E FUNDIT/ Meta konferencë urgjente
999 rezultate për

sportet

Raporti i FMN: Politikat qeveritare të Shqipërisë kanë nxitur më pak eksportet (TABELA) Politikat qeveritare kanë nxitur më pak eksportet në Shqipëri se në çdo vend tjetër të Ballkanit Perëndimor, sipas gjetj
Nga deti në borë, sportet ekstreme të Haradinajt (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka sfiduar vetën, duke u larë në një liqen të ngrirë. Pasi fundjavën e ka k
Ky shtet ka nevojë për 80 000 gomerë Lëkura e gomarëve është shumë e çmuar në Kinë pasi ajo përdoret për prodhimin e barnave tradicionale të vendit. Kësht
Shqipëria 105 mln euro humbje për eksportet, kjo është arsyeja Eksportet arritën në 310 miliardë lekë për vitin 2018, sipas të dhënave të INSTAT, duke arritur në një nivel rekord, me
Eksportet bujqësore bien për herë të parë pas 10 vjetësh Pas ritmeve me rritje dyshifrore vitet e fundit, eksportet bujqësore i janë kthyer rënies gjatë këtij viti. Sipas të
Kush do t'a hajë peshkun? Ftesa e pazakontë e Erdoganit për Putinin Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan së shpejti do të takohen për të diskut
Irani mendon se është i rëndësishëm, i dërgon kërcënime boshe SHBA-ve Presidenti iranian Hassan Rouhani paralajmëroi të dielën presidentin Donald Trump për ndjekjen e politikave armiqësore n
Nafta dhe mineralet "shpëtojnë" eksportet Në 6 muajt e parë të këtij viti, kompanitë shqiptarë shitën jashtë vendit 158 miliardë lekë mallra, me një rritje prej 1
Në Taxhikistan boksi shpallet "haram" Një zyrtar i lartë në Taxhikistan shpalli boksin dhe sportet luftarake "pa rregulla" haram, apo të ndaluara me ligjin is
Rritet bashkëpunimi tregtar Kosovë-Shqipëri Eksportet e Shqipërisë në Kosovë për periudhën 2013-2017 kapin vlerën e 700 milionë eurove. Ndërkohë që eksportet e Koso
Nëse keni diabet, ju mund të merreni me këto sporte Sëmundja e sheqerit nuk duhet të jetë një pengesë për sportet aktive dhe stërvitjen, dhe provat për këtë janë se një num
Rriten eksportet, 20 miliardë lekë më shumë se vjet Eksportet u rritën për të dytin muaj rresht në rend dyshifror duke sinjalizuar se 2017-a mund të jetë një vit më i mirë
Eksportet rriten me 17.4% në krahasim me një vit më parë (FOTO LAJM) Eksportet në muajin nëntor rriten me 17.4 % në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të shkuar dhe rreth 5.4 % në kra
Ja cilat janë 3 sportet më të mira për shëndetin Një studim i fundit i kryer në Universitetin e Sidneit ka nxjerrë përfundimin se tenisi, noti dhe gjimnastika aerobike j
Këmbanë alarmi nga Basha: Ekonomia është zhytur më shumë në krizë Kreu i PD, Lulzim Basha, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook thotë se të dhënat zyrtare për 6 mujorin e par
Alibeaj: Balili kontrollonte Transportet, vartësi i tij Komisariatin e Sarandës Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj përmes një deklarate për mediat të
Çfarë eskportojnë vendet e botës? Ja harta (FOTO) Banka e Amerikës “Merrill Lynch” ka vënë në dispozicion një hartë që tregon eksportet më të mëdha në mbarë botën. Disa j
Goldstein: Ekonomia të rritet nga investimet dhe eksportet Drejtoresha e Bankës Botërore për Europën Juglindore, Ellen Goldstein vazhdon apelin për qeverinë për reformat që duhen
Kalendari nudo i sportistëve polakë (FOTO LAJM) Disa nga sportistët më të famshëm të Polonisë janë bashkuar për të nxjerrë në dritë një kalendar ku kanë pozuar siç i ka
10 ekipet më të vlefshme në të gjitha sportet (FOTO LAJM) Reali i Madridit është klubi i futbollit më i vlefshëm i vitit 2015. Kjo është ajo që publikohet nga revista amerikane e