999 rezultate për

spital

"I thashë mos shko në spital", vëllai i të pacientit që u hodh nga Sanatoriumi zbulon të kaluarën e vështirë Një ngjarje e rëndë tronditi sot spitalin “Shefqet Ndroqi” ku 60-vjeçari Leonard Skabonda u hodh nga lartësia duke i dhë
Tre të vdekur nga koronavirusi brenda 24 orëve në Elbasan Tre persona nga Elbasani kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit. Bëhet fjalë për një 57 vjeçar, një 79 vjeçar dhe
Bie në kontakt me energjinë elektrike 16 vjeçari, dërgohet në gjendje të rëndë në spital Një 16-vjeçar ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në Elbasan, e për pasojë është dërguar në spital në gjendje të rënd
Pesë vetëvrasjet te spitalet COVID Ditën e sotme një tjetër pacient i cili merrte shërbim te spitali i Sanatoriumit pas infektimit me koronavirus, i ka dhë
I shtruar prej 10 ditësh pas infektimit me COVID-19, detaje nga ngjarja e rëndë te Sanatoriumi Ditën e sotme një 60-vjeçar nga Rrësheni vendosi ti japë fund jetës duke u hedhur nga dritarja e dhomës ku kurohej në sp
Nga problemet me kujtesën tek rënia e flokëve, këto janë disa nga pasojat afatgjata të Covid-19 Studime të ndryshme kanë zbuluar pasoja të shumta që lë Covid-19 tek personat e infektuar. Së fundmi, raportohet se pers
Hidhet nga Sanatoriumi 60 vjeçari, gjen vdekjen në vend Një tjetër pacient i ka dhënë fund jetës duke u vetëhedhur nga spitali i Sanatoriumit në Tiranë. Bëhet fjalë për një
Momente frike në ndeshjen e Arsenalit, sulmuesi dërgohet me urgjencë në spital pa ndjenja (VIDEO) Në minutat e para të sfidës midis Arsenalit dhe Volvesit pati dhe momente frike. Mbrojtësi brazilian i Arsenalit, Dav
Me maskë oksigjeni dhe telefonin përpara, shikoni si e ndjek ndeshjen nga spitali trajneri Gega Kukësi arriti të fitojë në transfertën e vështirë të Shkodrës ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-4. Ishte fitorja e dytë
Ja sa pacient me Covid-19 po mjekohen në spitalet e Maqedonisë Në 24 orët e fundit në qendrat kovid në spitalet në vend raportohet se trajtohen gjithsej 811pacientë pozitivë ose të dy
Specialistja e ISHP thirrje shqiptarëve: Mos keni frikë, nëse prekeni nga COVID-19 shkoni në spital Specialistja e ISHP-së Eugena Tomini, në një intervistë televizive tha se aktualisht vendi është në një situatë me rrisk
Disa nga efektet afatgjata të COVID-19: Dhimbje koke, humbje kujtese dhe ekuilibër i dobët Personat e intubuar e të shtruar në spital për javë të tëra pa lëvizur, ngrënë apo folur siç duhet vazhdojnë ende t’i nd
COVID-19/ Punonjësit shëndetësor nëpër spitalet e Anglisë do të vaksinohen brenda 10 ditëve Spitaleve nëpër Britani të Madhe u është thënë të bëhen gati për vaksinim kundër COVID-19 brenda më pak se 10 ditëve, pa
Efektivi i infektuar me COVID-19 qëndroi një muaj në spital, gruaja denoncon humbjen e sendeve Bashkëshortja e Florian Pemës, Valbona, denoncon në komisariatin numër 4 humbjen e sendeve me vlerë të të shoqit. Ajo
Krijoi arsenalin bërthamor të Iranit, vritet me bombë shkencëtari i njohur Shkencëtari më i lartë i armëve bërthamore të Iranit, Mohsen Fakhrizadeh është vrarë pranë kryeqytetit Teheran, ka konfi
Kaos tek covid 2, pacientët presin disa orë deri në 3 ditë jashtë spitalit në autoambulancë Shqipëria po kalon ditë të vështira për shkak të COVID-19, i cili ka shkaktuar vetëm sot 18 viktima. Urgjenca e spit
47 vite martesë, ndahet nga jeta e moshuara të cilës bashkëshorti i bënte serenata poshtë dritares Imazhi i 81-vjeçarit Stefano Bozzini duke luajtur fizarmonikë nga një rrugë italiane poshtë dritares së spitalit të grua
Prej tre javësh në spital, COVID-19 i merr jetën piktores së njohur shqiptare Piktorja e njohur, Lumtri Blloshmi ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 76-vjeçare, si pasojë e infektimit me COVID
2 raste me Covid në Spitalin e Ersekës. infektohet shoferi i ambulancës dhe një infermiere 2 raste me Covid-19 janë konfirmuar në Spitalin e Ersekës. Mësohet se bëhet fjalë për një shofer ambulance dhe për nj
Mjeti del nga rruga, shoferi dërgohet me urgjencë në spital Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Korçë-Kapshticë në afërsi të urës së Zemblakut. Sipas informacioneve parapra