999 rezultate për

sportistet

Modelet më të çuditshme të flokëve që kanë mbajtur sportistët (FOTO LAJM) Sportistët janë të vetëdijshëm që ndiqen nga mijëra sy kur ndodhen në fushën e lojës. Por kjo nuk ju mjafton për të t
Zgjidhen 10 sportistet më të bukura në botë, mes tyre edhe një shqiptare (FOTO LAJM) Vajza të bukura nuk ka vetëm në pasarelat e modës, por edhe në garat sportive. Të shumta janë sportistet, që përveç a
Këto janë 10 sportistet më tërheqëse, mes tyre një shqiptare (FOTO LAJM) Vajza të bukura nuk ka vetëm në pasarelat e modës, por edhe në garat sportive. Të shumta janë sportistet, që përveç a
Kampionati Evropian, sportistët shqiptarë nisin grumbullimin Kombëtarja shqiptare e Peshëngritjes nisi grumbullimin për kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Gjeorgji nga data
​Zbulohet arsyeja pse sportistët serbë u sulmuan në Kroaci Lojtarët serbë të ekipit të Crvena Zvezdas u sulmuan sot pasdite në Split të Kroacisë, përderisa ishin ulur në një kafe
Ne i shohim super në formë, si duhet të kujdesen për veten sportistët Sportistët patjetër duhet t’i kenë kujdes këto gjëra: – të konsumojnë lëngje, pije sportistësh, në ved të ushqimit të
Zbulohet "sekreti" i fuqisë së Khabibit, kjo është pija e tij (FOTO LAJM) Khabibi është bërë një nga sportistët më të komnetuar në botë dhe e gjitha kjo erdhi falë fitores spektakolare ndaj McGr
Qeveria miraton ligj të posaçëm për sportistët Qeveria Shqiptare ka miratuar sot një ligj të posaçëm për sportistët që do të thyejnë rekorde ndërkombëtare. portistët
Këta janë 10 sportistët më të famshëm në planet Sporti është pjesë e pandashme e njeriut dhe duke ditur këtë, sporti është kthyer në një industri parash dhe fame. S
Këto janë sportistët britanik më të paguar Sportistët sot janë një nga profesionet më të paguara në botë. Sipas “The Sunday Times” lista e sportistëve të rinj m
Peshëngritësit acarohen keq me drejtuesit e KOKSH Përjashtimi i sportit të peshëngritjes nga Lojërat Mesdhetare, nga ana e Komitetit Olimpik Shqiptar, ka sjellë edhe reag
Thirrja e ish-atletes rekordmene për sportistët: Largohuni nga Shqipëria Atletet Klodiana Shala dhe Luiza Gega, rrëfyen miqësinë dhjetë vjeçare, sakrificat, punën, përpjekjet për të arritur med
Presidenti i Komitetit Olimpik i Serbisë kërkon mos shmangen ballafaqimet me sportistët e Kosovës Çdo gjë që po ndodh ditëve të fundit në sportin e Serbisë, ka të bëjë me një sfidë të drejtpërdrejtë me sportistët e Kos
Sportistët nga Kosova rrezikohen në Serbi, anulohet ndeshja Qeveria e Serbisë ka ndaluar zhvillimin e ndeshjes së reprezentacionit të hendbollisteve të reja të Kosovës me atë të Se
Aksidentohet autobusi, sportistët në gjendje të rëndë Nëntë pjestarë të ekipit të basketbollit të Illinois të shtunën mbrëmë pësuan një aksident, teksa autobusi i tyre u përp
Skandali i radhës nga sportistët shqiptar dhe Jashanica del pozitiv në testin anti-doping Bajram Jashanica ka dalë pozitiv në testin anti-doping, pas kontrollit që iu bë pas ndeshjes Skënderbeu-Jang Bojs 1-1, z
Shpallen 10 sportistët më të mirë, rebelohet Erkand Qerimaj Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), ka publikuar listën me 10 sportistët më të mirë të vitit 2017. Ajo kryesohet
Sportistët rusë kërkojnë pjesëmarrjen në Pyeongchang 2018 Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë orët e fundit ka marrë kërkesa të tjera nga 32 sportistë rusë për të qenë pjesëm
Lojërat Olimpike Dimërore 2018, refuzohet ftesa për sportistët rusë Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) i kundërpërgjigjet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për sa i përket 28 sportistëve ru
Romela Begaj doli me doping, kampioni shqiptar i Europës reagon ashpër Romela Begaj ka dalë pozitive në testin anti-dopingut pas Kupes së Botës ku ajo mori një medalje të artë dhe një të argj