999 rezultate për

stabilitet

Sekretari i Shtetit amerikan: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën forcon stabilitetin e Serbisë Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo tha pas bisedimeve me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq sonte në Nju Jork,
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Meta kërcënon Ramën me dorëheqje duke e futur vendin në krizë totale Ilir Meta nuk është ndjerë asnjëherë komod në postin e Presidentit të Republikës, në të cilin u emërua me detyrim-përcak
Vuçiç: Ushtria dhe policia, gati të mbrojnë vendin ndaj agresorëve Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, thotë se vendi i tij mbron paqen e stabilitetin në rajon, por duhet të jetë gati në ç
Hahn: T’i hapen negociatat Shqipërisë, BE të eksportojë stabilitet Komisioneri europian, Johanes Hahn shprehet i bindur se në fund të muajit Maj Komisioni Europian do të paraqesë një reko
Rusia tërbohet kur sheh fuqinë e NATO-së në Detin e Zi Rusia do marrë masa direkte si përgjigje ndaj manovrave të NATO’s në Detin e Zi. Zëvendësministri i Punëve të Jashtme
Bërnabiq: Kosova po rrezikon stabilitetin ekonomik në gjithë rajonin Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se pas vendosjes së taksës, Kosova është duke rrezikuar stabilitetin eko
Gazeta gjermane bën për "ujë të ftohtë" Ramën: Shqipëria në destabilitet, ai hap ekspozitë Gazeta gjermane, Tagesspiege i ka kushtuar një artikull hapjes së ekspozitës me piktura të kryeministrit Edi Rama në Ber
Kërcënon Vuçiç: Me vështirësi po e ruaj paqen me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, thotë se shihet qartë që qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj nuk do ta heqë
Jaglland: Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë - kontribut i rëndësishëm për stabilitetin në rajon Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjorn Jaglland e përshëndeti vendimin e Parlamentit të Republikës s
Maqedonia e "madhe" më e fortë se Rusia e "vogël" nga Destan JONUZI Përveç, Marrëveshjes së Ohrit edhe Marrëveshja e Prespës paraqet një akt të rëndësishëm historik pë
Porosia e ambasadorit britanik për Thaçin dhe Vuçiçin Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, u ka dhënë mundësinë miqve të tij në Facebook, që të bëjnë pyetje dhe a
Rrezikohet stabiliteti i Maqedonisë nëse nuk hapen negociatat Ministrat e Jashtëm të Unionit në takimin e Këshillit për Punë të Përgjithshme në Luksemburg përpiqen të arrijnë konsens
Mulltanovski: Zgjidhja e çështjes së emrit, stabilitet për rajonin Procesi i zgjidhjes së kontestit të emrit është e një rëndësie të veçant për stabilitetin e vendit dhe rajonit, thotë Am
Pas bombardimeve NATO flet për stabilitetin në Kosovë NATO nuk sheh ndonjë kërcënim real për stabilitetin dhe sigurinë e Kosovës dhe të rajonit, por situata vlerësohet “e bri
Stabiliteti politik ndihmon ekonominë e vendit Pa stabilitet politik nuk mund të ketë klimë pozitive për investime sllovene në Maqedoni, porositi kryeministri slloven
Rusia kundër ushtrisë, paralajmëron destabilitet në Kosovë Moska zyrtare ka reaguar ndaj deklaratës së zyrtarit amerikan Wess Mitchell i cili në Beograd ka thënë se Kosova ka të d
Diplomati amerikan: SHBA e konsideron Serbinë shtyllë të stabilitetit në rajon Diplomati amerikan, Wes Michel, pas vizitës që sot i bëri Kosovës, pasdite qëndroi në Serbi. Ai atje u prit nga minis
Bërnabiq për mediat evropiane: E nisim vetë hetimin për Ivanovicin Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se qeveria serbe do të ofrojë gjithë ndihmën e mundshme në hetimin e vrasjes
OVL paralajmëron, do të ketë destabilitet Numri dy i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Migjen Shala, njëherësh anëtar i Parti