999 rezultate për

specialja

Hashim Thaçi del për herë të parë para Gjykatës së Hagës Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara t
"Specialja do kryejë arrestime edhe në Shqipëri", Zeka bën paralajmërimin e fortë (VIDEO) Arrestimi dhe dërgimi në Hagë i Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit do të pasohet dhe nga a
Aktakuzat nga Specialja, reagon Qeveria e Kosovës Për aktakuzat e ngritura gjatë ditës së djeshme dhe të sotme ka reaguar Qeveria e Kosovës. Në reagim thuhet se “Qever
Specialja e akuzoi për trajtim mizor dhe torturë, ish-kreu i UÇK-së shpallet i pafajshëm Ish-kryetari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa është deklaruar i pafajshëm për krimet e pretenduara nga Sp
Tomë Gashi pas thirrjes nga Specialja: S’e njoh këtë gjykatë, është e rrezikshme për shqiptarët Avokati i OVL UÇK-së, Tomë Gashi, sot është thirrur nga EULEX që të lajmërohet në selinë e tij, por ai ka refuzuar të sh
Haxhiu: Arrestimet e fundit janë arsyetime nga Specialja për publikimin e aktakuzës ndaj Thaçit Gazetari Baton Haxhiu ka thënë në emisionin Pressing në T7 se arrestimet e fundit nga Specialja ndaj liderëve të OVL-UÇK
Arrestime nga Specialja në Maqedoni? Katër makina të EULEX futen në Maqedoni dhe nisen drejt Tetovës Katër vetura të misionit ndërkombëtar në Kosovë, EULEX sapo janë futur në Maqedoninë e Veriut, kanë njoftuar burime kufi
Thaçi: Në momentin kur të konfirmohet aktakuza nga Specialja, jap dorëheqje Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se në momentin kur i konfirmohet aktakuza nga Dhomat e Specializuara në Hagë, do të jap
Dobruna: "Dosjet" s’kanë rrjedhur nga Specialja, lidhem me kokë se janë nga Serbia Ish Kryetari i Gjykatës Ushtarake të UCK-së, Sokol Dobruna, ka thënë se është habitur kur ka parë gjithë rastin rreth pu
A do të dorëhiqen Thaçi dhe Veseli? Nurellari: Rastet të pakrahasueshme me Haradinajn, Specialja drejt dështimit "Një akt agresiv me prapavijë politike". Kështu i cilëson Adri Nurellari aktakuzat e Zyrës së Prokurorit Special në Ha
Specialja ngre aktakuzë kundër Thaçit e Veselit, dyshohen për rreth 100 vrasje Specialja ngre aktakuzë kundër Thaçit e Veselit, dyshohen për rreth 100 vrasje Zyra e Prokurorit të Specializuar ka n
Dhjetra ushtarë të UÇK-së marrin ftesë nga Specialja Dhjetra ftesa janë dërguar sëfundmi nga Gjykata Speciale e Hagës për ish-luftëtarët e UÇK-së, të cilët tashmë duhet të p
Naim Maloku tregon se do të intervistohet nga Specialja Ish eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Naim Maloku është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë për t’u intervi
Zgjedhjet nuk pengojnë ftesat nga Specialja Ardhja e ftesave të reja nga Prokuroria Speciale, me seli në Hagë, po vazhdon teksa vendi gjendet përballë zgjedhjeve të
Haradinaj tregon më shumë për ftesën nga Specialja: Ka dyshime se mund të jetë një konspiracion Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj në një intervistë dhënë për Zërin e Amerikës ka folur edhe njëherë për ftesën e
Kërkohej nga specialja, arrestohet Remzi Shala I kërkuari nga Gjykata Speciale, Remzi Shala apo ndryshe i njohur me nofkën “Molla e Kuqe” është arrestuar. Arrestimi
Aktakuzat nga Specialja për krime ndaj shqiptarëve, edhe Thaçi do të akuzohet Një zyrtar i lartë i Tribunalit Special është shprehur se aktakuzat e para do të ngrihen për vrasjet e shqiptarëve pas l
Sot një komandant intervistohet nga Specialja Gjykata Speciale po vazhdon të dërgoje ftesa për intervistim për disa ish-luftëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇ
Në qershor Specialja mund të sjellë aktakuzat e para Muaji qershor mund t’i sjellë aktakuzat e para nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, teksa vlerësohet se edhe liderët s
Shteti nuk tregon faturat e kripura që po paguan për të akuzuarit nga Specialja Mbi 400 mijë euro janë shpenzuar nga fondi 1.5 milionësh që shteti ka ndarë për mbrojtjen e të akuzuarve nga Gjykata Spe