999 rezultate për

spitalore

Kishin shkuar për shërim, vdes në llixhat e Elbasanit shqiptarja e Kosovës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Elbasanit, ku një shtetase kosovare ka ndërruar jetë në llixhate këtij qytet
Ministria në gjumë, pacientët infektohen nëpër spitale Shumë pacientë që shkojnë për shërim në spitalet kosovare nga këto të fundit ndodh të kthehen me infeksione. Se shkal
Nuk ndalen ndërtimet në Tiranë, kullë gjigante brenda QSUT-së Një godinë e re 8-katëshe do të ndërtohet në QSUT dhe do të shërbejë për mjekësinë e përgjithshme. Ky është vendimi i
Fakulteti i Mjekësisë dhe QSUT pësojnë ndryshime, qeveria merr një vendim Me anë të një vendimi qeveria shqiptare, ka kërkuar shpronësimin e e disa pronave dhe pasurove të paluajtshme, të cilat
Miratohet Buxheti 2017, rrëzohet kërkesa e LSI-së për laboratorët spitalorë Parlamenti ka miratuar sot Buxhetin 2017 me 80 vota pro. Po kështu, është rrëzuar edhe kërkesa e LSI-së për pezullimin e
LSI: Të pezullohet projekti për laboratorët spitalorë Grupi Parlamentar i LSI-së ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për pezullimin e financimit nga buxheti i vitit të ardhshëm të
ISHMP: Spitali rajonal i Korçës gjobitet me 15 milionë lekë (FOTO LAJM) Prej disa javësh, Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit dhe Pyjeve ka nisur ushtrimin e kontrolleve ne rang vendi për trajt
Në pikë të hallit për ujë, të afërmit e pacientëve me bidona në spital (FOTO LAJM) Një gjëndje e mjeruar, ku mungon edhe uji i pijshëm është pasqyra e përgjithshme e Qëndrës Spitalore Universitare në Tir
Rama: Synojmë autonomi spitalore (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, vizitoi sot godinën e rikonstruktuar të Shërbimi
Videoskandali në QSUT, kapen dy të rinjtë Lidhur me videoskandalin në QSUT, policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e dy personave të tjerë, të cilët akuzo
Stafet spitalore në biznes me zyrat e funeraleve (FOTO-LAJM) Në mungesë të ambulancave apo mjeteve të spitalit, qytetarët janë të detyruar të sigurojnë vetë transportin e të afërmve
Qeveria financon 10 shërbime të plota spitalore Qeveria miratoi sot projektvendimin për financimin e paketave të plota të disa shërbimeve të nefrologjisë, të kardiologj
Dy të rinj rrihen me shkopa bejzbolli në mes të Shkupit Dhuna mes të rinjve është bërë një fenomen shumë i përhapur. Disa persona të maskuar kanë rrahur me shkopa bejzbolli 2
Në maj nis furnizimi i spitaleve me barna Nga mesi ose fundi i muajit maj fillon furnizimi i plotë me barna në spitale. Në një konferencë për shtyp, ministri i Sh
Konfirmohen tetë raste të gripit të derrit në Kosovë Në qendrën infektive spitalore në Prishtinë, janë regjistruar tetë pacientë të prekur nga virusi i gripit të derrit AH1N
Aksion për mbetjet spitalore në QSUT Kryeinspektori i mjedisit, Ergys Agasi paralajmëroi sot masa drastike nese nuk plotësohen kriteret për mbetjet spitalore
QSUT e rrethuar nga 31 farmaci Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza" është e rrethuar nga dhjetra farmaci. Në një hapësirë prej 16.5 ha të qendrë
Beqaj: Objektet jospitalore, jashtë QSUT-së Ministria e Shëndetësisë do të nisë planin për largimin e objekteve jospitalore nga ambjentet e QSUT-së. Në një prononci
Kuvend, Beqja: Brenda 100 ditësh do çlirojmë territoret spitalore Ministrat e qeverisë Rama i janë përgjigjur sot pyetjeve të deputetëve lidhur me programin e përgatitur nga kabineti i t
Qeveria ndan 80 mijë $ për kurimin e Shpëtim Saraçit Këshilli i Ministrave ka miratuar dje, një fond prej 12 milionë lekësh për kurimin jashtë shtetit të tre personave, mes