999 rezultate për

stabilitet

Lotët janë shenjë e stabilitetit emocional Shumica e njerëzve nuk e kuptojnë faktin që e qara është e rëndësishme jo vetëm për personin që qan, por edhe për shoqër
A do të ketë zgjedhje nëse dështon demarkacioni? Ja çfarë thotë Kadri Veseli Në rast të mos kalimit të marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, kryetari i kuvendit, Kadri Veseli thotë se nuk ka
Osmani: Qeveria ka stabilitet dhe numra edhe pa ASH-në Është qëndrimi i ASH-së se a do mbeten në qeveri, pasi edhe pa ta qeveria ka stabilitet dhe numra, ka deklaruar në debat
Pacolli i flet serbisht për Haradinajn gazetës serbe Zgjidhje e drejtë e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë është respektimi i ndërsjellë, ndërtimi i mundësive për bas
Thaçi: Kosova është faktor stabiliteti Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Timo
Ahmeti: Qytetarët duan BE dhe NATO “Qytetarët e vendit tonë dëshirojnë progres, anëtarësim në NATO dhe BE, lëvizje të lirë, ekonomi të fuqishme, stabilitet
Davutogllu: Ahmeti është një nga faktorët kyç të stabilitetit në rajon Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti ka takuar sot në Shkup ish Kryeministrin dhe Ministrin e Jash
Lista Serbe paralajmëron destabilitet pas akuzave ndaj ministrit Lista Srpska ka hedhur poshtë akuzat ndaj ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, se ka torturuar dhe maltretuar qytetarë
Ambasadorja gjermane kujton gazin lotsjellës të Haradinajt: Nëse do të sillet njesoj, nuk ka stabilitet Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia
Kokëdhima: Rama nuk do të qeverisë i vetëm edhe pse ka 74 mandate Ish deputeti i Partisë Socialiste, dhe tashme kreu i partisë “Zgjidhja”, i ftuar në emisionin “Kjo javë” në News 24, ka
Yee, thirrje vendeve të Ballkanit për stabilitet Njëri nga faktorët më të rëndësishëm në Ballkan është bashkëpunimi i SHBA-ve dhe BE-së, dhe dëshira jonë është që të gji
Kryemadhi kapet me ambasadorët: Përfitojnë nga destabiliteti i Shqipërisë Deputetja e dhe nënkryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është e treguar e papërmbajtur sot ndaj ambasadorëve të huaj në emi
Kaq e pat dhe stabiliteti, Trump s'e dinte që Lindja e Mesme është kaq e ndërlikuar Presidenti Trump u kthye nga udhëtimi i tij i parë jashtë vendit, i bindur se kishte bashkuar aleatët historikë arabë të
Ramush Haradinaj mbetet problem i madh për Serbinë "Nëse Ramush Haradinaj do të bëhet kryeministër i Kosovës pas zgjedhjeve të 11 qershorit, kjo do të shkaktonte vështirës
Vuçiç tregon mesazhin pas takimit me Mogherinin: Kemi nevojë për stabilitet Kryeministri dhe presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë pas pas darkës së mbrëmshme me shefen e dip
"Ndërrim kuajsh në mes të lumit", si e komenton kreu i KQZ-së shkarkimin nga pakti Rama-Basha Denar Biba nuk do të jetë më kreu i KQZ-së dhe kjo duket se e ka irrituar jo pak. Nëpërmjet një statusi në Facebook,
Rrëfen Vllasi, ja kush është faktori i vetëm i destabilitetit në rajon Situata politike në rajon është e tensionuar, pasi të gjitha vendet kanë qeveri të paqëndrueshme, dhe se nga ana tjetër,
Ngritën çadra se mos "shpërthente" lufta civile në Maqedoni, ja çfarë thotë ministri grek Pak ditë më parë, Greqia kishte ndërmarrë një nismë për ngritjen e disa çadrave, në rast se në Maqedoni do të "shpërthen
Rakiç ankohet tek ndërkombëtarët për deklaratën e Ramushit Kryetari i Mitrovicës Veriore, Goran Rakiç, ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ra
Thaçi jep sinjalin: Paqja dhe stabiliteti ndërtohen me barazi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë konferencës për marrëdhëniet e Kosovës dhe Finlandës, ka thënë se vendi i tij