999 rezultate për

specializuar

I mbijetuari i vetëm, niset për mjekim të specializuar në Itali 17-vjeçari Lala Familja Lala, që jetonte në një banesë në zonën e ish-Kënetës në Durrës është më e goditura në qytetin bregdetar si paso
INSTAT/ Shëndeti mendor i shqiptarëve sa vjen e përkeqësohet Sëmundjet e shëndetit mendor po njohin përhapje më të madhe në popullatë së fundit. Por për të përballuar të sëmurët e p
Lajme jo të mira për Interin, dëmtohet ylli i skuadrës Kampionati Italian është drejt fundit dhe skuadrat janë duke tentuar sprintin final. Interi kërkon të mbajë vendin e 3-t
Faqja e specializuar fundos Juventusin, ka vetëm 11% shanse të fitojë Champions-in Në pritje të shortit që do të hidhet nesër në Nion të zvicrës, një faqe e specializuar në bazë të disa statistikave, ka
Gjykata fton në Hagë nënkryetarin e AAK-së (FOTO LAJM) Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka marrë ftesën për t’u paraqitur pranë Zyrës së Prokurori
Në qershor Specialja mund të sjellë aktakuzat e para Muaji qershor mund t’i sjellë aktakuzat e para nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, teksa vlerësohet se edhe liderët s
Një ekspert anijesh të mbytura në kërkim special për të zhdukurin Sala (FOTO LAJM) Pasi policia ndërpreu kërkimet për të gjetur trupin e sulmuesit të zhdukur Emiliano Sala, familja arriti që me anë të nj
Edhe një komandant i Drenicës përfundon në Gjykatën Speciale Përveç Sami Lushtakut, Zyra e Prokurorit të Specializuar për Kosovën ka ftuar për intervistim në Hagë edhe një tjetër is
Specialja nuk ndalet, edhe një ushtar i UÇK-së kërkohet për intervistë Sabahajdin Cena, ish-luftëtar i UÇK-së në Zonën e Pashtrikut, është ftuar për datën14 janar 2019 që të intervistohet nga
Ky është komandanti i UÇK-së që e ka ftuar Gjykata Speciale (FOTO LAJM) Gjykata Speciale ka nisur punën në terren dhe tashmë ka piketuar njerëzit e parë që do të intervistojë. Tre muaj pasi
E TMERRSHME/ Kunati me dy djemtë bën për spital 55-vjeçaren në Durrës Një konflikt i rëndë ka ndodhur brenda një familje në Durrës. Burime nga policia bëjnë me dije se një grua 55-vjeçe
Gjykata Speciale merr në pyetje dëshmitarët, drithërima për politikanët Zyra e Prokurorit të Specializuar të Gjykatës Speciale ka konfirmuar se është në proces të intervistimit të dëshmitareve
Njihuni me raportin e parë të Gjykatës Speciale Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës (DHSK dhe ZPS) ka publikuar raportin e parë të p
Kjo është njësia që do të arrestojë ish-pjestarët e UÇK-së Misioni Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) do të ketë mision operacional në Kosovë, për çështje që lidhen
Gjykata Speciale u jep mbrojtje dëshmitarëve Menjëherë pas formimi të Gjykatës Speciale, ishin përmendur muaj të ndryshëm se kur do të fillonin aktakuzat e para, ndë
Trendafilova: Kam besim te kryeprokurori i ri Kryetarja e Gjykatës Speciale Ekaterina Trendafilova ka folur për emërimin e Kryeprokurorit të ri të Dhomave të Speciali
Mourihno gati operacionin për superyllin e Chelseat Jose Mourinho dhe “Djajtë e Kuq” u përpoqën të transferonin Willianin gjatë verës së kaluar, por dështuan për braziliani
Detaje të reja rreth akreditimit të avokatëve nga Gjykata Speciale Përderisa të gjithë janë në pritje se kur do të ngriten aktakuzat e para nga Gjykata Speciale në Kosovë, një gjë e tillë
Drithërima, mblidhen gjykatësit e Speciales Për dy ditë, në Hagë gjykatësit e Tribunalit Special kanë diskutuar dhe janë informuar për detyrat e tyre. Kjo ka qenë p
Këta janë avokatët që do të jenë pjesë e Gjykatës Speciale (EMRAT) Dhomat e Specializuara të Kosovës publikuan sot Listat e Mbrojtësve për përfaqësimin e të dyshuarve, të akuzuarve dhe vi