999 rezultate për

sporting

Reali gjen pasuesin e Marcelos Mbrojtësi i Sporting Lisbon, Nuno Mendes, është bërë njëri nga objektivat kryesorë të Real Madrid për mbrojtjen. Real
Të shtëna me armë zjarri, shpëton për mrekulli talenti i Sportingut pasi e qëllojnë në gjoks Frikë për talentin e ri portugez Bruno Tavares, një nga lojtarët më premtues të Europës. 18-vjeçari i Sporting-ut, s
Cilësohet si "Luis Figo" i ardhshëm, Man.United hap thesin për yllin e Sportingut Manchester United shpenzoi në merkaton e fundit rreth 40 milionë euro për dy talente si uruguaiani Pellistri e Amad Trao
Sportingu nderon CR7, emëron akademinë e klubit "Academia Cristiano Ronaldo" Sporting Lisbona i ka bërë një nderim të madh yllit portugez, Cristiano Ronaldo. Skuadra e njohur portugeze, Sporting
Ish mbrojtësi i Barcelonës pensionohet nga futbolli Jeremy Mathieu mbyll karrierën si futbollist profesionist në moshën 36-vjeçare. Francezi ishte i detyruar të merrte këtë
ZYRTARE/ Lorenc Trashi largohet nga Partizani, Kuvajti destinacioni i ri Lorenc Trashi mbyll përvojën 6-vjeçare me Partizanit dhe transferohet në Kuvajt tek Al Qadsia Sporting Club, skuadër me
Barcelona monitorin portierin e Sporting, mund të jetë pasardhësi i Ter Stegen Portieri i Sporting Lisbonës, Luis Maximiano vazhdon të tërheqë vëmendjen e skuadrave të mëdha europiane. Pas Milani
Finalja e Champions luhet në Lisbonë, garë mes stadiumit të Benficës dhe Sportingut Qyteti i Lisbonës pritet që të organizojë finalen e Ligës së Kampioneve. Finalja e Champions për klube ishte përcaktu
Sportingu refuzon 10 milionë euro nga Milani për 18-vjeçarin Vëzhguesit e Milanit i kanë përqendruar sytë te talentet me perspektivë në Europë. Një prej të pikasurve nga kuqezinjtë
Bruno Fernandes te United, Sampdoria dërgon në FIFA Sportingun e Lisbonës Kalimi i Bruno Fernandes te Manchester United ka futur në "sherr" dy ish ekipet e portugezit. Ekipi italian i kërkon ati
I lindur për të shënuar, ky është supergoli i parë i CR7 në debutim me Sporting Lisbon (VIDEO) Një video e debutimit të Cristiano Ronaldos e publikuar nga AS është bërë virale në internet, shkruan Albeu.com. Vide
Mendes tregon si Ferguson e afroi CR7 te Manchester United Arsyeja kryesore e transferimit të Ronaldos në Old Trafford ishte pikërisht Ferguson dhe këtë e ka zbuluar agjenti i po
Prishnje e njëanshme e kontratës, Milani duhet ti paguajë 16.5 milionë euro Sportingut të Lisbonës Sulmuesi portugez Rafael Leao është në telashe të vërteta, pasi TAS-i i Lozanës ka vendosur se duhet t’i paguajë Sportin
Manchester United insiston për Bruno Fernandes, Sportingu nuk lëshon "pe" Manchester United vijon të këmbëngulë për të transferuar që në janar mesfushorin portugez Bruno Fernandes, ndërsa edhe v
Pse po vonohet zyrtarizimi i Bruno Fernandes te Man United? United dëshirojnë me çdo kusht të finalizojnë një marrëveshje për mesfushorin, i cili u paraqit në përplasjen e Sporting
Stadiumi i Sporting Lisbonës pritet të mbajë emrin e CR7 Cristiano Ronaldos mund t’i vijë një surprizë që as ai s’mund ta priste. Klubi i Sporting Lisbonës po mendon që stadiumi
Lajmi fantastik për mesfushorin e Kombëtares, trajneri i Sportingut e thërret te skuadra e parë Një nga lojtarët më premtues me origjinë shqiptare është Dejan Lico. Ish-mesfushori i Skënderbeut kaloi te Leganes B në
Manchester United në sulm për bomberin e Sporting Lisbonës Mediat vendase në Portugali bëjnë të ditur se Manchester United është favorite për të nënshkruar me mesfushorin Bruno Fe
Ronaldo shënoi "hat-trick", Sporting Lisbona tallet me Realin (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ishte protagonist kryesor i Juventusit në Ligën e Kampionëve dje në mbrëmje teksa i dhuroi kualifikim
Manchester United dhe Chelsea në betejë për yllin e Sporting Lisbonës Liverpool prej kohësh po vëzhgon yllin e Sporting Lisbonës, Bruno Fernandesit për të mundësuar transferimin e tij. P