999 rezultate për

spec

Ambasada e SHBA apel Kosovës: Lëreni Gjykatën Speciale ta bëjë punën e saj Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë u kishte kërkuar me ngulm deputetëve të Kuvendit të Kosovës që
Akuzohen për krime lufte, Kryeprokurori: Gjykimi të mbahet jo më vonë se shtatori i 2021 Shtatori i 2021-s është afati më i caktuar sipas Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Gjykatën Speciale për të nisur g
Nga kush paguhen avokatët pranë Gjykatës në Hagë? Ish-udhëheqësit kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po përballen me aktakuza për krime lufte në Dhomat
"Fshatarja ime", Eduarti ndan foton speciale me Arbanën (FOTO LAJM) Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj janë një ndër çiftet më të dashur të shoëbizzit shqiptar. Dyshja mirëpritën fëmijën e t
Super festë në fshat, brenda ditëlindjes speciale të Bes Kallakut (FOTO LAJM) Bes Kallaku ka festuar 35-vjetorin e tij. Në një ditë speciale nuk kanë munguar urimet nga miqtë e tij, ndjekësit por dh
"Special One" ka dalë jashtë mode, Murinho i vendos një epitet të ri vetes Murinjo do të quhej "Special One" në 2004 kur lëvizi nga Porto drejt Chelseat, teksa fitoi "Europa League" dhe “Champion
"Nga shko Hashim këta dorëzohen vetë", Kurti fjalë të tjera për shkuarjen e Thaçit në Hagë Kur Albin Kurti pyetet se a do t’i dorëzonte ish-komandantët e UÇK’së në Gjykatë Speciale nëse do të ishte në pushtet, i
Me veshje tradicionale shqiptare, Rita Ora e uron vëllain me fotot më speciale nga fëmijëria (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare, por famë ndërkombëtare, Rita Ora ka vendosur ta urojë vëllain e saj në ditën e lindjes
Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nisjen e gjykimit në 2022-shin Në konferencën statutore apo të ecurisë së çështjes, mbrojtja e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep
Akuzat kundër ish-krerëve të UÇK-së: Mbi 40 mijë faqe material Me qëllim të konfirmimit të aktakuzës kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Prokuroria e Specializuar në
Tea "hakmerret" me Arjonin, i bën dhuratën "me spec" (FOTO LAJM) Puntata e djeshme e emisionit “PërPuthen”, ka filluar me një dhuratë që Tea kishte për Arjonin. Ajo i drejtoi atij nj
Me fjalët dhe momentet më speciale, Gentian Zenelaj uron të bijën për ditëlindje (VIDEO) Aktori i mirënjohur i humorit, Gentian Zenelaj, është baba i dy fëmijëve, momente me të cilët ndan shpesh në rrjete soci
Forcat speciale turke "pushtojnë" ishullin në Egje (FOTO LAJM) Ushtria turke ka zhvilluar një stërvitje të madhe në rajon e Egjeut duke simuluar pushtimin e një ishulli. Mediat tu
Kurti thirrje Qeverisë të mbrojë të akuzuarit e Hagës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të dielën, tha se Qeveria e Kosovës duhet të
Kundërshtoi gjobën dhe përplasi efektivin e policisë, e pëson 59 vjeçari Policia e Kavajës ka kapur shtetasin e shpallur në kërkim Çim Proshka, 44 vjeç, banues në Kavajë, pasi Gjykata e Shkallë
Gjykata Speciale thotë se nuk do t'i gjykojë vetëm shqiptarët Pakkush pret që Gjykata Speciale t’i ulë në bankën e të akuzuarve edhe serbët që kishin kryer krime në Kosovë. Në fakt,
Në bashkëpunim me Emin, Jonida Vokshi i bën këtë dhuratë speciale mamasë së saj (FOTO LAJM) Kur vjen puna tek rritja e të vegjëlve në familje, mamatë e vajzave apo dhe djemëve ose gjyshet janë një ndihmë shumë e
Mes tyre një grua, të dënuarit për trafiqe marrin formularin e OFL Katër persona të dënuar për trafik dhe kultivim të lëndëve narkoike kanë marrë sot formularin e OFL. Ata janë Dermush
Janullatos mbërrin në Athinë me avion special pas infektimit me koronavirus (VIDEO) Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas Janullatos, u transportua me një pajisje të veçantë në spitalin “Evangelismos” të Athi
Selimi deklarohet i pafajshëm, në Gjykatën Speciale hefi i Grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, sot është paraqitur për herë të parë në Gjykatën Speci