999 rezultate për

stabilitetin

Sekretari i Shtetit amerikan: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën forcon stabilitetin e Serbisë Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo tha pas bisedimeve me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq sonte në Nju Jork,
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Vuçiç: Ushtria dhe policia, gati të mbrojnë vendin ndaj agresorëve Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, thotë se vendi i tij mbron paqen e stabilitetin në rajon, por duhet të jetë gati në ç
Rusia tërbohet kur sheh fuqinë e NATO-së në Detin e Zi Rusia do marrë masa direkte si përgjigje ndaj manovrave të NATO’s në Detin e Zi. Zëvendësministri i Punëve të Jashtme
Bërnabiq: Kosova po rrezikon stabilitetin ekonomik në gjithë rajonin Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se pas vendosjes së taksës, Kosova është duke rrezikuar stabilitetin eko
Jaglland: Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë - kontribut i rëndësishëm për stabilitetin në rajon Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjorn Jaglland e përshëndeti vendimin e Parlamentit të Republikës s
Maqedonia e "madhe" më e fortë se Rusia e "vogël" nga Destan JONUZI Përveç, Marrëveshjes së Ohrit edhe Marrëveshja e Prespës paraqet një akt të rëndësishëm historik pë
Porosia e ambasadorit britanik për Thaçin dhe Vuçiçin Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, u ka dhënë mundësinë miqve të tij në Facebook, që të bëjnë pyetje dhe a
Pas bombardimeve NATO flet për stabilitetin në Kosovë NATO nuk sheh ndonjë kërcënim real për stabilitetin dhe sigurinë e Kosovës dhe të rajonit, por situata vlerësohet “e bri
Bërnabiq për mediat evropiane: E nisim vetë hetimin për Ivanovicin Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se qeveria serbe do të ofrojë gjithë ndihmën e mundshme në hetimin e vrasjes
Rakiç ankohet tek ndërkombëtarët për deklaratën e Ramushit Kryetari i Mitrovicës Veriore, Goran Rakiç, ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ra
DASH, sanksione politikanëve që bllokojnë formimin e qeverisë Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) në lidhje me krizën në Maqedoni, thotë se çdokush që pengon proceset demokratike
Ministri grek, i shqetësuar për stabilitetin e Maqedonisë Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias, ka deklaruar se ndihet i shqetësuar për lidhur me situatën dhe s
Partia Popullore Evropiane dënon retorikën nacionaliste të Gruevskit Partia Popullore Evropiane, ka përgatitur një draft-rezolutë për vendet e Ballkanit Perëndimor, mes të cilëve ndodhet ed
Acarohet Vuçiç: Prishtina dhe Bosnja po luajnë me stabilitetin e rajonit Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se është i gatshëm të sakrifikojë në çdo mënyrë politike për të ruajt
Bushati: Roli i SHBA në Ballkan, jetik për stabilitetin Është e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara të thellojnë angazhimin e tyre në Ballkan, në një rajon që përballet me kërc
Republikani Roskam: Serbia po rrezikon stabilitetin e Kosovës "Kosova po përballet me shumë sfida të cilat po i shfrytëzon Serbia e cila e mbështetur nga Rusia, po rrezikon stabilite
Mediet gjermane: Ivanov flijoi stabilitetin për të mbrojtur Gruevskin Mediet gjermane kanë shkruar sot për situatën e tensionuar në Maqedoni, duke thënë se edhe BE-ja është alarmuar nga kjo
Rusia kërkon dialog me SHBA-të për Stabilitetin Strategjik dhe Armët Bërthamore Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se Moska pret angazhim në dialog me administratën e presidentit të ri am
Thaçi, kokë më kokë me liderët shqiptarë për stabilitetin e Maqedonisë Drejtuesit e partive shqiptare në Maqedoni janë pritur në një tryezë të rrumbullakët nga Presidenti i Kosovës, Hashim Th