë të mëdha për bas
Riatdhesimi nis të shtunën nga Stambolli, ja fluturimet e tjera dhe oraret Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e fluturimeve që do të kryhen gjatë fundjavës, dhe ku
Nën ''ethet'' e pandemisë, infermierja 21 vjeçare bën gati testamentin (FOTO LAJM) Një infermiere 21-vjeçare ka treguar se si është shkruar testamenti i saj, sepse ka frikë se mos mund të vdiste nga koro
Lajm i mirë nga Turqia, Trajneri i Galatasaray shërohet nga coronavirusi Fatih Terim i ka gëzuar të gjithë në Turqi pasi është shëruar plotësisht nga coronavirusi. Në një njoftim nga doktori
Shuhet toga turke në Siri, fregatat ruse futen në Stamboll (FOTO LAJM) Turqia i ka shpallur objektiva armiqësor që mund të goditen kurdoherë të gjitha bazat dhe mjetet ushtarake të Presidenti
As në varr nuk e zbuti shpirtin: Zbardhet testamenti i Nexhmije Hoxhës, i bën të papriturën të birit dhe nuses Në letrën e testamentit të Nexhmije Hoxhës që publikoi sot gazetari Xhevdet Shehu i gazetës DITA, vihet re fakti që në a
Si ja mbajti të fshehtë Nexhmija, testamentin pasuror Enver Hoxhës Publikohen disa dokumente të rralla arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë, të cilat
Wenger tregon arsyen pse Chelsea e deklasua nga Bayerni Ish-trajneri i Arsenalit ka komentuar humbjen qw pwsoi Chelsea ndaj Bayern Munchen nw "Stamford Bridge" duke zbehur shan
Zbulohet topi i Champions për fazën eleminatore (FOTO LAJM) "Istanbul 20" është topi i publikuar nga UEFA për fazën eleminatore të Champions League. Topi karakterizohet nga një
Abu Dhabi uron pavarësinë e Kosovës në mënyrë spektakolare Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Abu Dhabi ka vendosur që të ia urojë Kosovës ditën e pavarësisë në mënyrë të
Pamje dramatike nga Stambolli, avioni me 177 pasagjerë del nga pista e përplaset (VIDEO) Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi. Mediat vendase raportojnë se një avion i kompanisë "Pegasus Airlines" ka da
Deklarata e frikshme e ministrit turk: Po përgatitemi për një tjetër tërmet të fuqishëm Megjithëse studimet dhe studiuesit vazhdojnë të këmbëngulin se tërmetet nuk mund të parashikohen, nga Turqia, një deklar
Deklarata tronditëse e ministrit turk: Presim një tërmet me magnitudë 7.5 në Stamboll Me 24 nëntor Turqia u godit nga një tërmet shkatërrimtar me magnitudë 6.8 sipas shkallës Rihter, i cili u mori jetën 38