999 rezultate për

spiune

Shqipëria si të ishte perfekte, spiunët nuk gjejnë asnjë shkelje në 11 ministri Një ligj i miratuar tri vite më parë dhe që ka sjellë ngritjen e njësive të posaçme brenda institucioneve publike dhe ko
Balena spiune me kamër në trup Peshkatari norvegjez ka zbuluar një balenë beluga, me një kamerë të ngjitur në trup, duke nxitur spekulime se kafsha i p
Si u larguan "spiunët" nga protesta e opozitës Sekretari për Burimet Njerëzore të PD, Seit Dollapi bashkë me një grup protestuesish, kanë larguar nga protesta disa ind
Agron Tufa sërish: Braho ka urdhëruar pushkatime, ja sa spiunë punojnë në polici Në vijim të replikave me deputetin socialist Spartak Braho, shkrimtari i njohur Agron Tufa, kreu i Institutit të Studime
PD nxjerr me emra ish-spiunët e komunizmit që u rikthyhen në SHISH Partia Demokratike ka denoncuar sot një skandal emërimesh në Shërbimin Informativ Shtetëror, rikthimin e 9 ish-oficerëve
Një histori e ndërlikuar me spiunë Ndërkohë që Rusia ka arrestuar dhe akuzuar për spiunazh Paul Whelan – një qytetar me shtetësi amerikane dhe britanike –
Loja e rrezikshme me spiunë ndërmjet SHBA-së dhe Rusisë (FOTO LAJM) Ndërkohë që Rusia ka arrestuar dhe akuzuar për spiunazh Paul Whelan – një qytetar me shtetësi amerikane dhe britanike –
Zbardhet fitorja e spiunëve amerikanë ndaj rusëve në Maqedoni Gazeta prestigjioze “New York Times”, shkruan se milioneri grek me prejardhje ruse, Ivan Savidis, është bërë lëndë e int
Nga kasap te spiunë të Çausheskut, ja disa punë të lojtarëve Janë ose kanë qenë trajnerë ose futbollistë, por në të kaluarën çfarë pune bënin? Jo të gjithë futbollistët (apo traj
Spiunët britanikë vinë në Kosovë, misioni është Vuçiç Shërbimi i Inteligjencës së Britanisë së Madhe ‘ M16’ është zhvendosur nga Maqedonia për në Republikën e Kosovës. Kës
Zbulohet kryeqyteti më i madh i spiunëve në Evropë “Dyshimet midis zyrtarëve të BE-së, se Britania e Madhe i spiunoi ata për t’i vjedhur planet e mbi Brexit, bënë bujë në
Iran, arrestohen dhjetëra spiunë në agjencitë qeveritare Forcat iraniane të sigurisë kanë identifikuar dhe arrestuar "dhjetëra spiunë" që punojnë në agjencitë qeveritare, sipas
Dalin dosje të servilëve spiunë komunistë, si sorrollateshin diskove në Beograd Beogradi izolonte ambasadën e Kinës. Agjentët T. Beqari e A. Shkodrani çonin raporte në Tiranë edhe për Kinën. Hoxha por
Gjenerali serb: Spiunët tanë do të veprojnë në Kosovë Ngritja parandaluese e gatishmërisë luftarake në të gjithë territorin e Serbisë për shkak të tensioneve në Kosovë është
Punoni në privat apo shtet? 609 "spiunë" ju vëzhgojnë në çdo hap Janë të paktën 609 sinjalizues të regjistruar në Regjistrin e Inspektoratit KPKI nga të cilët 163 njësi janë të punësuar
Brazili merr masa të rrepta për spiunët Persona të dyshimtë me radio në dorë dhe me dylbi kishin rrethuar hotelin në Soçi ku është akomoduar skuadra e Brazilit
Spiunët serbë marrin në pyetje policat e Kosovës Pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë probleme gjatë kalimit të tyre në Serbi, nëpërmjet pikës kufitare “Dheu i Bardhë”.
Përfundoi ultimatumi, 23 spiunët rus largohen duke qarë nga Londra (FOTO LAJM) Sot ishte dita e fundit kur 23 diplomatë rus duhej të largoheshin nga ishulli pasi ishin akuzuar nga Britania e Madhe pë
Hapet konkursi për spiunë në Inteligjencën e Kosovës Agjencia Kosovare për Inteligjencë –AKI ka hapur një konkurs të ri. 1. Menaxheriale/Udhëheqëse Kandidatët duhet të k
Dekonspirimi i operacionit, Xhafaj nis zyrtarisht hetimin për “spiunët” e policisë Dy ditë më parë aksioni i policisë për të vënë në pranga 3 drejtues të policisë në Vlorë, dështoi pasi ato nuk u gjetën