999 rezultate për

spiuni

Ngjarja, spiuni turk dëmton edhe shqiptarët në Zvicër Partia Popullore Zvicerane (SVP) po nis një iniciativë parlamentare për të përjashtuar shtetasit e dyfishtë nga Policia.
Deputeti i Kosovës e quan ministren e arsimit në Shqipëri "mbesë të spiunit" Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, përmes një shkrimi në Facebook e ka goditur kryeministrin shqiptar Edi Rama, du
Një histori e ndërlikuar me spiunë Ndërkohë që Rusia ka arrestuar dhe akuzuar për spiunazh Paul Whelan – një qytetar me shtetësi amerikane dhe britanike –
Loja e rrezikshme me spiunë ndërmjet SHBA-së dhe Rusisë (FOTO LAJM) Ndërkohë që Rusia ka arrestuar dhe akuzuar për spiunazh Paul Whelan – një qytetar me shtetësi amerikane dhe britanike –
Spiunia seksi nga Rusia e pranon: Punova kundër SHBA për Putinin Një grua ruse e akuzuar në SHBA se ka vepruar si një agjente për Kremlinin për të depërtuar në grupet politike ka pranua
"Spiuni" nga stafi i Ramës tregon pse kryeministri nuk pranon 8 pikat e studentëve pa i ulur para tij Shumë vetë që kanë ndjekur prej ditësh protestat studentore kanë ngritur të gjithë një pyetje racionale. Pse kur thotë s
Prokuroria reagon për superspiunin që mashtroi AKI-në Prokuroria Themelore në Prishtinë përmes një reagimi ndaj raportimeve të disa medieve për “Skandal spiunazhi-me dokument
Ky është superspiuni që mashtroi vite me radhë AKI-në (FOTO LAJM) 26-vjeçari nga Prishtina, Edmond Jetullahu dyshohet se tetë vjet më parë përpiloi një dokument të falsifikuar, me të cil
Ndihmë apo spiunim? Facebook kërkon futjen e kamerave në shtëpi Rrjeti social “Facebook” është bërë pjesë e pandashme e shoqërisë moderne. Më shumë si një mjet komunikimi, por edhe
Spiuni francez që ka stërvitur Hashim Thaçin voton kundër vizave për Kosovën Një prej deputetëve të Parlamentit Evropian që ka votuar të enjten kundër liberalizimit të vizave për Kosovën, është ish
Mos hyni asnjëherë në një dhomë hoteli pa kontrolluar këtë detaj Siguria e hotelit është prioritet i të gjithë turistëve sa i përket sigurisë së gjërave të tyre. Në dhoma të hotelit
Kush është vajza e bukur ruse që u kap nga SHBA për spiunim Në ditën kur Donald Trump u takua me homologun e tij rus, Vladimir Putin, autoritetet në SHBA po i tregonin botës për nj
Ish-kryespiuni dikur ishte i papunë por sot i ka kapur dy vende Ish-shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Bashkim Smakaj po del të jetë mirë në gjendje financiare. Në deklari
Spiuni m'u rrëfye, tani ç'të bëj me të? Dyshoja prej kohësh. Për disa vite të jetës time, në punë dhe jashtë saj, ndjehesha i dyzuar. Në çdo hap që hidhja,
Helmimi i ish-spiunit rus, doktorët: Nuk mendonim se Sergei dhe Yulia do mbijetonin Rasti i helmimit të ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij mund të kishte përfunduar me vdekjen e tyre. Këtë e
Rekrutimet në MI6, kërkohen më shumë femra Shërbimet sekrete në Britani do të transmetojnë për të parën herë një reklamë në televizion kombëtar, për rekrutime të r
Thaçi sot përsëri në gjykatë me ish-spiunin Gjykimi i PSP për “Titanik 2” që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhore do të fillojë nesër dhe në bankën e të akuzuarve
Lënda e Zoran Bozhinovski u bashku me lëndën Spiuni, seanca e re më 17 maj Zoran Bozhinovski do t’i gjykohet së bashku me të pandehurit e rastit “Spiuni”. Ky është vendimi që solli gjyqtarja,
Seanca gjyqësore për rastet "Spiuni" dhe "Shuplakat" Në gjykatën Penale për sot janë caktuar seanca dëgjimore për dy lëndë, “Spiuni” dhe “Shuplakat”, që ka të bëjë me dhunën
Ish-kryespiuni izraelit jep alarmin: Mund të luftojmë me Rusinë Ish-shefi i Mossadit, Efraim Halevy ka theksuar se Izraeli dhe Rusia rrezikojnë të përballen ushtarakisht në Siri për sh