999 rezultate për

spiune

Familja rrëfen tmerret e Musine Kokalari: Torturat e ç’njerzore, la shënim emrat e spiunëve Piktori, Munella, Bamja e pjekur, Kalaja, Brisku, Lisi, Pëllumbi – këto janë pseudonimet e atyre që spiunuan e përndoqën
50 spiunët shqiptarë më të famshëm në botë Spiunët shqiptarë që kanë punuar për Sigurimin, por edhe ata që kanë punuar për CIA-n dhe KGB-në. Agjentë shqiptarë që k
Media maqedonase sulmon shqiptarët: Ishin spiunë... Shqiptarët janë radhitur në vendin e tretë si spiunë dhe bashkëpunëtorë të shërbimit sekret jugosllav UDB gjatë periudhë
E dini sa spiunë ka Serbia në Kosovë? Ish-pjesëtari i Inteligjencës Fadil Kajtazi, ka deklaruar se në Kosovë gjenden qindra spiunë apo agjentë serbë. Ai th
Zbulohet agjentja ruse në Kosovë, pjesë e një rrjeti të gjerë spiunësh (FOTO LAJM) UPDATE - Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka siguruar të dhëna, të cilat ishin bërë publike në fund të vitit 2016, se
Trondit ish-gjenerali serb: Dinim çdo lëvizje të Adem Jasharit, kishim një ish-ministër shqiptar spiun në UÇK (FOTO LAJM) Ish gjenerali i ushtrisë serbe, Stevan Duroviç, ka thënë se ushtria serbe ka pasur spiunë shqiptarë të përfshirë në UÇK,
“Një ish-ministër shqiptar ishte spiuni i serbëve në UÇK” Ish gjenerali i ushtrisë serbe, Stevan Durovic ka deklaruar se ushtria serbe ka pasur spiunë shqiptarë të përfshirë në U
Zbardhet vizita "blic" e shefit të CIA-s, problem Rusia, Serbia dhe spiunët e tyre në Shqipëri Vizita e beftë e shefit të CIA-s në John Brennan në Tiranë dhe rangu i takimeve të tij ngjalli mjaft kërshëri në kryqyet
Këshilltari i Erdogan: Shefat e huaj të kuzhinave në Turqi janë spiunë Disa shefa të huaj kuzhine që merren me programe televizive në Turqi janë të angazhuar me aktivitete spiunimi. Kjo de
Këshilltari i Erdogan: Të huajt që drejtojnë emisione gatimi janë spiunë Këshilltari kryesor i presidentit Erdogan, Yigit Bulut, ka thënë se të huajt që drejtojnë emisione gatimi në Turqi, janë
Ja ku kemi “spiunë”/ Zbulohet lista e punonjësve të SHISH në ambasada Një pakujdesi e Shërbimit Informativ Shtetëror ka zbuluar vendet ku vendi ynë ka “spiunë”. Gazeta “Shqip” ka siguruar kë
Gjykata gjermane dënon me burg të përjetshëm dy ish-spiunë jugosllavë Gjykata gjrmane ka dhënë masën e dënimit me burgim të përjetshëm për dy ish-shefat e inteligjencës jugosllave. Ata a
Rrikthehet frymëmarrja për spiunët, PD-PS tërhiqen nga hapja e dosjeve Teksa pritej ngritja e komisionit për hapjen e dosjeve brenda këtij sesioni parlamentar, tashmë gjithçka është shtyrë pë
Miratohet "Ligji i spiunëve" Komisioni i Ligjeve ka miratuar me vetëm një votë abstenim të deputetit Arben Ristani projektligjin për sinjalizuetit, q
Guardiola: Brenda Bayernit ka spiunë Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola, në konferencën për shtyp të mbajtur sot i është kthyer historisë së sherrit të tij m
Skandali / 50 spiunë të ISIS të punësuar në aeroportin e Brukselit? Në personelin e aeroportit te Brukselit, "Zaventem", ka simpatizantë dhe spiunë të ISIS, që janë dërguar muaj më parë pë
Tjetër ekzekutim horror nga ISIS (FOTO-VIDEO +18) ISIS ka ekzekutuar gjashtë persona që kanë qenë të akuzuar se kanë spiunuar aktivitetin e saj në Qytetin Faluxha në Irak
Ja gjermanja që u arrestua për vënie bombe në Tiranë Nga Kastriot Dervishi - Nga 167 personat e arrestuar me rastin e hedhjes së dinamitit në legatën sovjetike në Tiranë, në
Shokuese! 4-vjeçari hedh në erë spiunët e ISIS (FOTO-VIDEO +18) Katër vjeçari britanik, Isa Dare është filmuar duke hedhur në erë me bombë një makinë që mbante të burgosur të ISIS-it.
Llalla: Thaçi dhe Ahmeti nuk janë spiunë të Francës dhe UDB-së Pas deklaratës se ish kryeinspektorit të UDB-së Bozhidar Spasic se, Ali Ahmeti ka qenë "jugosllav" i mirë dhe për këtë a