999 rezultate për

spiune

U paralajmërua nga Rama, Xhafaj nis hetimin për “spiunët” e policisë Dy ditë më parë aksioni i policisë për të vënë në pranga 3 drejtues të policisë në Vlorë, dështoi pasi ato nuk u gjetën
Misteret e "kryespiunëve" të Shqipërisë Si një mallkim që duket sikur vjen nga koha e Sigurimit të Shtetit, SHISH (më herët SHIK), është një institucion, krerët
Demokrati i Lushnjes plas "bombën": Kush janë 15 spiunët në Kuvend Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi ka plasur një tjetër "bombë" në lidhje me deputetët në Kuvendin e Shqipër
Flasin super spiunet seksi të MOSSAD-it: Çfarë nuk dini rreth nesh Kur shumica e njerëzve mendojnë spiunë ndërkombëtarë, ata ndoshta imagjinojnë figura hiper-mashkullore të tilla si James
50 spiunët më të famshëm shqiptarë Spiunet shqiptare qe kane punuar per Sigurimin, por edhe ata qe kane punuar per CIA-n dhe KGB-ne. Agjente shqiptare
Policia vendos radarët spiunë, tmerri i shoferëve problematikë Prej disa ditësh policia rrugore ka vënë në përdorim disa radarë të fshehtë, të cilët fotografojnë shkeljet e rregullave
Zbulohen "spiunët" në listat e kandidatëve për deputetë Autoriteti per Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit ka zbuluar një numër jo të vogël ish-bashkëpunëtorës
NYT: Kina ka vrarë 20 spiunë të CIA-s Gazeta prestigjoze, "New York Times" ka shkruar sot se Kina ka vrarë apo burgosur 18 deri në 20 burime të CIA-s që nga v
Sulmi i kibernetik goditi 99 shtete, u bë me "armën" që iu grabit spiunëve amerikanë Ka qenë një grup i hacker-ësh që ka lidhje me Rusinë, "motori" në zanafillë të sulmit spektakolar të ditës së premte, që
"Institucionet e Kosovës të pastrohen nga spiunët serb" Njohësi i çështjeve politike në vend, Skënder Zogaj, gjatë një interviste për "Bota sot", ka thënë se ndërhyrjet e Serbi
Mbytet në Detin e Zi anija spiune ruse Një anije ushtarake ruse është përplasur gjatë mesditës së sotme me një anije mallrash 40 kilometra larg ngushticës së B
Spiunet seksi të Rusisë rrezikojnë ushtarët danezë (FOTO LAJM) Tensionet janë shtuar shumë në një kohë kur marrëdhëniet mes SHBA-së, Rusisë dhe Koresë së Veriut janë në kulmin e tyre.
Urdhri i dytë: Si u zhdukën në dimrin e '90 dosjet e spiunëve Kastriot Dërvishi ka qenë drejtor i arkivës në Ministrinë e Brendshme duke u përballur me një serë informacionesh që kan
"Bomba" e gazetarit: "Spiunët turq në operacione sekrete, puç ndaj Greqisë" “Agjentë sekretë turq po rrisin operacionet e tyre klandestine në Greqi”. Alarmin e ka lëshuar ish-kryeredaktori i gazet
500 milion llogari "Yahoo" të vjedhura, SHBA akuzon dy spiunë rusë Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka akuzuar dy spiunë rusë për vjedhjen e llogarive të përdoruesve të “Yahoo”, shkruan
Tifozët vërshëllyen Hysajn, "spiunët" e Mourinhos e ndoqën në stadium Elseid Hysaj duket gjithmonë e më larg Napolit, pasi dje ndaj Atalantës doli nga fusha në minutat e fundit mes vërshëlli
Ish-agjenti britanik tregon se si rekrutohen dhe stërviten spiunët profesionistë Sa herë që Methju Dan (Matthew Dunn) shkon në një restorant, ai kërkon një tavolinë ne cep me shpinën nga muri. Ky zakon
Familja rrëfen tmerret e Musine Kokalari: Torturat e ç’njerzore, la shënim emrat e spiunëve Piktori, Munella, Bamja e pjekur, Kalaja, Brisku, Lisi, Pëllumbi – këto janë pseudonimet e atyre që spiunuan e përndoqën
50 spiunët shqiptarë më të famshëm në botë Spiunët shqiptarë që kanë punuar për Sigurimin, por edhe ata që kanë punuar për CIA-n dhe KGB-në. Agjentë shqiptarë që k
Media maqedonase sulmon shqiptarët: Ishin spiunë... Shqiptarët janë radhitur në vendin e tretë si spiunë dhe bashkëpunëtorë të shërbimit sekret jugosllav UDB gjatë periudhë