999 rezultate për

stadio

Liga e kampionëve nga faza çerekfinale, arenat ku do të zhvillohet turneu Lisbona dhe Portugalia do të jenë arenat ku nga faza çerekfinale, do të zhvillohen ndeshjet e mbetura të edicionin 2019
Banega shkakton skandal duke festuar pa maskë në klub, në një vend ku ka shumë raste me COVID-19 (VIDEO) Mesfushori i Sevillas, Ever Banega, ka shkaktuar skandal vetëm pak ditë para ndeshjes së Ligës së Evropës kundër Romës.
UEFA vjen me disa vendime për Championsin e këtij sezoni, ndeshjet kthyese, oraret dhe formati Ashtu siç ishte paralajmëruar, ndeshjet çerekfinale dhe gjysmëfinale do të zhvillohen me nga një ndeshje. Sa i përket
Interi interesohet për talentin e Hertha Barlinit Matheus Cunha është emri i ri që ka nisur të përmendet për merkaton e Interit. Braziliani ka spikatur në Bundesligë,
Nga Chamartin te Di Stefano, ja 7 stadiumet që ka luajtur Reali (FOTO LAJM) Me konfirmimin e rifillimit të futbollit spanjoll, Real Madrid mund të fillojë të përdorë stadimiun “Estadio Alfredo di
Air Albania nominohet për çmimin "stadiumi më i mirë i vitit 2019" “Air Albania” nominohet për një çmim vërtetë special. Impianti i ri modern i ndërtuar në kryeqytetin shqiptar është përz
Roma barazon rezultatin në Estadio de Dragao (VIDEO) Roma ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Portos në minutën e 37’ me anë të kapitenit të tyre De Rossi me anë të një p
Ky do të jetë futbollsiti që do të ndalë Leo Messin në El Clasico Santiago Solari mund të vendosë ta fusë si titullar mesfushorin Marcos Llorente, me misionin e vetëm: për ta ndalur Lion
Zyrtare: Simone Verdi transferohet tek Napoli Simone Verdi zyrtarisht është lojtar i Napolit pasi ka kaluar nga Bologna për 25 milionë euro duke nënshkruar kontratë p
Sampdoria trondit Romën në Stadio Olimpico (VIDEO) Sampdoria ka mposhtur 1-0 Romën në "Stadio Olimpico", ndeshje kjo e vefshme për javën e 22-të të Serie A. Pesë ndeshj
Ky është momenti i Benzemas Me golin ​e shënuar kundër Barcelonës në Estadio Santiago Bernabeu, Karim Benzema tregoi se ky është një moment
Ja si do të jetë stadiumi i ri i Romës (FOTO LAJM) Roma është në hapin e fundit për të vendosur që ta ndërtojë stadiumin e ri me kapacitet prej 56.000 ulësesh dhe kjo ësht
Roma prezanton projektin për stadiumin e ri (FOTO LAJM) Më në fund edhe Roma do të ketë një stadium modern. Duke filluar nga viti i ardhshëm do të nisin punimet për atë që do
Dy yjet e Dortmundit, dikur ishin “maskota” të Liverpool-it Pas ndeshjes Borussia Dortmund-Liverpool, e cila doli në barazim 1-1, në çerekfinalen e parë të Ligës së Europës, gazeta
Ja si u prit Klopp nga tifozët e Dortmundit Tifozët e Borussia Dortmundit nuk e kanë harruar Jurgen Kloppin, i cili gjatë verës mori drejtimin e Liverpoolit, dhe i
Kili kualifikohet në finalen e Kupës së Amerikës (VIDEO) Për të parën herë që nga viti i largët 1987 La Roja kualifikohet sërish në një finale të Kupës së Amerikës. Në Estadio N
Lazio kalon në finale (VIDEO) Skuadra e legjionarëve Lorik Canës dhe Etrit Berishës, Lazio, është kualifikuar në finale të Kupës së Italisë pasi ka mp
Juve mposht Malmon, grekët-Atleticon (VIDEO) Juventusi ka mposhtur me rezultat 2-0 ekipin e Malmos në ndeshjen e vlefshme për Grupin A të Ligës së Kampionëve. Car
Lotët që prekën botën (VIDEO) Imazhet e fëmijës që shpërtheu në lotë teksa Gjermania po shkelte me këmbë Brazilin po bëjnë xhiron e botës. Djaloshi ën
Brazil-Gjermani, 50 mijë Neymar-ë në stadium (FOTO LAJM) Dëmtimi i rëndë në ndeshjen çerekfinale kundër Kolumbisë nuk i jep mundësinë yllit të Brazilit Neymar të zbresë sonte në