999 rezultate për

spital

"Të sëmurët me Covid nxirren nga spitali për të liruar vendet, vdesin në shtëpi" Ish-deputeti i Partisë Demokratike, mjeku Bardh Spahia dha sot detaje për denoncimin e bërë mbrëmjen e djeshme nga kryed
Brenda spitalit-Covid në Maqedoni, ja ç'ndodh me pacientët (VIDEO) Çdo ditë është betejë për mjekët e repartit infektiv në Spitalin klinik të Tetovës. Do ta kishin shumë më lehtë nëse
Mjeku i drejtohet Ramës: Babe! Shifrat i manipulon qeveria, jo spitali "Ne jemi në punë 24 orë në ditë, por pa keqardhje po të them se Basha ka të drejtë!" Mjeku Renato Osmënaj, i cili nji
Dyshohet si ilaçi që shkakton depresionin, OBSH kërkon të mos përdoret më Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka këshilluar institucionet shëndetësore që të mos e përdorin ilaçin antiviral
E përplasi makina, reperi shqiptar zbulon gjendjen e të birit (FOTO LAJM) Reperi Duda ka zbuluar së fundmi se familja e tij është përballë me një situatë të vështirë. Kjo për faktin se një nga d
17 pacientë në gjendje të rëndë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës 130 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. nga spitali njoftojnë se 3 pacientë janë
Manastirliu: Ti mund të jesh një hero, lufta kundër COVID-19 nuk nis në spital! "Mjafton zbatimi i masave të thjeshta, për të qenë një hero: maska, distancimi, higjiena!" Ministrja e Shëndetësisë O
Filipçe: Na pret periudhë kritike, në dispozicion do të jenë edhe kapacitetet e të gjitha spitaleve dhe klinikave private Kjo periudhë është me të vërtetë kritike. Po presim periudhë në të cilën numri i sapodiagnostikuarve nga Kovid-19 do
Varësia nga alkoli, Maradona në spital edhe për disa ditë Pas kryerjes së operacionit për heqjen e gjakut të mpiksur në tru, Diego Armando Maradona do të qëndrojë në spitalin "Ol
I infektuari me COVID-19 luan në violinë për të falënderuar stafin e spitalit ku po trajtohet (VIDEO) Mësuesi i muzikës Grover Wilhelmsen ishte në kujdesin intensiv me COVID-19 për një muaj. Në pamundësi për të folur nd
Ministri i Shëndetësisë: Spitalet në Kosovë janë të mbingarkuara, bëni kujdes Të premten bëhen një jave nga dita kur kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-Covid. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ë
Kryepeshkopi i Greqisë shtrohet me urgjencë në spital pas kompikacioneve nga COVID-19 Kryepeshkopi i Athinës dhe gjithë Greqisë, Jeronimos ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Për shkak të gjendjes së r
COVID-19/ Kush nuk e beson koronavirusin, të mos i jepet ndihmë në spital Një ekonomist zviceran, deklaroi se të gjithë ata që mohojnë ekzistencën e Covid-19, nëse infektohen dhe kanë nevojë për
Kamioni përfundon në humnerë, dërgohen me urgjencë në spital dy persona Një aksident ka ndodhur pak më parë në aksin Librazhd-Prrenjas, në vendin e quajtur ‘Tre Urat’. Mësohet se janë përpl
Prej ditësh te Sanatoriumi, humb jetën i moshuari nga Elbasani Një tjetër pacient ka humbur jetën në spitalin e Sanatoriumit në Tiranë. Bëhet fjalë për një 70-vjeçar nga Elbasani. Mës
Rama thumbon opozitën: Sa herë thithin ajër, nxjerrin një fjalë të keqe Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka qenë në spitalin e fëmijëve në Durrës nga ku nuk e ka lënë pa i shpëtuar rasti pë
Çudirat e shqiptarëve nuk kanë fund: Bëri tamponin, 31 vjeçarja arratiset nga spitali Çudirat e shqiptarëve duket se nuk kanë ndërmend të ndalojnë. Kështu këtë herë një shqiptare që banonte në Itali ësh
16 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës 126 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. 102 janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi d
E rëndë në Greqi, pacientja me COVID-19 vetëhidhet nga spitali Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, shumë e ngjashme me disa raste të njëpasnjëshme në Shqipëri,ku 5 persona me kor
Filipçe: Transmetueshmëria e virusit është ulur, presioni mbi spitalet mbetet i lartë Analiza e Ministrisë së Shëndetësisë tregon se transmetueshmëria e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut po zvogëlohet.