Bien ndjeshëm rastet e reja, 20 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri
999 rezultate për

sportit

60 vite karrierë, koronavirusi vret fotografin shqiptar të sportit (FOTO LAJM) Fotoreporteri i njohur i sportit, Luigj Preçi është ndarë nga jeta në moshën 82 vjeçare, përshkak të koronavirusit. M
"Kalon në tokën time", arrestohet 66 vjeçari që bllokonte rrugët e fshatit Policia e Tropojës ka arrestuar një 66-vjeçar të akuzuar për veprën penale “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transpor
Nis vaksinimi në Shkodër dhe Vlorë, sa doza kanë mbërritur në secilin qytet Do të nisë sot vaksinimi ndaj koronavirusit edhe në qytetin e Vlorës dhe në Shkodër. Rreth orës 09:00 pritet që të mb
Vendimi i papritur, nga e hëna mbyllen gjithë shkollat Një vendim i papritur është marrë vetëm pak minuta më parë nga Ministria e Arsimit. Nga dita e hënë asnjë institucion
Policia nuk kursehet, gjobit edhe qytetarët brenda urbaneve Policia ka nisur kontrollet dhe në linjat e transportit publik. Vetëm në 24 orët e fundit janë ndëshkuar 283 qytetarë, s
Kriset marrdhënia, Gattuso shpërthen ndaj De Laurentiis Gennaro Gattuso edhe Napoli duket se kanë krisur raportet. Deklarata e fundit e trajnerit pas suksesit ndaj Parma e konf
"Lojtari shkodran më kërkoi", gazetarja e sportit na tregon si e ngacmoi futbollisti (FOTO LAJM) Gazetarja e njohur e sportit, Sidorela Gjoni është shprehur se një pjesë e mirë e kolege të saj nuk janë të zonjat në pu
E trishtë, ndahet nga jeta ikona e Vllaznisë Legjenda e volejbollit shkodran dhe shqiptar, Ali Bushati është ndarë nga jeta ,mëngjesin e sotëm në moshën 78-vjeçare.
Ulet çmimi i abonesë, Shoqata e Transportit Publik tregon arsyen Këtë muaj çmimi i abones është ulur nga 16 mijë në 12 mijë lekë të vjetra. Tashmë abonetë nuk shiten më në kioskat ku ja
Shtatë të arrestuar në Tiranë, për çfarë akuzohen Policia e Tiranës ka arrestuar gjatë orëve të fundit 7 persona të akuzuar për vepra të ndryshme penale. U arrestua E.
Stadiumi Kombëtar, apo stadiumi politik? Kosova vazhdon të mbetet pa stadium kombëtar, ndërsa aktualisht ka vetëm një arenë të futbollit që plotëson kriteret ndë
Ndahet nga jeta ikona e Partizanit dhe sportit shqiptar, Petrit Murzaku Të mërkurën në mbrëmje u nda nga jeta në moshën 88-vjeçare, Petrit Murzaku, një sportist ikonë i klubit të Partizanit, q
"E papranueshme, asgjë s'ka përfunduar", Napoli reagon pas vendimit të Apelit Gjykata sportive vendosi t’ia japë fitoren Juventusit në tavolinë dhe t’i ulë një pikë në renditje Napolit. Ky i fund
Florence Schelling hyn në historinë e sportit hokej në Zvicër SC Bern është klubi më i madh i hokejit në Zvicër dhe ndër më të mdhajt në Evropë sapo ka emëruar një grua si menaxhere
Ministri i Sportit të Italisë i përgjigjet ashpër Ronaldos: Mos u trego arrogant Ministri i Sportit të Italisë, Vincenzo Spadafora i është përgjigjur ashpër Cristiano Ronaldos. Ronaldo së fundmi ësh
Ministri i sportit në Itali: Ronaldo ka shkelur protokollin Kanë nisur polemikat rreth Cristiano Ronaldos, i cili të martën rezultoi pozitiv për COVID-19 sa ishte me kombëtaren e P
Lei Kraja e thotë hapur: Këtë moderatore nuk do doja ta kisha përkrah Lei Kraja ishte të shtunën mbrëma e ftuar në “Shiko Kush LUAN” me moderatore dhe autore Luana Vjollcën. E cilësuar gj
Merret vendimi zyrtar për tifozët e Serie A, ja si nis kampionati Vincenzo Spadafora, Ministri i Sportit në Itali, ka dhënë një lajm të mirë për klubet dhe tifozët e futbollit në Itali.
Duka letër ramës: Mbani premtimet dhe jepini fund bojkotit Presidenti i FSHF-së Armand Duka i është drejtuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në lidhje me situatën e nderë të
Bllokimi i Superiores, Rama cakton njeriun e sportit për të zgjidhur ngërçin e fillimit të kampionatit Superioria është shtyrë zyrtarisht me klubet që nuk janë dakort që kampionati të rinisë. Në lidhje me këtë ngërç Edi