stadium

Juventus dhe Inter bëjnë paqe në Allianz Stadium, ndajnë pikët me njëra-tjetrën (VIDEO) Juventus dhe Inter kanë barazuan në super ndeshjen e luajtur sonte në "Allianz Stadium" e vlefshme për javën e 16-të të
Përfundon pjesa e parë në Allianz Stadium, nuk ka fitues në 45-të minutat e para (VIDEO) Juventusi dhe Interi e kanë mbyllur në barazim pjesën e parë e luajtur në "Allianz Stadium". Ishin vendasit ata që k
A të fitonin apo të ndalonin qenin, ky ishte halli i maqedonasve të Vardarit mbrëmë (FOTO & VIDEO) Vardari në barazimin 1-1 Rosenborgutarriti të marrë pikën e parë në Ligën e Europës. Ky nuk është lajmi i vetëm, pasi
Kosova bëhet gati për stadiumin e ri, merren vendimet për ndërtimin e tij Qeveria e Kosovës ka aprovuar kërkesën e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit që Stadiumi Nacional, ku do t’i luaj
Lladrovci feston me Dautin vendimin për stadiumin Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci gëzimin rreth vendimit të sotëm të Qeverisë për ndërtimin e Stadiumit Kombëtar në D
E FUNDIT/ Qeveria vendos që stadiumi të ndërtohet në Drenas Stadiumi Nacional i Kosovës përfundimisht do të ndërtohet në Zonën Ekonomike në Drenas. Në mbledhjen e Qeverisë është
FOTO +18 / Tifozja zhvishet mbrapa stadiumit duke kryer nevojat personale (VIDEO) Partizani ka fituar sot me rezultat 3-0 në fushën e Lushnjës. Gjithsesi dita nuk ka shkuar dhe aq mbarë për këtë tif
Shpërthim para një stadiumi, disa të vdekur Zëdhënësi i Zyrës së guvernatorit të provincës Nangarhar, Attaullah Khogyani tha se cak i sulmit ishte tubimi publik pro
Çfarë turpi! Tifozët nxjerrin në stadium banderolën e Hitlerit, por u ofenduan dhe nga vetë ekipi i tyre Keni parë që dikush t'u vrasë 6 milion bashkëkombas dhe dikush tjetër të dalë me banderolën e tij më pas? E nëse jo, gji
Vetëm 1.9 milionë euro për “Stadiumin Nacional” Shpenzimet për kulturë, rini dhe sport planifikohen që të rriten për 36%. Nga 25.1 milionë euro sa do të shpenzohen deri
Dramë në Etihad Stadium, Sterling i dhuron fitoren Cityt (VIDEO) Manchester City ka marrë një fitore të vështirë ndaj Southamptonit me shifrat 2-1, për të vazhduar serinë e fitoreve në
Ky është stadiumi i parë në histori i këti lloji, do e shijojmë në Botërorin e Katarit (FOTO LAJM) Një xhevahir inovativ, por që mbi të gjitha është miqësor për ambientin. “Ras Abu Aboud Stadium” do të jetë një prej imp
Prezantohet stadiumi i parë i çmontueshëm Qatar 2022 (FOTO LAJM) “Ras Abu Aboud Stadium” do të jetë një prej impianteve ku do të luhen ndeshjet e Botërorit të Vitit 2022 në Katar. Pë
Juventus dhe Barcelona bëjnë paqe në "Allianz Stadium" Juventus dhe Barcelona kanë bërë paqe duke mbyllur ndeshjen me rezultatin 0-0 në "Allianz Stadium" Të dyja skuadrar p
Stadiumet e Katarit më të bukurit në botë, shikojini dhe mahnituni (FOTO LAJM) Botërori i Vitit 2022, që do të zhvillohet në Katar, përtej akuzave ndaj organizatorëve për ryshfet apo për keqtrajtim t
City shënon golin e parë pas 88-të minuta lojë (VIDEO) Manchester City ka shënuar golin e avantazhit kundër Feynordit në "Etihad Stadium" Autori i golit është shtatshkurti
Tifozët e Legia e Varshavës djegin stadium, dhe e ndrëpresin lojën tre herë (VIDEO) Ndeshja që Legia e Varshavës, po zhvillon ndaj Gornik në Poloni, është ndërprerë plot tri herë. Shfaqjet e shumta pi
Greizmann kërkon hakmarrje kundër Realit Antonie Griezmann dëshiron fitore ndaj Real Madridit në derbin e së shtunës në La Liga. Atletico Madrid dhe Real Madr
Milan çon ndërmend ndërtimin e një stadiumi të ri Milani edhe një herë është duke shqyrtuar mundësinë e ndërtimit të një stadiumi të ri. Thuhet se drejtori Marco Fasso
Rusia dhe Spanja festival golash në "Krestovsky Stadium" (VIDEO) Rusia dhe Spanja kanë barazuar 3-3 në një miqësore të zhvilluar në "Krestovsky Stadium" të Shën Petersburgut Spanja p