999 rezultate për

sportist

Shpallen 10 sportistët më të mirë, rebelohet Erkand Qerimaj Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH), ka publikuar listën me 10 sportistët më të mirë të vitit 2017. Ajo kryesohet
Shqipëria përfaqësohet me 7 sportistë në Evropian Shqipëria do të përfaqësohet në Europianin e Peshëngritjes me 7 sportistë, 6 meshkuj dhe një femër. Federata Europian
Thaçi nga SHBA udhëton drejt Koresë për t'i dhënë mbështetje sportistit kosovar Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas pjesëmarrjes në Lutjet e Mëngjesit në Uashington, ka udhëtuar për
Sportistët rusë kërkojnë pjesëmarrjen në Pyeongchang 2018 Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë orët e fundit ka marrë kërkesa të tjera nga 32 sportistë rusë për të qenë pjesëm
Lojërat Olimpike Dimërore 2018, refuzohet ftesa për sportistët rusë Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) i kundërpërgjigjet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv për sa i përket 28 sportistëve ru
FIFA nis hetimet kundër Rusisë, doping edhe në futboll Federata Ndërkombëtare e Futbollit vendosi të hapë hetime mbi skuadrën përfaqësuese ruse në futboll, për shkak të dyshim
Romela Begaj doli me doping, kampioni shqiptar i Europës reagon ashpër Romela Begaj ka dalë pozitive në testin anti-dopingut pas Kupes së Botës ku ajo mori një medalje të artë dhe një të argj
Fejohet modelja shqiptare, ja surpriza që i bëri partneri (FOTO LAJM) Afërdita Dreshaj është fejuar, dhe këtë e ka bërë publike vetë modelja në profilin e saj në Snapchat . Lidhja e saj
Zbulohen 10 sportistët më të pasur në botë, Ronaldo dhe Messi nuk figurojnë fare Revista amerikane Forbes, e specializuar në përllogaritjen e të ardhurave të njerëzve më të pasur në botë, ka publikuar
Bënte sport ekstrem në majë të gradaçelave, sportisti vdes tragjikisht (FOTO LAJM) Një sportist i mirënjohur kinez ka vdekur gjatë kryerjes së një sporti ekstrem duke u ngjitur në majë të ndërtesave të l
Sipas kushteve ruse, sportistët kosovarë nuk janë të barabartë me të tjerët Sportistët e Kosovës vazhdojnë të përballen me telashe të natyrës politike. Sa herë që ngjarjet mbahen në vende që nuk e
Haradinaj priti në takim sportisten Medina Surdullin Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim Medina Surdullin, e prekur me Doën Syndrome e cila
As piktor e as sportist, Edi Rama do dizenjojë çorape pas politikës Kryeministri Edi Rama ka tërhequr vëmëndjen e revistës WWD e cila njihet si “bible e modës”. WWD ka publikuar një sh
Zbuloni listën e 10 sportistëve më të pasur evropianë për vitin 2017 Sipas revistës Forbes, sulmuesi i Realit të Madridit ka përfituar plot 93 milionë dollarë gjatë vitit të kaluar. Sigu
Mbrojtësi i Liverpoolit akuzon Lukakun si anti sportist: Mendova se do kërkonte falje, po nuk e bëri (VIDEO) Mbrojtësi i Liverpoolit, Dejan Lovren ka akuzuar Romelu Lukaku për goditje dhe shkelje me qëllim në kokë ndaj tij gjatë
Përndiqte dhe rrëmbeu ish-të dashurën, kush është ish-sportisti shkodran Policia e Tiranës sot ka vënë në pranga një 39-vjeçar për përndjekje dhe pengmarrje. Policia bëri me dije se në pran
Tërmet Peçi nuk heq dorë nga Rama: E sheh gjë me kollare ti? (VIDEO) Pavarësisht kritikave, kreu i bashkisë Termet Peçi nuk ka ndërmed të heqë dore nga piktura e kryeministrit Edi Rama në a
Deshi ta përkëdhelte, sportisti kafshohet keq nga luani (VIDEO) Jo më kot luani quhet si mbret i kafshëve. Scott Baldëin është një nga sportistët kryesorë për të fituar çmimin e dë
Anthony Joshua tregon futbollistin e tij të preferuar Boksieri numër një në botë Anthony Joshua ka zbuluar ditën e sotme për BBC se cili është sportisti i tij i preferuar.
Zbardhet letra e sportistit të njohur korçar që u vetëvra: Nuk mundem më Sportisti i njohur dhe trajneri i njohur korçar Gjergji Kushe para se të vetvritej duke u hedhur nga një lartësi prej 1