999 rezultate për

srpska

"Hashim Thaçi ia doli, e bëri Kosovën me qeveri të "Listës Srpska" Në një koment të publikuar në faqen e tij të FB, shkrimtari ynë Kim Mehmeti pohon se Hashin Thaçi jo vetëm që e bëri Kos
Albin Kurti për N1 të Serbisë: Do t’i marrë serbët në Qeveri, por jo Listën Srpska Në 10 komunat me shumicë serbe, në zgjedhjet parlamentare të Kosovës, ka fituar bindshëm Lista Srpska. Në nivel vendit,
Lista Srpska: Për çdo veprim konsultohemi me Serbinë Politika e pushteti në veri të Kosovës është e pandashme nga politika e kreut shtetëror të Serbisë dhe të gjitha problem
Opozita në Kosovë po përgatitet për të rrëzuar Haradinaj, ky është skenari Lëvizja Vetëvendosje e ka lënë të hapur mundësinë e përfshirjes së Listës Srpska në procesin e rrëzimit të qeverisë, ndë
Lista Serbe ankohen për shkarkimin e ministrit, edhe pse i quajti shqiptarët "terroristë" Lista Srpska thotë se po shkelen të drejtat e serbëve pas shkarkimit të ministrit serb në Qeverinë e Kosovës, i cili i k
Serbët në panik, edhe sot protestojnë kundër Kosovës Protestat e serbëve në veri të Kosovës kundër taksës së vendosur ndaj produkteve serbe do të vazhdojë edhe sot. Prote
VV: Nuk bëhemi si Thaçi me serbët kundër Haradinajt Lista Srpska i ka ofruar opozitës kosovare dhjetë votat e saj për ta rrezuar Qeverinë. Partitë e mëdha opozitare tash ka
Këshilltari i Haradinajt sfidon Thaçin dhe serbët: Bëjini 61 vota, ne ikim në shtëpi Ashtu sikurse deklarohet e gatshme Lista Srpska për ta rrezuar Qeverinë, një Këshilltar i Kryeministrit thotë se edhe Ra
Deklarata e Gjuriçit për asociacionin, nxit reagimin e Fadil Malokut Deklarata e ditës së sotme e Marko Gjuriç, i cili u shpreh se asociacioni do të ketë kompetenca shumë më të gjera se Rep
Asociacioni rikthen Listën Srpska në qeveri Përfaqësues të serbëve në Kosovë dhe politikanë nga Beogradi kanë zbutur qëndrimin rreth ultimatumit për themelimin e As
Serbët prezantojnë logon e Asociacionit Në takimin e serbëve në Veri të Mitrovicës po marrin pjesë 120 delegat dhe përfaqësues të 10 komunave me shumicë serbe.
Vuçiç: Kjo është arsyeja pse nuk rrëzohet qeveria Haradinaj Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, në një intervistë për televizionin serb pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë Fede
"Ujqërit e Natës" të Putinit ende nëpër Serbi, a do të afrohen në Mitrovicë? Dhjetëra pjesëtarë të grupit të motoçikësitëve “Ujqërit e Natës”, kanë vizituar Banja Llukën, qendrën administrative të
Zbardhet deklarata e Isa Mustafës për ushtrinë në këmbim për ulëset e Srpska-s Lidhja Demokratike e Kosovës e mbështet themelimin e Forcave të Armatosura, por nuk është e gatshme që për formimin e ty
Lista Serbe kërkon Trepçën për demarkacionin, Haradinaj i gatshëm t'u nënshtrohet Një burim brenda qeverisë thotë se Lista Srpska në këmbim të votës pro demarkacionit, po i kërkon tri vende në bordin dr
Rexhep Selimi: Veseli të kërkojë vota te Srpska, Ahmeti s’do ishte kryetar pa VV-në Qeveria e Ramush Haradinajt nuk po arrin asesi që të sigurojë votat e mjaftueshme për votimin e marrëveshjes së Demarkac
Haradinaj jep shpresa për demarkacionin, flet për marrëveshjen me Listën Srpska Qeveria e Kosovës është duke vazhduar bisedimet me deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Listës Serbe në përpjeke
Lista Serbe ende konsultohet për demarkacionin, Haradinaj në pritje që t'i ratifikojë marrëveshjet e Thaçit Refuzimi i Listës Srpska për ta votuar Demarkacionin ka bllokuar votimin e Demarkacionit. Edhe me votat e LDK’së, koalic
Liderët po mbajnë takim me Listën Serbe, pazare për demarkacionin? Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, Behgjet Pacolli dhe Kadri Veseli po zhvillojnë një takim me deputetët e Listës
Deputetët e Listës Serbe takim me Ramush Haradinajn, a po bëhen pazare? Deputetët e Listës Srpska tani do të zhvillojnë një takim me Kryeministirn Ramush Haradinaj, me të cilin do të diskutohe